Szkolny Etap Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
            Dnia 20.02.2024 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Etap Turnieju BRD.
            W konkursie wzięło udział dziesięciu uczniów. Wyniki konkursu:
            Grupa I
            I miejsce Marcel P.
            II miejsce zajęła Zofia Z.
            III miejsce zajął Maksymilian K.
            IV miejsce Nikola R.
            V miejsce Zofia P. i Jan S.
            Grupa II
            I miejsce Alicja R.
            II miejsce Liliana N.
            III miejsce Dominika R.
            IV miejsce Kacper M.
            W konkursie gminnym szkołę reprezentować będą pierwsze cztery osoby z grupy I oraz pierwsze trzy osoby z grupy II. Gratulujemy!

• "Chory kotek"

"Pan kotek był chory i leżał w łóżeczku i przyszedł kot doktor "Jak się masz koteczku?" 19.02.2024 r. obchodziliśmy w przedszkolu "Dzień kota". W tym roku zaczęliśmy go od inscenizacji wiersza "Chory kotek" w wykonaniu naszych Pań ❤️🐈‍⬛🐈 Było bardzo wesoło.

• „Dzień Zakochanych”

W środę 14 lutego w Naszej Szkole obchodziliśmy „Dzień Zakochanych”. Jest to czas wyznawania miłości, sympatii i przyjaźni. Patronem zakochanych jest święty Walenty, biskup i męczennik chrześcijański, który z wykształcenia był lekarzem, a z powołania duchownym, potajemnie udzielającym ślubów zakochanym.

Z tej okazji  Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentykową. Uczniowie mogli samodzielnie wykonać lub zakupić walentynkowe kartki i wrzucać je do „Walentynkowej skrzynki pocztowej”, która przez 3 tygodnie stała na holu przy gabinecie Dyrekcji. W Dniu Zakochanych uczennice klasy 6a – Liliana, Aleksandra R. i Zosia  zostały walentynkowymi listonoszkami i rozdały uczniom kartki. Dla niejednego ucznia walentynka, którą otrzymali była ogromnym zaskoczeniem, ale również miłą niespodzianką. Tego dnia Samorząd zachęcił również społeczność szkolną aby ubrać się w różowe lub czerwone kolory jako symbol przyjaźni i miłości.

• Walentynki w przedszkolach

14.02.2024 obchodziliśmy w przedszkolu i oddziale przedszkolnym Walentynki ❤️ Całe przedszkole zamieniło się w serduszkową krainę, pełną radosnej atmosfery i uśmiechu. Dzieci miały okazję poznać tradycję tego święta. 14 lutego to przecież nie tylko dzień   zakochanych, ale przede wszystkim dzień miłości, sympatii, przyjaźni, okazywania pozytywnych emocji i dzielenia się nimi z innymi.

• „Kaszubskie kolędowanie”

W Kościele Parafialnym p.w. Św. Marcina w Łebczu  - w dniu 21 stycznia 2024 r.– odbył się Koncert Kolęd Kaszubskich.  Po  Mszy św.  swoje umiejętności językowe oraz zdolności wokalne zaprezentowało 53 uczniów naszej szkoły(uczących się j. kaszubskiego).  Wszyscy uczestnicy włożyli wiele pracy w przygotowania do występu. Musieli sobie również poradzić ze stresem jaki towarzyszy osobom występującym na scenie . Uczniowie ze swojej strony wywiązali się wzorowo, podobnie jak nauczyciele:  j. kaszubskiego – Anna Sobolewska i muzyki: Adam Sanecki, którzy z dużym przejęciem i zaangażowaniem śledzili występy swoich podopiecznych.

• Podsumowanie konkursów.

Dnia 13.02.2024 r. odbył się apel podsumowujący konkursy.
            Uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody za:
            - zajęcie III miejsca podczas  XXI Puckiego  Spotkania Kolędniczego. 37. Przeglądu Szkolnych Zespołów Kolędniczych,
            - przystąpienie do II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego "Zostań Mistrzem Słówek",
            - udział w szkolnych eliminacjach III Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji w Języku Angielskim "Listen up",
            - wolontariat w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
            Gratulujemy i zachęcamy do udziału w konkursach szkolnych i poza szkolnych.

• „Biblioteka. Dobre miejsce dla człowieka”

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”, tak pisała nasza noblistka Wisława Szymborska. W szkolnej bibliotece w ostatnim czasie uczestniczyliśmy w następujących akcjach czytelniczych:

- dla klas 1-3 Klub Pożeraczy Książek, gdzie dzieci otrzymały kartę, na której były zadania do wykonania. Trzeba było przejść całą trasę i uzbierać wszystkie naklejki, wówczas czekała nagroda.

- dla klas 4-8 Czytelnicze Drzewo, polegające na zbieraniu listków podczas oddawania książek. Zwycięzcą okazała się klasa 5 a, która nakleiła 62 listki. Nagroda ufundowana przez Radę Rodziców to pyszne pity rolo z Kebab Hut Łebcz dla każdego ucznia, którą dzieci otrzymały na dyskotece karnawałowej.

Poza tym bierzemy udział w Ogólnopolskim Programie dla Bibliotek Szkolnych – „Biblioteka. Dobre miejsce dla człowieka”. Wśród działań jakie były do tej pory wymienić można Klub Pożeraczy Książek, Bookflix oraz przerwy odprężenia. Do końca roku jeszcze kilka miesięcy więc zobaczymy jakie zadania przed nami. Będziemy działać z przyjemnością)