• Wyjazd na mecz piłki nożnej.

Dnia 22.05.2022 r. na stadionie miejskim w Gdyni odbył się mecz między Sandencją Nowy Sącz a Arką Gdynia. W wydarzeniu brali udział nasi uczniowie. Dla większości młodych kibiców był to pierwszy udział w meczu tej klasy rozgrywek. Uczniowie osobiście poznali procedury związane z bezpieczeństwem na stadionie. Wrażenia uczniów były bardzo pozytywne. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się oprawy, jakie stworzyli kibice zasiadający na trybunach stadionu podczas meczu. Uczniowie przekonali się, że kibicowanie na meczu piłki nożnej może być przyjemne i bezpieczne. Wycieczka miała charakter integracyjny jako alternatywna forma spędzenia wolnego czasu. Spotkanie piłkarskie zakończyło się wynikiem 2:1 dla Arki.

• Dyskoteka szkolna

W piątek, 13 maja 2022r., uczniowie z  klas IV-VIII uczestniczyli w szkolnej dyskotece. Dyskoteka trwała w godz. 17.00 - 19.00.  Organizatorem dyskoteki był Samorząd Uczniowski z opiekunką, panią K. Lisicką. Miejscem imprezy był górny hol, a DJ-ami byli Ignacy Gett i Kacper Staszewski. Nad bezpieczeństwem  tancerzy czuwały: p. Sylwia Ekwińska-Czeczko, p. Dorota Melzer-Grubba oraz p. Klaudia Lisicka. Uczestników dyskoteki witali uczniowie klasy 8a: Józef Gett oraz Bartłomiej Drzeżdżon. Na początku uczniowie potrzebowali chwili, by poddać się tanecznym pląsom, ale po kilku minutach muzyka przyciągała na parkiet wszystkich, którzy nie pozostali obojętni na dźwięki muzyki. Dyskoteka pozwoliła na zintegrowanie się młodzieży, kształcącej się w naszej szkole oraz pozwoliła poprzez taniec uwolnić zarówno pozytywną jak i negatywną energię, usuwając przy tym napięcia i aktywnie spędzając czas.

Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w dyskotece szkolnej!

• Paintball. Władysławowo.

Dnia 13.05.2022 r. klasy 7-8 wybrały się na wycieczkę integrującą do Władysławowa.  Uczniowie brali udział w grze paintball. To rodzaj zespołowej gry polegającej na pozornej walce przy użyciu markerów, karabinów wyposażonych w kulki z farbą. Po zabawie terenowej odbyło się ognisko z kiełbaskami. Organizatorem zabawy była firma Adrenalizer.

• Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej

29 kwietnia 2022r. w Domu kultury w Żelistrzewie odbył się Gminny Konkurs recytatorski Poezji Polskiej.

Naszą szkołę reprezentowały:

KL. I – III: Małgorzata Dudek i Daria Labuda

KL. IV – VI: Kinga Bradtke i Lena Kolbowicz

KL. VII – VIII: Roksana Grobosz i Paulina Drzeżdżon

Wszystkie uczennice fantastycznie zaprezentowały się na scenie.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, gdyż komisja konkursowa spośród 58 uczestników wyłoniła najlepszych recytatorów. Wśród nich nasza Roksana, zdobywając I miejsce w swojej grupie wiekowej oraz Kinga, zdobywając wyróżnienie w kategorii kl. IV – VI.

OGROMNE GRATULACJE DLA WSZYSTKICH DZIEWCZYN

• Spotkanie z RADNYMI GMINY PUCK

W ramach aktywizujących metod nauczania; połączenia teorii z praktyką, w szkole odbyło się ciekawe  spotkanie.

26 kwietnia 2022 roku szkołę odwiedziło dwóch radnych Gminy Puck: pan Sławomir Idkowiak i pan Przemysław Grandicki.

Reprezentanci wspólnoty samorządowej wzbogacili wiadomości dotyczące lekcji wiedzy o społeczeństwie  w klasach 8A i 8B. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali informacji o prawach , obowiązkach i ciekawostkach bycia radnym. Zadawali gościom pytania i przygotowali prezentację własnych plakatów wyborczych kandydata na wójta Gminy Puck.