• Pieczenie babeczek

            Dnia 31.05.2023r. uczniowie klas piątych wzięli udział w słodkiej lekcji techniki. Podczas zajęć dzieci przygotowały muffinki korzystając ze sprzętu zakupionego w ramach projektu Laboratorium Przyszłości. Lekcję zakończyła degustacja upiczonych i pięknie udekorowanych babeczek.

          • FESTIWAL NAUKI

            Dnia 29.05.2023r. odbył się w naszej szkole FESTIWAL NAUKI, podczas którego uczniowie wraz z nauczycielami przybliżyli społeczności szkolnej tajniki nauk matematyczno-przyrodniczych. W festiwalu udział wzięli wszyscy uczniowie klas 0-VIII. Nie zabrakło również najmłodszych dzieci z grup Pszczółki i Rybki.

            Wśród atrakcji naukowych znalazły się:

            - okulary VR;

            - mikroskopy, za pomocą których uczniowie mogli obserwować preparaty z biologii;

            - globusy kredowe, skały, kompasy, puzzle geograficzne;

            - pokaz powstawania brył obrotowych- stożek, walec, kula. Wyznaczanie liczby PI za pomocą okrągłych przedmiotów, sznurka i miary krawieckiej. Puzzle matematyczne, ślimak liczby PI, budowanie brył przy użyciu rurek i łączników.

            - labirynt elektryczny, zaprezentowane zostały obwody elektryczne oraz zasada działania dynama;

            - pokaz chemiczny, w którym dzięki zastosowaniu odpowiednich związków (tj. np. propano-1,2,3- triolu, tleneku węgla(IV)), uczniowie poznali sekret niepękających baniek mydlanych. Zobaczyli kwadratową bańkę z dymem oraz lewitującą.

            - warsztaty z uzyskiwania cieczy nienewtonowskiej;

            - praktyczne zastosowanie III zasady dynamiki Newtona, którą doświadczyli poprzez zjawisko odrzutu;

            - pokaz znikającego atramentu oraz deszczu w słoiku;

            - stanowisko z doświadczeniami z takich działów jak elektrostatyka, magnetyzm.

            Ponadto, uczniowie mogli dokonać pomiaru natężenia dźwięku oraz pograć w domino fizyczne. Oprócz tego odpowiedzieli sobie na pytanie czy dźwięk rozchodzi się w próżni i jak uzyskać tęczę na ścianie.

          • „Z ekologią na TY”.

            W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła brała udział w Ogólnopolskim Projekcie Ekologicznym „Z ekologią na TY”. 🌳🌲
            Celem projektu było kształtowanie poczucia odpowiedzialności za otaczające środowisko, bo to przede wszystkim od nas będą zależeć dalsze losy naszej planety. 🌎
            Bez wątpienia wszystkie działania projektowe przyczyniły się do podniesienia świadomości ekologicznej naszych uczniów, a także uwrażliwienia ich
            na ochronę środowiska naturalnego. 🏔️🌊🌤️☘️
            W trakcie trwania projektu, dzieci z klas 1-3, zrealizowały łącznie 15 zadań z 6 modułów o różnej tematyce ekologicznej:
            I Moduł - Jestem EKO
            II Moduł - Przyroda wokół nas
            III Moduł - Rady na odpady
            IV Moduł - Eko zdrowie
            V Moduł - Eko inspiracje
            VI Moduł TIK w ekologii
            Formy i metody pracy, podczas wykonywania zadań,  były dostosowane do wieku i możliwości wszystkich dzieci. Zadania zostały wykonane, cele osiągnięte i 
            w związku z tym, z wielką radością, chcemy podzielić się informacją, iż otrzymaliśmy certyfikat udziału w projekcie. Ponadto dyrektor naszej szkoły, pani Beata Mieczkowska, otrzymała list gratulacyjny, a każdy uczeń dyplom za udział. 
            Rolę koordynatora działań projektu pełniła pani Anna Hochschulz.

          • Żywa lekcja przyrody

            W dniu 26 maja w naszej szkole odbyła się żywa lekcja przyrody, w której udział wzięli uczniowie z grup przedszkolnych oraz klasy I-V.  Zajęcia poświęcone były życiu  zwyczajom ptaków drapieżnych - sów. Podczas warsztatów dzieci miały możliwość stanąć „oko w oko” z puchaczem o imieniu „Madzia” oraz sową płomykówką „Marcinem.”

            Żywa lekcja przyrody umożliwiła dzieciom poznawanie świata zwierząt poprzez bezpośredni kontakt, uczyła o ochronie gatunków ora rozwijała miłość do  zwierząt.

          • Dzień Matki 💐

            Dzień Matki 💐

            „Kocham Cię, kocham Mamo. ♥️🥰
            Wiem, że Ty czujesz tak samo!”

            Dnia 26 maja, z okazji tak ważnego święta, dzieci z klas 1-3 przygotowały dla swoich Mam podarki oraz przesłały na stronie naszej szkoły, na Facebooku, gorące, pełne miłości życzenia. 💝

          • "Dzień pszczoły"

            19 maja obchodziliśmy "Dzień pszczoły" w przedszkolu. Dzieci dowiedziały się m.in. jak wygląda budowa pszczoły, poznały funkcje jakie pełnią w ulu oraz co dzięki nim otrzymujemy. Nie zabrakło również miodu, który wszyscy z apetytem próbowali. Wykonaliśmy ciekawe prace plastyczne oraz zadania. To był bardzo udany i słodki dzień.

          • Zagroda Gburska i Rybacka

            W czwartek, 18 maja 2023 r.  uczniowie uczący się języka  kaszubskiego oraz z klasy  7a - pod opieką pań Anny Sobolewskiej i Katarzyny Sikory- uczestniczyli w warsztatach regionalnych, które miały miejsce w Nadolu w "Zagrodzie Gburskiej i Rybackiej". To był bardzo kreatywny i ciekawy dzień. 😃 Wyjazd zrealizowano w ramach nauczania języka kaszubskiego. Bardzo dziękujemy za serdeczne przyjęcie pracownikom Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy " Zagrody Gburskiej i Rybackiej " w Nadolu.

          • Lekcja historii na zamku w Gniewie

                 Dnia 16.05.2023 r. uczniowie klas czwartych i piątych wzięli udział w żywej lekcji historii goszcząc na zamku w Gniewie.  Nasi podopieczni wzięli udział w turnieju rycerskim. Podczas rywalizacji drużynowej uczniowie ćwiczyli moc ducha i ciała. Doskonalili sprawność posługiwania się mieczem, strzelania z łuku i kuszy oraz biegali na „nartach księcia Bolka”.

                Po turnieju rycerskim nastąpiło zwiedzanie komnat zamkowych. Uczniowie nie tylko zgłębili historię zamku krzyżackiego , ale także poznali obyczaje, kulturę i uzbrojenie średniowiecznego rycerstwa.  To była ciekawa lekcja historii połączona ze świetną  zabawą.

             

          • Noc w szkole


            🌛🌌 Cała szkoła dla nas i cała noc przed nami, to marzenie trzecioklasistów wreszcie stało się rzeczywistością ☺️🏫🕖 Rozpoczęliśmy od małej rozgrzewki muzycznej, były tańce i karaoke 🎤 Później przyszedł czas na zawody sportowe - był ping-pong, rzucanie woreczkami na punkty i parę ćwiczeń gimnastycznych 🤸‍♀️ Potem, by zasilić brzuchy na resztę wieczoru, zjedliśmy pyszną pizzę 🍕 Następnie, po krótkiej regeneracji, wybraliśmy się na salę gimnastyczna, by tam pograć w zbijaka, to był mecz pełen emocji! 🤾‍♂️ Koło północy udaliśmy się, podzieleni na klasy, na wędrówkę po szkole, gdzie czekało nas do zrealizowania dziewięć zadań - nie obyło się bez dreszczyku emocji, ale wszystkie zadania zostały odrobione idealnie 🔡⌨️🔦 Na koniec była bajka na dobranoc i po nocnych rozmowach większość z nas słodko zasnęła 😴💤😁

          • Drugoklasiści u strażaków.

                  Dnia 18 maja 2023 roku uczniowie klas 2a i 2b udali się do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Łebczu. Wszystkie dzieci były bardzo zaciekawione i podekscytowane tym,  co się wydarzy. Po dotarciu na miejsce zostały przywitane przez prezesa OSP pana G. Nowickiego, naczelnika pana B. Detlafa, strażaków pana W. Mieczkowskiego i pana K. Borkowskiego oraz członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.


                 Podczas spotkania strażacy opowiadali o swojej pracy, zaprezentowali wyposażenie wozu strażackiego oraz sprzęt, jaki używają podczas akcji ratunkowych. Przez chwilę wszyscy mogli poczuć się jak strażacy ubierając hełmy i pasy strażackie na czas, czy wsiadając do wozu strażackiego. Oprócz tajników pracy strażaka uczniowie zdobyli cenną wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa, dowiedzieli się, jak należy zachować się w przypadku zagrożenia. Ponadto każde chętne dziecko miało okazję przekonać się, jak działa wąż strażacki. Na koniec wszyscy uczniowie otrzymali „Dyplom młodego strażaka”, a druhowie „Podziękowanie” za zorganizowanie tak miłego i owocnego spotkania.

          • Integracyjny wyjazd w Tatry.

                       W dniach 8-12 maja uczniowie klasy 8a uczestniczyli w integracyjnym wyjeździe w Tatry razem z uczniami Szkoły podstawowej ze Starzyna. Udało nam się zwiedzić Kraków, gdzie byliśmy na rynku, na Wawelu, odwiedziliśmy smoka wawelskiego, po czym udaliśmy się do Białego Dunajca gdzie mieszkaliśmy. W kolejnych dniach podziwialiśmy piękno polskich Tatr. Odwiedziliśmy kościół i cmentarz na Pęksowym Brzysku, wjechaliśmy i zjechaliśmy kolejką na Gubałówke, weszliśmy na Nosal. Kolejnego dnia spacerowaliśmy Doliną Kościeliską, odwiedziliśmy Smreczyński Staw. Następnego dnia spacerowaliśmy Doliną Strążyską, widzieliśmy Wodospad Siklawica  i weszliśmy na Sarnie Skały. W dzień powrotu odwiedziliśmy ruiny zamku w Ogrodzieńcu. Pogoda nam dopisała, uczniowie zadowoleni, co widać na zdjęciach.

          • Wyjazd do Władysławowa

                  Dnia 15.05.2023 r. dzieci uczące się języka kaszubskiego oraz uczniowie klas 2a i 2b udali się do Władysławowa do Błękitnej Szkoły, gdzie uczestniczyli w warsztatach pt. „Nasz sąsiad – bocian biały” . Tematyka warsztatów dotyczyła biologii i ekologii bociana białego, niebezpieczeństw, które na niego czyhają oraz form udzielania mu pomocy. Po części edukacyjnej nadszedł czas na rekreację na placu zabaw i zakup pamiątek. Kolejnym punktem wyjazdu był spacer po plaży, podczas którego dzieci, wyposażone w lornetki, obserwowały morze i wydmy. Następnie nadszedł czas na wizytę w porcie rybackim i, na koniec, na posiłek w restauracji Mc Donald’s. Był to dzień pełen wrażeń.

          • Pachnąca chemia

            Dnia 11.05.2023 r. piętnaścioro uczniów z klas VIII wzięło udział w szkolnych warsztatach pn. Pachnąca chemia, czyli jak zrobić świeczkę.

            Świeczki zaprojektowane i wykonane przez uczniów były nie tylko kolorowe, ale również pachnące.

          • Kongres  - 12.05.2023

               I Gminny Kongres Samorządów Szkół Podstawowych został  ukierunkowany na działania uczniów oraz zwrócenie uwagi na współczesne problemy ekologiczne.  Zapoczątkowana  współpraca między Samorządami Szkół Podstawowych w Gminie Puck,  zaowocowała wymianą doświadczeń oraz pomysłów. Młodzież  wspólnie stworzyła projekty proekologicznego, które zostaną wdrożone na terenie Gminy Puck w następnym roku szkolnym.

               Był to dzień pełen inspiracji! Spotkanie jedenastu szkół  zaczęliśmy od prezentacji multimedialnych Samorządów Uczniowskich naszej Gminy.  Po pierwszej, wprowadzającej,  części uczestnicy wzięli udział w warsztatach integracyjnych, budujących więzi oraz umożliwiających lepszą pracę zespołową. 

               Następnie skupiliśmy się na omówieniu Celów Zrównoważonego Rozwoju  ONZ. Pierwszy kongres otrzymał zadania proekologiczne. Młodzież w mieszanych grupach pracowała nad projektami, które w duchu ekologii, będą mogły zostać  zrealizowane we wszystkich  dwunastu szkołach.

               Koncepcja formułowania celów została oparta na modelu SMART, będącym zbiorem pięciu postulatów dotyczących cech, którymi powinien się charakteryzować poprawnie sformułowany cel.

               Powstały następujące projekty: „DAJ DRUGIE ŻYCIE UBRANIOM”, „ SZANUJ WODĘ, CHROŃ PRZYRODĘ”, „ŚRODOWISKO PONAD WSZYSTKO”, „EKOzielnik”,  „BIONAWÓZ” oraz „MIĘDZYSZKOLNA GRA TERENOWA”. Odbyło się głosowanie i wybór najlepszych propozycji.

               Wiele kreatywnych i wartych zapamiętania chwil, nawiązanych przyjaźni oraz stworzonych projektów było efektem współpracy młodzieży podczas I Gminnego Kongresu Samorządów Szkół Podstawowych w Łebczu.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Łebczu
      • sekretariat@zsplebcz.pl dyrektor@zsplebcz.pl wicedyrektor@zsplebcz.pl psycholog@zsplebcz.pl pedagog@zsplebcz.pl
      • (+58) 673 83 77
      • 84-103 Łebcz, ul. Pucka 27 Poland
  • liczba odwiedzin: 34608