• DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Tegoroczne obchody tych świąt przebiegły nietypowo, ponieważ trwają ferie zimowe. Otóż, nauczyciele wraz z dziećmi przygotowali niespodziankę dla seniorów w formie wcześniej wykonanych zdjęć i nagranych występów, które dnia 21 stycznia udostępniono na stronie szkoły na Facebooku.

STO LAT DLA BABĆ I DZIADKÓW!!!

• Karnawał IV-VIII

Karnawał to czas zimowych balów, maskarad, pochodów i parad, a także okazja do wspólnej zabawy.

Z tej okazji 13 stycznia w naszej szkole zorganizowana została zabawa karnawałowa dla klas IV-VIII. DJ-ami podczas zabawy byli uczniowie klasy VIII a. Sklepik ze smakołykami zorganizowany z okazji zabawy obsługiwały uczennice klas ósmych. Nad uczniami pieczę sprawowały: opiekun SU – p. K. Lisicka oraz p. D. Kunc, A. Bemke i K. Sikora.

Uczniowie chętnie poddali się tanecznym pląsom. Szkołę ubarwiły również przebrania uczniów. Pojawiła się Pani Doktor, diablice, mechanik, Wednesday z rodziny Adamsów i inni. Podczas zabawy odbywały się wspólne zabawy taneczne np. tańce z balonami, makarena, pociąg, zabawy w kółku. To był czas na miłą zabawę i na integrację uczniów. Wszystkim dopisywały humory i bawili się znakomicie.

• Słodki Dzień

11  stycznia 2023 r. Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole SŁODKI DZIEŃ. Podczas przerw międzylekcyjnych według wcześniej przygotowanego harmonogramu na dolnym holu uczennice klasy 8a: Nikola G, Amelia R i Nikola W., sprzedawały pyszne babeczki i galaretki. Słodki kącik cieszył się wielkim zainteresowaniem wśród uczniów, a słodkości przygotowane przez pracowników szkoły były słodką chwilą zapomnienia w czasie ponurego i pochmurnego dnia.

• Zapraszamy na pyszne babeczki i galaretki.

Harmonogram  SŁODKIEGO  DNIA

ŚRODA - 11 STYCZNIA

Zapraszamy na pyszne babeczki i galaretki.

Hol parter

Klasy:

9.25-9.45

godz.9.25 – Pszczółki; godz.9.30 – Rybki

godz.9.35 – 0A; godz.9.40 – 2B

10.20-10.40

godz.10.20 – 1A, godz. 10.25 – 1B; godz. 10.30 – 2A; godz. 10.35 – 3A, 3B

11.25-11.40

4A, 4B, 5A, 5B

12.25-12.40

6A, 7A, 8A, 8B

• Cudowne zabawki

Przed Świętami Bożego Narodzenia zawitał do naszej placówki PRAWDZIWY ŚW. MIKOŁAJ. Otrzymaliśmy mnóstwo cudownych zabawek zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców. Wspaniałymi upominkami zostały obdarzone zarówno Przedszkolaki, jak i dzieci z klas I – III. Radość dzieci była ogromna. Dla każdego znalazło się coś fantastycznego.

Jesteśmy ogromnie wdzięczni za tak ogromne serca, które Państwo przed nami otwierają. Za każdą pomoc – jakąkolwiek – ogromnie DZIĘKUJEMY.

UŚMIECH NA TWARZY DZIECKA TO NAJWIEKSZY SKARB. Cieszymy się, że dzięki Przyjaciołom Naszej placówki możemy na ten uśmiech patrzeć i uśmiechać się razem z nimi.

❤ Podziękowania ❤ | ÓSMY KOLOR TĘCZY

• Wigilie klasowe

22 grudnia 2022 r., w ostatni dzień nauki szkolnej przed świętami, odbyły się w naszej szkole klasowe wigilijne spotkania opłatkowe. Uczniowie ozdobili stoły stroikami, świątecznymi obrusami, świeczkami oraz słodkimi przysmakami, dzielili się opłatkiem, składali życzenia, otrzymali świąteczne podarunki i słuchali kolęd.

• Wycieczka do kina na film „Świąteczna niespodzianka"

Dnia 21.12.2022 r. dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas 1 i 3 z wychowawcami wybrali się do Multikina w Rumi na film „Świąteczna niespodzianka" oraz do Restauracji McDonald’s w Pucku. 🎅🌲

Celem wycieczki do kina było nie tylko nabywanie umiejętności uczestniczenia w seansach filmowych, ale także wdrażanie do właściwych zachowań, rozumienie wartości takich jak: dobro, prawda, przyjaźń. W czasie wycieczki dzieci mogły przeżywać radosne chwil i stwarzać sytuacje sprzyjające umacnianiu koleżeńskich relacji.

Przez całą drogę powrotną trwały rozmowy na temat obejrzanej bajki , która wywarła na dzieciach bardzo pozytywne wrażenie i z pewnością pozostanie w ich pamięci na długo. Oto jej streszczenie: dziewczynka o imieniu Marianna zauważa misia na loterii fantowej podczas jarmarku świątecznego. Od początku czuje z nim niesamowitą więź. Ale niestety dla niej, nasz miś ma inne plany gdyż pragnie aby wygrał go ktoś bogaty. Taki ktoś kto nauczy go wszystkiego o świecie ludzi.
            Po filmie oczywiście pojechaliśmy do restauracji McDonald's żeby wspólnie spędzić czas i coś przekąsić. To był bardzo udany dzień!