• PASOWANIE NA UCZNIA

13 października 2023 r. klasy pierwsze obchodziły swoje wielkie święto – PASOWANIE NA UCZNIA. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego pierwszoklasisty. W tym dniu dzieci zostały oficjalnie przyjęte do grona Uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łebczu. Podczas uroczystości uczniowie udowodnili, że potrafią pięknie śpiewać, recytować wiersze, rozwiązywać zagadki i tańczyć. Najważniejszą częścią apelu, na którą wszyscy czekali, było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Dyrektor Szkoły panią Beatę Mieczkowską. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki.

• Żywa lekcja przyrody – zwierzęta egzotyczne.

Dnia  11 października 2023 r. w naszej szkole odbyła się żywa lekcja przyrody prowadzona przez wieloletniego hodowcę egzotycznych gadów, owadów i pajęczaków. W zajęciach uczestniczyli chętni uczniowie z klas I-VIII oraz przedszkolaki.

Pan J. Rejmer opowiadał o gadach – kameleonach, gekonach, owadach – modliszkach, patyczakach, straszykach, liśćcach, karaczanach, chrząszczach oraz pajęczakach – pająkach i skorpionach. Poznaliśmy niezwykły świat zwierząt egzotycznych, których rozmiary znacznie przewyższają polskie odpowiedniki tych zwierząt. Zobaczyliśmy namiastkę świata na czterech, sześciu, ośmiu i kilkuset nogach. Wielu emocji dostarczył tańczący straszyk australijski oraz oswojony kameleon Nikodem. Lekcja dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń oraz ciekawostek ze świata tych niezwykłych i fascynujących zwierząt.

• Dzień Drzewa

Dzień Drzewa w przedszkolu - 10 października 2023 r. Dzieci poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Przedszkolaki dowiedziały się również jak wielkie znaczenie mają drzewa dla czystości powietrza, a tym samym dla zdrowia człowieka.

• "Dzień Dziewczyn"

"Dzień Dziewczyn" w przedszkolu i oddziale przedszkolnym. Dziewczynki z grupy "Pszczółki" i "Rybki" mogły poczuć się dzisiaj jak prawdziwe księżniczki. Chłopcy zadbali o ich dobre samopoczucie - zaprosili je do spa, gdzie mogły skorzystać z usług fryzjerskich, kosmetycznych oraz masażysty. To był wspaniały dzień pełen atrakcji i uśmiechu. Na koniec wszystkie dziewczynki otrzymały upominki i dyplomy.

• Spotkanie z panem Patrykiem Galewskim.

Dzisiaj w naszej szkole gościliśmy p. Patryka Galewskiego. To doskonała okazja do spotkania z człowiekiem "po przejściach". Uczniowie kl. 7-8 przeżyli fascynującą przygodę. Cenne chwilę, które pozostaną z nimi na długo. My jako organizatorzy mamy na to ogromną nadzieję. Czas, który mieliśmy okazję razem przeżyć uzmysłowił nam, że pan Patryk jest wspaniałym kontynuatorem ks. Jana Kaczkowskiego, którego mamy w swoich sercach.
            DZIĘKUJEMY w imieniu swoim i uczniów za pełen wrażeń dzień.

• Wycieczka do hotelu Astor  i Primavera w Jastrzębiej Górze

• Dzień Chłopaka

Dnia 29.09.2023 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Wszyscy chłopcy w szkole zostali obdarowani cukierkami. Młodsi świętowali w swoich klasach, a dla klas 4-8 samorząd uczniowski zorganizował dyskotekę szkolną, na ktorej wszyscy bawili się znakomicie. Mamy nadzieję, że każdy chłopiec będzie wspominał ten dzień z uśmiechem.

• Europejski Tydzień Sportu #BEACTIVE

W dniach 25-29.09.2023 r. w naszej szkole odbył się Europejski Tydzień Sportu #BEACTIVE. Celem inicjatywy była popularyzacja aktywności fizycznej oraz integracja społeczna różnych grup wiekowych. Od poniedziałku do piątku zaplanowano aktywności dla naszych uczniów. Odbył się konkurs skoków przez skakankę, turniej koszykówki dla klas szóstych, rzut piłką lekarską oraz konkurs żonglerki piłką. W piątek uczniowie mieli okazję korzystać z aktywnych przerw gdzie doskonalili rzuty koszykarskie.