• AKCJA CIAPKOWO

            W dniach  23 – 27.10.2023 r. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami p. K. Lisicką i p. A. Hochschulz zorganizowali Akcję Ciapkowo pt. POMÓŻ WYKARMIĆ ZWIERZĘTA ZE SCHRONISKA. Zbieraliśmy najpotrzebniejsze produkty dla  Schroniska dla Bezdomnych  Zwierząt  „Ciapkowo” w Gdyni. Schronisko „Ciapkowo”  w 2006 roku zostało przejęte przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt OTOZ Animals. Od tego czasu udało się im pomóc tysiącom bezdomnych zwierząt. Adopcja zwierząt przez cały czas traktowana jest priorytetowo, a nadrzędnym celem OTOZ Animals jest dobro zwierząt,

            Uczniowie naszej szkoły z wielką troską podeszli do tej akcji i chętnie pomagali, przynosząc liczne dary dla schroniska. Po zakończonej akcji (29 listopada) opiekun SU –    Pani Klaudia Lisicka, zawiozła zabrane produkty do schroniska w Gdyni. Pracownicy schroniska byli bardzo wdzięczni za okazane serce oraz za udzieloną pomoc  i wsparcie w wykarmieniu zwierząt. Szkoła w podziękowaniu za podjętą współpracę otrzymała dyplom ze schroniska „Ciapkowo”.

             

            Podczas akcji zebraliśmy:

            • 69 kg suchej karmy dla psa i 8 kg dla kota;
            • 37 małych i 16 dużych puszek  mokrej karmy dla psa;
            • 4 opakowania przysmaków dla psów i 2 dla kotów;
            • 5 opakowań ciasteczek dla psów;
            • 2 kołdry oraz
            • 1 szelki dla psa.

             

          • Rybacki świat oczami dzieci.

            Zakończenie projektu edukacyjnego 

            „Rybacki świat oczami dzieci.

            Interpretacja twórczości rzeźbiarskiej  Leona Golli” 

             

            W ramach  ministerialnego programu Kultura Ludowa i Tradycyjna 2023 - w naszej szkole  zrealizowano  prelekcje i warsztaty propagujące wiedzę o dawnych tradycjach rybackich Kaszub Północnych. Gościliśmy  między innymi: koordynatorkę projektu  - Kamilę Tucholską , jak również  Piotra Gollę, Romana Drzeżdżona. Muzeum zapewniło niezbędne materiały plastyczne do przeprowadzenia zajęć w ramach języka kaszubskiego i plastyki.  Nauczycielki zgłaszające klasy –  Anna Sobolewska i Dorota Nazarczuk  -   przygotowały na terenie szkoły wystawę składającą się z prac plastycznych uczniów biorących udział w projekcie i dokumentację fotograficzną -  w celu udostępnienia   powstałych materiałów Muzeum Ziemi Puckiej. Z otrzymanej dokumentacji powstanie prezentacja multimedialna oraz katalog powstałych prac, które zostaną udostępnione w formacie PDF na stronie internetowej muzeum www.muzeumpuck.pl.

          • Światowy Dzień Życzliwości

                     21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, czyli dzień pozytywnych myśli i emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, a oryginalna nazwa brzmi „Hallo World Day”. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości. 

                  Z okazji Dnia Życzliwości Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich uczniów do wspólnej zabawy. Na górnym holu pojawiła się gazetka z okazji Dnia Życzliwości, a SU zaprosił chętne osoby aby na skrzydłach na gazetce zapisywać miłe słowa, rymowanki, motta, zdania, które sprawią, że ktoś się uśmiechnie. Dzień ten stał się pełen życzliwości, którego symbolem był żółty ubiór uczniów naszej szkoły.

             

             

          • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

                     20 listopada przypada rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. 20 listopada to  Międzynarodowy oraz Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka.

                     UNICEF jest strażnikiem Konwencji o prawach dziecka na świecie, a symbolem organizacji jest kolor niebieski, który gwarantuje prawa wszystkim dzieciom. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zachęcił całą społeczność szkolną aby ubrać się tego dnia w kolorze niebieskim. Ponadto w ramach tego święta w szkole rozwieszone zostały zadania związane z prawami dziecka. Zadaniem uczniów było zapisanie na kartce odpowiedzi do odnalezionych zadań, a podpisane kartki należało włożyć do oznaczonego kartonika, który znajdował się na górnym holu na parapecie.


             

             

             

          • Dzień Misia

            24 listopada obchodziliśmy w przedszkolu i oddziale przedszkolnym Dzień Misia. To był wspaniały dzień, maluchy mogły przyjść ubrane w piżamki oraz zabrać swoje wlasne misie z domu. Dzieci zapoznały się z historia święta, układały puzzle, tańczyły i śpiewały piosenkę "Misie dwa", a także malowały farbami. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy.

          • "DZIEŃ KREDKi"

            22 listopada w przedszkolu i oddziale przedszkolnym odbył się  "DZIEŃ KREDKi". Z tej okazji u maluszków odbywały się zabawy z kredkami w roli głównej! Dzieci poznały rodzaje kredek, tworzyły zbiory kredek według kryterium koloru, kształtu, wielkości, wykonały również piękne prace plastyczne. To był dzień pełen kolorów!

          • Szkolny konkurs matematyczny

            W piątek 17.11.2023 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łebczu odbył się szkolny konkurs matematyczny zorganizowany przez panią Aleksandrę Bemke.

             

            W konkursie wzięło udział 52 chętnych uczniów z klas IV-VIII.

             

            I miejsce w kategorii klas czwartych - Maria Proena kl. IVb

            I miejsce w kategorii klas piątych - Jan Srok kl. Va

            I miejsce w kategorii klas szóstych - Michalina Drzezdzon kl. Via

            I miejsce w kategorii klas siódmych - Dominika Rigga kl. VII 

            I miejsce w kategorii klas ósmych - brak uczestników

            W klasach młodszych wzięło udział łącznie 20 trzecioklasistów i drugoklasistów. Najlepszym z trzecioklasistów okazał się: Jakub Jurczyk z klasy IIIa, a z drugoklasistów Mikołaj Słowik z klasy IIb.

             

            Uczestnicy mieli przed sobą do rozwiązania 50 przykładów z tabliczki mnożenia, grupa starsza w zakresie 100, a młodsi w zakresie 50. Konkurs miał na celu rozwijanie zainteresowań matematycznych wśród uczniów. Gratulujemy zapału wszystkim uczestnikom i życzymy matematycznych sukcesów.

             

          • NOCKA W SZKOLE

            24 listopada o godzinie 19.00 uczniowie klasy VB wyposażeni w śpiwory, latarki i dobry humor zawitali w szkole na imprezie pod hasłem „Nocka w szkole”. Opiekunami w czasie nocki były p. K. Lisicka  oraz A. Sobolewska.  Noc była pełna wrażeń, atrakcji i niespodzianek.

            Impreza rozpoczęła się w kaszubskim stylu. Uczniowie przebrali się w kaszubskie stroje, wymalowali sobie na twarzy kaszubskie symbole i tańczyli kaszubskie tańce. O 20.00 zaplanowano kolację aby uzupełnić poziom energii na cały wieczór. Uczniowie zjedli pyszną pizzę, po czym zorganizowali „Mam talent”.

            Najbardziej oczekiwanym i najważniejszym  punktem nocki była zabawa w chowanego. Uczniowie po udostępnieniu kilku sal lekcyjnych mogli chować się w całej szkole. Każdy wyposażony w latarkę ruszył w poszukiwaniu odpowiedniej kryjówki.  Wybrane osoby miały 20 minut na znalezienie pozostałych uczestników zabawy.  Po 2-godzinnej zabawie w chowanego przyszedł czas na ubranie piżamy i przygotowanie się do spania.

            Około 1.00 w nocy uczniowie aby się wyciszyć i przygotować do snu obejrzeli film pt.”Dzień na tak”, po czym najbardziej wytrwali ruszyli na salę gimnastyczną. O 3.00 w nocy po biegach, grze w piłkę i pajacykach pozostali uczestnicy położyli się do spania. Nie łatwo było zasnąć po tak emocjonujących chwilach, ale w końcu wszystkim udało się wyciszyć.  Rano uczniowie przygotowali sobie pyszne tosty i płatki z mlekiem, następnie spakowali swoje rzeczy,  po czym zrobili porządek i wrócili do domu. To była wyjątkowa noc , o której długo uczniowie klasy VB nie zapomną.

          • Dyskoteka andrzejkowa

            24 listopada z okazji nadchodzących Andrzejek w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa dla klas IV-VIII. DJ-em podczas zabawy był uczeń klasy VII a – Robert Lemke. Nad uczniami pieczę sprawowały: opiekun SU – p. K. Lisicka oraz p. A. Markowc, D. Nazarczuk, B. Smerczak i A. Sobolewska.

            Zabawa trwała w godzinach 16.00 – 18.00. Sklepik ze smakołykami zorganizowany z okazji zabawy obsługiwały uczennice klasy siódmej. Uczniowie chętnie poddali się tanecznym pląsom, bawiąc się przy dźwiękach różnych gatunków muzyki. Pojawiły się kaczuszki, makumba i wiele innych inspirujących piosenek. To był czas miłej zabawy wśród przyjaciół i kolegów ze szkoły, który umożliwił integrację uczniów klas starszych. 

          • Zawody Matematyczno-Fizyczne Náboj Junior

            Dnia 24 listopada 2023 r. odbyły się w naszej szkole Międzynarodowe Zawody Matematyczno-Fizyczne Nabój Junior.

            W piątek jedenaście czteroosobowych drużyn ze szkół podstawowych powiatu puckiego podjęło zmagania konkursowe, dostosowane do poziomu edukacyjnego klas VII i VIII. Do matematycznej rywalizacji w przystąpili jednocześnie uczniowie z Połczyna, Rekowa Górnego, Połchowa, Leśniewa, Łebcza, Mieroszyna, Gnieżdzewa, Swarzewa i Strzelna.
            Zawody Náboj Junior wyróżnia dynamiczna formuła. Trzeba działać z prędkością pocisku! Drużyny miały tylko 120 minut na rozwiązanie jak największej liczby zadań wymagających inwencji i pomysłowości. Rywalizacja przebiegała w czasie rzeczywistym. Uczestnicy mogli śledzić postępy konkurentów, a zadania wydawane były na bieżąco.
            Młodzi uczniowie powiatu puckiego zmierzyli się z zespołami nie tylko z Polski, ale też z Belgii, Chorwacji, Czech, Hiszpanii, Holandii i Słowacji.  
            W tegorocznej edycji  wygrała drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Antoniego Abrahama w Połczynie w składzie:  Maciej N., Igor N., Magdalena M., Nikodem R. Drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Józefa Wierzbickiego w Połchowie w składzie Hubert Ś., Małgorzata S. Wojciech P.  Kacper B. Trzecie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Józefa Dambka w Leśniewie w składzie: Kacper G. Oliwia P., Damian O. Wiktoria K.
            Drużyna z naszej szkoły zajęła miejsce czwarte.

            Koordynatorami przedsięwzięcia, zorganizowanego w naszej szkole po raz drugi, byli dyrektor Beata Mieczkowska, nauczycielka matematyki Aleksandra Bemke, z wsparciem ze strony Alicji Piontke i Mariusza Głombiowskiego oraz wolontariusze ze Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Koszykówki we Władysławowie.

          • Koszykówka 3x3.

            Dnia 22.11.2023r. w Szkole Podstawowej w Jastarni odbyły się XXV Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Koszykówce 3x3. Naszą szkołę reprezentowali: Kacper Margol, Bartosz Trendel, Robert Lemke i Alan Hoppa. Gratulujemy udziału!

          • Debata oksfordzka. 

            Debata oksfordzka po raz trzeci! W poniedziałek 20 listopada 2023 roku naprzeciwko siebie stanęły dwie doskonałe drużyny: propozycja - reprezentanci klasy ósmej oraz opozycja - przedstawiciele klasy siódmej. Drużyny debatowały nad tezą: Sztuczna inteligencja - szansa czy zagrożenie. Obecność obu drużyn zapewniła zmagania na najwyższym poziomie i sprawiła, że uczniowie klas IV -VIII  niecierpliwie oczekiwali rezultatu rywalizacji. Wyniki debaty były wyrównane! Ostatecznie wygrała drużyna klasy ósmej. Gratulujemy doskonałego przygotowania!

          • Słodki Dzień

            15  listopada 2023 r. Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole SŁODKI DZIEŃ. Podczas długich przerw międzylekcyjnych uczennice klasy 6a: Michalina, Zosia, Maja, Ola i Martyna sprzedawały pyszne ciasta, babeczki i galaretki, które zostały przygotowane przez pracowników naszej szkoły. Słodki kącik cieszył się wielkim zainteresowaniem wśród uczniów. Dzieci z przyjemnością oddawały się słodkim chwilom zapomnienia.

             

             

          • „Dzień Jeża”

            10 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego  oraz z przedszkola obchodziły specyficzny „Dzień Jeża”. Celem obchodów było przypomnienie dzieciom, iż jeże to zwierzęta chronione. Maluchy miały okazję poszerzyć wiadomości dotyczące środowiska naturalnego jeży, ich wyglądu, sposobu poruszania się, odżywiania oraz tego, w jaki sposób przygotowują się do zimy. Dowiedzieli się również na jak długo jeże zapadają w sen zimowy. Na koniec wykonali piękne prace plastyczne oraz wesoło się bawili w "Jeża".

          • „W świecie zwierząt”

            Z okazji Tygodnia Zwierząt, który trwał od 4 do 10 października Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole konkursy plastyczny i fotograficzny pt. „W świecie zwierząt”. Uczniowie klas „0” – III mogli wziąć udział w konkursie plastycznym, który polegał na wykonaniu pracy plastycznej dowolną techniką, przedstawiającej wybrane zwierzątko, które ciekawi, inspiruje, zachwyca.W konkursie wzięło udział aż 48 osób.

            Uczniowie klas IV-VIII mogli wziąć udział w konkursie fotograficznym, który polegał na wykonaniu fotografii, przedstawiającej wybrane zwierzę domowe, gospodarskie, dzikie itp.. Uczestnik mógł zgłosić jedną fotografię w formacie 15cm x 21cm albo większym. Wśród starszych klas w konkursie wzięło  udział 25 uczniów.

            Zbiórka prac trwała do 10  października. Po zakończonej zbiórce wszystkie prace zostały wywieszone na tablicy na górnym holu szkoły. Dzięki wielkiemu zainteresowaniu uczniów konkursem powstała przepiękna wystawa prac, które mogła podziwiać cała społeczność szkolna.

            W obu konkursach wszyscy uczniowie mieli szansę wybrać najładniejsze zdjęcia oraz prace plastyczne, biorąc udział w głosowaniu. Głosowanie odbywało się na przerwach międzylekcyjnych. Uczniowie wybierali numery prac, które podobały im się najbardziej i wypisaną kartkę z numerem wkładali do oznaczonego pudełka. Uczennice klasy Vb podliczyły następnie głosy, które umożliwiły wyłonienie zwycięzców w obu konkursach.

            Wyniki konkursu plastycznego:

            I miejsce – Mikołaj Słowik, kl. II b

            II miejsce – Liliana Czaja, kl. III a

            III miejsce – Adam Albrycht, kl. I b

             

            Wyniki konkursu fotograficznego:

            I miejsce – Alex Simon, kl. V b

            II miejsce – Mateusz Dettlaff, kl. IV a

            III miejsce – Franciszek Labuda, kl. V a

             

             

          • Październik – Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

            W październiku obchodziliśmy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji rozpoczęliśmy następujące akcje:

            - Drzewo czytelnicze klas 4-8 - jedna przeczytana książka to jeden listek na drzewie. Każda klasa ma inny kolor. Czas trwania pierwsze półrocze.

            - Klub Pożeraczy Książek dla klas 1-3. W bibliotece można odebrać kartę Klubu Pożeraczy Książek. Należy czytać książki i zdobywać kolejne poziomy. Po drodze czekają wyzwania, a na końcu czekają nagrody. Zabawa trwa pierwsze półrocze.

            - akcja „Przerwa odprężenia”

             

            Poza tym w dniu 31 października 2023 r. klasy 0-3 uczestniczyły w Międzynarodowej Edycji VIII Ogólnopolskiej Akcji "Przerwa na czytanie- bicie rekordu w czytaniu na przerwie". Wysłuchaliśmy książki "Królewna Lenka łapie skrzaty", którą czytali zaproszeni goście. Na ekranie mogliśmy oglądać ilustracje zamieszczone w tejże książce.

            Jak co roku odbyło się pasowanie klas 1 na czytelników. Uczniowie szukali i rozwiązywali zagadki, rozmawialiśmy, jak należy zachowywać się w bibliotece, dziewczynki z klasy 2a przebrały się za postacie z bajek, a na końcu była uroczysta przysięga. Nasze spotkanie zakończyliśmy wręczeniem pamiątkowych dyplomów, zakładek i oczywiście słodkości.

             

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Łebczu
      • sekretariat@zsplebcz.pl dyrektor@zsplebcz.pl wicedyrektor@zsplebcz.pl psycholog@zsplebcz.pl pedagog@zsplebcz.pl
      • (+58) 673 83 77
      • 84-103 Łebcz, ul. Pucka 27 Poland
  • liczba odwiedzin: 34553