Aktualności
"SŁODKI DZIEŃ DLA DAWIDA - piątek 8.03.24r.
AKCJA "MASKOTKA DLA OLAFA"
3AKCJA "MASKOTKA DLA OLAFA" zorganizowana przez Ochotniczą Straż Pożarną w Mieroszynie została bardzo pozytywnie przyjęta przez Rodziców i Uczniów Naszej Placówki.
Olaf to 3-letni chłopak, który choruje na bardzo rzadką chorobę genetyczną jaką jest dystrofia mięśniowa Duchenne`a. Aby uratować życie Olafa potrzeba leku za ok. 15 mln złotych. Za każdego zebranego pluszaka Olaf otrzyma wsparcie finansowe.
Nasza akcja zakończyła się wielkim sukcesem. Dziękuję ogromnie za pozytywny odzew. Razem z Państwem udało nam się zebrać 814 szt. maskotek zarówno wielkich, jak i małych. Wszystkie piękne, kolorowe, bajkowe ...
Razem z p. Barbarą Wyszecką zawiozłam pełne worki do Mieroszyna, głównego organizatora zbiórki.
Po raz kolejny okazało się, że nasze wspaniałe dzieci z Łebcza chętnie dzielą się pomocą. Jestem dumna i szczęśliwa, że mogę pracować i pomagać razem z Wami
Beata Mieczkowska
"Dzień Dentysty"
41Dnia 5 marca 2024 r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu i oddziale przedszkolnym "Dzień Dentysty". Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się jak dbać o higienę jamy ustnej. Zwrócono także uwagę dzieci na etapy mycia zębów oraz na systematyczne kontrolowanie stanu uzębienia. Podkreślono jak ważna dla zdrowych zębów jest dieta bogata w owoce i warzywa oraz produkty mleczne. Prowadzenie tego typu działań edukacyjnych ma na celu wdrożenie dzieci do codziennego szczotkowania zębów i dbania o higienę jamy ustnej, ale również niwelowanie lęku i strachu przed wizytą u stomatologa.
Pomoc dla Dawida.
Zajęcia o Kosmosie w przedszkolu. Miały one na celu rozbudzenie zainteresowań dzieci otaczającym nas Wszechświatem.
46
Spotkanie przedszkolaków z dziećmi z przedszkola Haven
2001.03.2024 r. odbyło sie kolejne spotkanie przedszkolaków z dziećmi z przedszkola Haven w Łebczu, tym razem w naszej szkole zabawy ruchowe.💪🏃♂️🏃Zajęcia rozwijające systemy sensoryczne : przedsionkowy i proprioceptywny. Wykorzystanie metod bezpośredniej celowości ruchu i programowego usprawnienia. Było wspaniałe i bardzo wesoło.
Szkolny Konkurs Recytatorski oraz Szkolny Konkurs Poezji Śpiewanej.
16Szkolny Konkurs Recytatorski oraz Szkolny Konkurs Poezji Śpiewanej.
Konkurs Recytatorski:
Kategoria klas 1-3
🥇Pierwsze miejsce Agnieszka O. klasa 1a
🥈🥈 Drugie miejsca Antonina P. klasa 3a oraz Antonina J. klasa 3b
🥉🥉Trzecie miejsca Otylia G. klasa 2a oraz Lilianna Cz. klasa 3a
Wyróżnienia: Norbert K. oraz Karolina B. klasa 2a oraz Wiktoria B. klasa 2b
Kategoria klas 4-6
🥇Pierwsze miejsce Maja B. klasa 4b
🥈 Drugie miejsce Lena K. klasa 6b
🥉🥉 Trzecie miejsca Zofia Z. klasa 5a oraz Vanessa G. klasa 4a
Wyróżnienia: Kinga B. klasa 6b oraz Michalina D. klasa 6a
Kategoria klas 7-8
🥇Pierwsze miejsce Robert L. klasa 7
🥈Drugie miejsce Nikola O. klasa 7
Konkurs Poezji Śpiewanej
🥇Pierwsze miejsce Lena K. klasa 6b
🥈Drugie miejsce Oliwia K. klasa 5b
🥉Trzecie miejsce oraz nagroda publiczności Martyna D. klasa 6b
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!!! 👏👏👏
Kino w szkole, czyli szkoła po godzinach
371 marca w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował akcję charytatywną dla p. Dawida Selke „Kino w szkole, czyli szkoła po godzinach”, w ramach której uczniowie klas „0”-III oraz IV-VIII mieli okazję obejrzeć film na dużym ekranie. Młodsza grupa obejrzała film animowany pt. „Sekretne życie zwierzaków domowych”, a starsi uczniowie oglądali film pt. „Dzień na tak”. Nad uczniami tego dnia opiekę sprawowali opiekunowie SU: A. Hochschulz i K.Lisicka oraz nauczyciele: A. Domaszk, W. Konkel, A. Mollin, D. Nazarczuk i B. Smerczak. Sprzedażą biletów i napojów zajęły się uczennice klasy VB – Maja Białk, Milena Grenwald oraz Oliwia Kubawska. Dodatkowo panie z Koła Gospodyń Wiejskich serwowały w świetlicy gofry, frytki i popcorn, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Cały dochód zebrany ze sprzedaży smakołyków i biletów w wysokości 1700zł zostanie przeznaczony na rehabilitację byłego nauczyciela naszej szkoły - p. Dawida.
Dziękujemy za pomoc i wsparcie akcji.
Szkolny Etap Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
Szkolny Etap Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
Dnia 20.02.2024 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Etap Turnieju BRD.
W konkursie wzięło udział dziesięciu uczniów. Wyniki konkursu:
Grupa I
I miejsce Marcel P.
II miejsce zajęła Zofia Z.
III miejsce zajął Maksymilian K.
IV miejsce Nikola R.
V miejsce Zofia P. i Jan S.
Grupa II
I miejsce Alicja R.
II miejsce Liliana N.
III miejsce Dominika R.
IV miejsce Kacper M.
W konkursie gminnym szkołę reprezentować będą pierwsze cztery osoby z grupy I oraz pierwsze trzy osoby z grupy II. Gratulujemy!
26.02.2024 r. "Dzień dinozaura" w przedszkolu i oddziale przedszkolnym.
62
Integracja grupy Rybki
33Dnia 23.02.2024 r. odbyły się integracyjne zajęcia sensoryczne naszych przedszkolaków z grupy "Rybki" w Punkcie przedszkolnym Haven w Łebczu 🖐🖐💦🎨
Turniej Walentynkowy w siatkówkę.
Zakończyła się rywalizacja w Turnieju Walentynkowym.
W kategori klas siódmych I miejsce zajęła Sema O. i Antonina M. W kategori klas młodszych 1 miejsce zajęli Zofia P. i Wojciech K. 2 miejsce Krzysztof L. i Kacper K. 3 miejsce Maja B. i Oliwia K. 4 miejsce Olga P. i Antonina S. Gratulujemy! ❤❤❤
"Chory kotek"
51"Pan kotek był chory i leżał w łóżeczku i przyszedł kot doktor "Jak się masz koteczku?" 19.02.2024 r. obchodziliśmy w przedszkolu "Dzień kota". W tym roku zaczęliśmy go od inscenizacji wiersza "Chory kotek" w wykonaniu naszych Pań ❤️🐈⬛🐈 Było bardzo wesoło.
„Dzień Zakochanych”
30W środę 14 lutego w Naszej Szkole obchodziliśmy „Dzień Zakochanych”. Jest to czas wyznawania miłości, sympatii i przyjaźni. Patronem zakochanych jest święty Walenty, biskup i męczennik chrześcijański, który z wykształcenia był lekarzem, a z powołania duchownym, potajemnie udzielającym ślubów zakochanym.
Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentykową. Uczniowie mogli samodzielnie wykonać lub zakupić walentynkowe kartki i wrzucać je do „Walentynkowej skrzynki pocztowej”, która przez 3 tygodnie stała na holu przy gabinecie Dyrekcji. W Dniu Zakochanych uczennice klasy 6a – Liliana, Aleksandra R. i Zosia zostały walentynkowymi listonoszkami i rozdały uczniom kartki. Dla niejednego ucznia walentynka, którą otrzymali była ogromnym zaskoczeniem, ale również miłą niespodzianką. Tego dnia Samorząd zachęcił również społeczność szkolną aby ubrać się w różowe lub czerwone kolory jako symbol przyjaźni i miłości.
Pierwsze zajęcia adaptacyjne
45Dzisiaj nasze przedszkolaki wybraly sie na pierwsze zajęcia adaptacyjne do przedszkola "Haven" w Łebczu w ramach innowacji pedagogicznej "Sensoryczny Pomysł taki - Integrują się Przedszkolaki" 👭👬
Walentynki w przedszkolach
6614.02.2024 obchodziliśmy w przedszkolu i oddziale przedszkolnym Walentynki ❤️ Całe przedszkole zamieniło się w serduszkową krainę, pełną radosnej atmosfery i uśmiechu. Dzieci miały okazję poznać tradycję tego święta. 14 lutego to przecież nie tylko dzień zakochanych, ale przede wszystkim dzień miłości, sympatii, przyjaźni, okazywania pozytywnych emocji i dzielenia się nimi z innymi.
„Kaszubskie kolędowanie”
6W Kościele Parafialnym p.w. Św. Marcina w Łebczu - w dniu 21 stycznia 2024 r.– odbył się Koncert Kolęd Kaszubskich. Po Mszy św. swoje umiejętności językowe oraz zdolności wokalne zaprezentowało 53 uczniów naszej szkoły(uczących się j. kaszubskiego). Wszyscy uczestnicy włożyli wiele pracy w przygotowania do występu. Musieli sobie również poradzić ze stresem jaki towarzyszy osobom występującym na scenie . Uczniowie ze swojej strony wywiązali się wzorowo, podobnie jak nauczyciele: j. kaszubskiego – Anna Sobolewska i muzyki: Adam Sanecki, którzy z dużym przejęciem i zaangażowaniem śledzili występy swoich podopiecznych.
Akcja „Nakrętki dla Korczaka”
W styczniu w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował zbiórkę nakrętek dla Fundacji Korczaka „Kochaj i dawaj przykład”. Gdańska Fundacja Korczaka powstała w kwietniu 2015 roku, aby wspomagać dzieci przebywające w Domu im. J. Korczaka w Regionalnej Placówce Opiekuńczo – Terapeutycznej w Gdańsku. Celem Fundacji jest zapewnienie jak najlepszych warunków życia dzieciom, które pozbawione zostały opieki rodzicielskiej i których los doświadczył chorobą.
W ramach akcji zebraliśmy 5 worków nakrętek, które opiekun SU – p. Klaudia Lisicka zawiozła do Gdańska do centrum Fundacji.
Podsumowanie konkursów.
Dnia 13.02.2024 r. odbył się apel podsumowujący konkursy.
Uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody za:
- zajęcie III miejsca podczas XXI Puckiego Spotkania Kolędniczego. 37. Przeglądu Szkolnych Zespołów Kolędniczych,
- przystąpienie do II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego "Zostań Mistrzem Słówek",
- udział w szkolnych eliminacjach III Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji w Języku Angielskim "Listen up",
- wolontariat w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Gratulujemy i zachęcamy do udziału w konkursach szkolnych i poza szkolnych.
Rekrutacja
Archiwum Aktualności