„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”, tak pisała nasza noblistka Wisława Szymborska. W szkolnej bibliotece w ostatnim czasie uczestniczyliśmy w następujących akcjach czytelniczych:
- dla klas 1-3 Klub Pożeraczy Książek, gdzie dzieci otrzymały kartę, na której były zadania do wykonania. Trzeba było przejść całą trasę i uzbierać wszystkie naklejki, wówczas czekała nagroda.
- dla klas 4-8 Czytelnicze Drzewo, polegające na zbieraniu listków podczas oddawania książek. Zwycięzcą okazała się klasa 5 a, która nakleiła 62 listki. Nagroda ufundowana przez Radę Rodziców to pyszne pity rolo z Kebab Hut Łebcz dla każdego ucznia, którą dzieci otrzymały na dyskotece karnawałowej.
Poza tym bierzemy udział w Ogólnopolskim Programie dla Bibliotek Szkolnych – „Biblioteka. Dobre miejsce dla człowieka”. Wśród działań jakie były do tej pory wymienić można Klub Pożeraczy Książek, Bookflix oraz przerwy odprężenia. Do końca roku jeszcze kilka miesięcy więc zobaczymy jakie zadania przed nami. Będziemy działać z przyjemnością)