Aktualności

          • Zawody w piłkę nożną.

            Dnia 07.05.2024r. na boiskach przy Szkole Podstawowej w Żelistrzewie odbyły się XXV Powiatowe Igrzyska Dzieci w Piłce Nożnej chłopców. W zawodach wzielo udzial 19 zespołów. Naszą szkołę reprezentowało dwunastu uczniów z klas III-VI. Gratulujemy udziału!

          • Warsztaty edukacyjne młodych Kaszubów

                     Warsztaty edukacyjne młodych Kaszubów w Stajni Nor-Art. W Łebczu (19-20.04.2024)Wizyta  uczniów klas IIa,IIb, Vb  , którzy uczęszczają na zajęcia j. kaszubskiego,  w Stajni Nor-Art w Łebczu.  W świecie koni powitał młodych Kaszubów pan Wiesław Dettlaff - gospodarz i instruktor nauki jazdy konnej. Uczniowie zobaczyli, jak mieszkają te wspaniałe zwierzęta, jakie są ich ulubione potrawy oraz jak dba się o końską higienę. Wizyta w stajni była wspaniałą okazją, by poznać budowę zwierząt i ich obyczaje. Instruktorzy pokazali jak przygotować konia do jazdy  i pomogli dzieciom  spróbować własnych sił w siodle. Dziękujemy Gospodarzom -  za pięknie spędzony czas i smaczny poczęstunek.

          • Klasy pierwsze wybrały się do Ochotniczej Straży Pożarnej

            Dnia 17.04.2024r. dzieci z klas pierwszych wybrały się do Ochotniczej Straży Pożarnej w Łebczu aby poznać lepiej pracę strażaka. Mogły z bliska pooglądać wóz strażacki, poznały wszystkie sprzęty i mogły nawet zasiąść na miejscu kierowcy. Strażacy z wielką pasją i zamiłowaniem opowiadali o swojej pasji, a dzieci z zapartym tchem słuchały ich opowieści. Kto wie, może ta wizyta spowoduje, że nasi uczniowie w przyszłości również wybiorą ten zawód jako swoją życiową pasję?

          • Konkurs czytelniczy w języku angielskim: „Let’s read fairy tales…”

            12 kwietnia w naszej szkole odbył się po raz pierwszy konkurs czytelniczy z j. angielskiego, przygotowany przez panią Małgosię Radtke i panią Dorotę Kunc. W konkursie zatytułowanym Lets read fairy tales... wzięło udział wielu uczniów klas IV-VIII. Uczniowie mogli sami wybrać książkę, której fragment mieli prrzedstawić podczas konkursu. Nauczycielki były pełne podziwu dla odwagi i umiejętności uczniów. 23 kwietnia miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie dyplomów. W kategorii klas IV-V pierwsze miejsce ex aequo zajęli: Olga Pudłowska i Maksymilian Kortas, uczniowie klasy 5 a.  Drugie miejsce zajęła uczennica klasy 4 a, Milena Srok. Natomiast w kategorii klas VI-VIII pierwsze miejsce zajął Mikołaj Lieske, uczeń  klasy 6 b, drugie miejsce Filip Wendt, uczeń klasy VIII i miejsce trzecie zajęła Helena Szymiczek, uczennica klasy 6 b. Wyróżnienie otrzymał Nikodem Górny, uczeń klasy 6 a. Wszystkim laureatom i uczestnikom serdecznie gratulujemy.

          • Przedszkolny ogródek

            11 kwietnia dzieci z grupy "Pszczółki" oraz "Rybki" sadziły kwiaty i zioła w naszym przedszkolnym ogródku. Głównym powodem była chęć kształtowania u dzieci postawy ekologicznej, poprzez zastosowanie tej ciekawej formy edukacji. Maluchy miały możliwość nauczyć się posługiwania prostymi narzędziami ogrodniczymi. Dodatkowo dzieci piznały różne gatunki roślin - kwiatów i ziół. Nasz ogrodek pozwala przedszkolakom na bliski kontakt z naturą, wielozmysłowe poznanie przyrody poprzez różnorodne działania, zabawy i eksperymenty.

          • Erasmus+

            Uczestnicy programu Erasmus+ dla uczniów  w ostatnich dniach kwietnia przybliżyli swoim koleżankom i kolegom, czym się zajmowali podczas projektu w Hiszpanii. Podzielili wiedzą i doświadczeniami miedzykulturowymi

          • Wycieczka do Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni

            W czwartek klasy 2a i 2b wybrały sie na wycieczkę do Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni.  Podczas nauki przez zabawę mieli okazję sprawdzić swoją zwinność, spostrzegawczośc oraz wykonać eksperymenty na przygotowanych stanowiskach.

          • Dzień książki

            23.04.2024 r. Z okazji "Dnia książki" przedszkolaki oraz dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły bibliotekę szkolną. Wykonały również piękne zakładki do książek.

          • Powiatowy Etap Ogólnopolskiego Turinieju BRD

            Dnia 24.04.2024 r. w Żelistrzewie odbył się Powiatowy Etap Ogólnopolskiego Turinieju BRD. Nasz zespół w składzie Liliana N. kl.6a, Dominika R. kl.7, Alicja R. kl.7 zdobyły 6 miejsce. W powiatowym etapie uczennice musiały napisać test wiedzy, pokonać tor przeszkód i wykazać się znajomością zasad ruchu drogowego podczas poruszania się po miasteczku drogowym. Gratulujemy!

          • ERASMUS+

            Rozpoczynamy drugą część programu ERASMUS+ JOB SHADOWING dla nauczycieli  w Sewilli! Obserwujemy, uczymy się i poznajemy organizację szkoły hiszpańskiej. Pozdrawiamy słonecznie🌅

          • Światowy Dzień Ziemi

            W ramach Światowego Dnia Ziemi Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole kilka akcji promujących zachowania ekologiczne. W okresie od 15 do 19 kwietnia w szkole zorganizowany został tydzień czystości Łebcza, podczas którego klasy wraz z nauczycielami ruszyli sprzątać świat. Sprzątanie miało na celu promowanie ochrony środowiska i pokazanie jak ważne jest aby porządkować teren, na którym mieszkamy.

            22 kwietnia nasza szkoła stała się zielona. Uczniowie jednocząc się z Matką Ziemią mieli ubrać się na zielono.

            Dodatkowo na początku kwietnia Samorząd Uczniowski ogłosił konkursy ekologiczne skierowane do uczniów klas I-III i IV-VIII pt. Planeta vs Plastik, które rozstrzygnięto 23 kwietnia. Konkurs literacki polegał na napisaniu wiersza, fraszki lub innego utworu literackiego na temat Planety Ziemi. W konkursie wzięło udział 10 uczniów z klas I-VIII. Zwycięzcami zostali: Adam Grapp oraz Agnieszka Grapp, a wyróżnienie przyznano Wiktorii Korthals oraz Ewie Grubba.

            Konkurs plastyczny polegał na wykonaniu plakatu promującego postawy ekologiczne w społeczeństwie oraz uświadamiające kruchość systemu. Pracę należało wykonać na arkuszu formatu A4 lub A3, stosując dowolną technikę wykonania pracy np. farbami, kredkami, wyklejanka, mieszana. W konkursie w obu kategoriach wiekowych wzięło udział 36 uczniów.

            Klasy I-III

            I miejsce – Otylia Grubba

            II miejsce – Jakub Wilewski

            III miejsce – Liliana Czaja

            Klasy IV-VIII

            I miejsce – Lidia Muża

            II miejsce -  Liliana Nadolska

            III miejsce – Antonina Markowc

            Wyróżnienie – Sema Ozturk

          • XXV Powiatowe Igrzyska Dzieci w Dwa Ognie Chłopców

            Zawody sportowe.

            Dnia 23.04.2024 r.  na naszej sali gimnastycznej odbyły się XXV Powiatowe Igrzyska Dzieci w Dwa Ognie Chłopców. W zawodach wzięło udział 8 szkół.

            I miejsce - SP Mrzeziono

            II miejsce - SP Leśniewo

            III miejsce - SP Pogórze

            Gratulujemy!

          • UDZIAŁ W AKCJI ŻONKILE

            W kwietniu po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile” organizowanej w ramach obchodów 81. rocznicy powstania w getcie warszawskim. Przygotowania rozpoczęły się od wykonania papierowych żonkili – symbolu powstania. Podczas lekcji historii uczniowie kl. IV-VIII poznawali historię związaną

            z powstaniem. Dnia 18.04.2024r. odbyły się apele dla klas V-VI oraz klas VII-VIII  połączone z projekcją filmów „Będę pisać” oraz „ Zdążyć przed Panem Bogiem”, następnie uczniowie uzupełniali karty pracy związane z tematyką wojny i powstania. Wszystkie materiały zostały przygotowane przez zespół Działu Edukacji Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Głównym celem podjętych działań było budowanie postaw empatycznych wśród dzieci i młodzieży, przekazywanie podstaw wiedzy historycznej z  zakresu tematyki II wojny światowej wraz z  budowaniem odniesienia do współczesności.

             

             

             

             

             

             

          • XXV Powiatowe Igrzyska Dzieci w Dwa Ognie Dziewcząt

            Zawody sportowe. 
            Dnia 22.04.2024 r.  na naszej sali gimnastycznej odbyły się XXV Powiatowe Igrzyska Dzieci w Dwa Ognie Dziewcząt. W zawodach wzięło udział 7 szkół. 
            I miejsce - SP Puck
            II miejsce - SP Połchowo
            III miejsce - SP Kosakowo
            IV miejsce - SP Pogórze
            V-VI miejsce - SP Łebcz i SP Leśniewo
            VII - SP Swarzewo.
            Gratulujemy!

          • Wyjazd do kina

            Dnia 18 kwietnia 2024 roku trzecioklasiści udali się do Multikina w Rumi na film pt. „Za duży na bajki 2”.
            Film ten porusza tematy, które są bliskie dzieciom: rodzina, przyjaźń, rozłąka i dorastanie
            To pogodna i mądra historia o podejmowaniu najważniejszych życiowych decyzji, opowiedziana z przymrużeniem oka, przedstawiająca obraz dziecka podążającego za zaspokojeniem potrzeby bliskości i miłości.
            W drodze powrotnej uczniowie, z wielkim apetytem, spożyli przekąski w restauracji Mc Donald’s w Pucku.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Łebczu
      • sekretariat@zsplebcz.pl dyrektor@zsplebcz.pl wicedyrektor@zsplebcz.pl psycholog@zsplebcz.pl pedagog@zsplebcz.pl
      • (+58) 673 83 77
      • 84-103 Łebcz,
        ul. Pucka 27
        Poland
  • liczba odwiedzin: 71804