Aktualności

          • Ślubowanie 👩‍🎓👨‍🎓😀

            Dnia 14 października dzieci z klas 1a i 1b zostały pasowane na uczniów naszej szkoły. W obecności swoich rodziców, wójta Gminy Puck, pana M. Nikranta, dyrektora Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych w Gminie Puck, pana K. Sapiehy, wiceprzewodniczącego Rady Gminy Puck, pana P. Grandickiego oraz dyrektora naszej szkoły, pani B. Mieczkowskiej, ślubowali, że „… będą dobrymi uczniami, będą dbać o honor swojej szkoły i klasy, będą służyli pomocą słabszym, słuchać nauczycieli, sprawiać radość wychowawcom i rodzicom, by wyrosnąć na dobrego człowieka i wzorowego Polaka”. 
            Oto program uroczystości:
            - Przywitanie obecnych przez przedstawicieli klas starszych.
            - ⁠Występ pierwszoklasistów 🎤
            - ⁠Złożenie Ślubowania oraz pasowanie na uczniów przez dyrektora szkoły.
            - ⁠Wręczenie dyplomów i podarków  🎁.
            - ⁠Słodki poczęstunek 🎂🍰🧁.

            Był to dzień pełen emocji i radości, który z pewnością pozostanie w pamięci naszych pierwszaków i ich rodziców.

          • "Dzień Dziewczynek"

            11 października 2024 r. obchodziliśmy "Dzień Dziewczynek" w przedszkolu i oddziale przedszkolnym. Chłopcy przygotowali niespodzianki dla swoich koleżanek. Były upominki, słodkości, dyplomy i korony. Nie zabrakło dobrej zabawy i uśmiechów na twarzy. Ten dzień był bardzo wyjątkowy dla naszych małych dam.

          • Wycieczka przedszkolaków do sali zabaw "Croco-Roco" w Pucku

            Dnia 08.10.2024 r. Odbyła się wycieczka przedszkolaków do sali zabaw "Croco-Roco" w Pucku. Dzieci spędziły czas na zabawie z maskotką Minionkiem. Nie zabrakło malowania twarzy dzieciom przez panie animatorki. Był to dzień radości i uśmiechu dla naszych maluchów.

          • Rejs edukacyjny kutrem badawczym po Zatoce Puckiej

            Dnia 7 października 2024r.uczniowie klasy 6b i 7a  pod opieką A. Bemke i K. Lisickiej pojechali do Pucka na rejs edukacyjny kutrem badawczym po Zatoce Puckiej. Celem wycieczki była m.in. popularyzacja walorów przyrodniczych regionu, a w szczególności akwenu wchodzącego w skład Nadmorskiego Parku Krajobrazowego.

            Podczas rejsu uczniowie wysłuchali prelekcji na temat warunków przyrodniczych wód Zatoki. Dokonali połowu organizmów z dna Zatoki, które następnie rozpoznawali, analizując skład gatunkowy organizmów bentosowych. Druga część zajęć polegała na warsztatach przyrodniczych nad brzegiem Zatoki Puckiej, w czasie których uczniowie poznali m.in historię Zatoki Puckiej i Bałtyku.

             

          • Defibrylator AED

            Kolejna wspaniała wiadomość dla naszej społeczności.

            Dnia 03.10.2024r. otrzymaliśmy defibrylator AED. OGROMNE PODZIĘKOWANIA DLA TOTALMEDICA. RATOWNICTWO MEDYCZNE – p. Łukasza Omernika, sponsora i ratownika przeprowadzającego dzisiejsze szkolenie dla Pracowników.

            Pamiętajmy, że w przypadku zatrzymania akcji serca kluczowe są pierwsze minuty do momentu przybycia ratowników medycznych. Czekając na przyjazd karetki pogotowia musimy działać szybko, a defibrylator jest urządzeniem, który w prosty i intuicyjny sposób pomoże uratować życie osoby potrzebującej pomocy. Defibrylator dostępny w widocznym miejscu wpłynie pozytywnie na wzrost poczucia bezpieczeństwa zarówno wśród pracowników placówki, jak i rodziców.

            AED ratuje życie. Jednocześnie, poprzez dbałość o życie i bezpieczeństwo dzieci, uczniów i mieszkańców, skutecznie buduje pozytywny wizerunek, zwiększa poparcie oraz wzmacnia pozycję lidera społeczności lokalnej. Służą one również integracji oraz budowaniu postaw obywatelskich, jakie w dzisiejszych czasach są tak istotnym czynnikiem tworzenia więzi międzyludzkich.

            Jesteśmy przekonani, że wspólnymi siłami zdołamy zapewnić nam i naszym bliskim ochronę oraz bezpieczeństwo. AED w placówce to priorytet, zapewniający spokój i komfort dnia codziennego.

             

          • "Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się w zuchy."

            Przedszkolaki z grupy "Pszczółki" oraz "Rybki" w tym roku szkolnym biorą udział w projekcie edukacyjnym pt. "Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się w zuchy." Dzieci wykonały jedno z zadań - przeczytały książkę pt. "Kicia Kocia witaminowe przyjęcie" oraz przygotowały sałatkę jarzynową. 🥔🥕🥒🌽🫛🥚🥗🍴

          • Wycieczka krajoznawczo-turystyczna do Torunia

            W dn. 2-3.10.2024 r. odbyła się wycieczka krajoznawczo-turystyczna do Torunia. W wycieczce pod opieką K. Lisickiej, S. Kużel i A. Piontke wzięli udział uczniowie klasy 4b, 5a, 5b, 6a, 6b, 7a i 7b. Celem wycieczki było m.in. zwiedzenie miasta, poznanie historii oraz zabytków architektury Torunia oraz zapoznanie uczniów ze zjawiskami fizycznymi zachodzącymi we Wszechświecie.

            Pierwszym punktem wyjazdu był udział w warsztatach piernikarskich w „Żywym Muzeum Piernika”, gdzie piernikarze uchylili rąbka tajemnicy wyrobu tego niezwykłego specjału. Podczas warsztatów dzieci własnoręcznie wykonały swój piernik – tak jak czynili to dawni mistrzowie, który mogły zabrać ze sobą jako pamiątkę z Torunia. Uczniowie dowiedzieli się również jakie były dawne tradycje piernikarskie, poznali legendy związane z toruńskim specjałem, poczuli zapachy, pochodzące z dalekich krain, przypraw korzennych. Na miejscu  w sklepiku uczniowie mogli kupić wyjątkowe pierniki, wypiekane ręcznie według dawnych receptur oraz mieli okazję wziąć udział w warsztatach ozdabiania pierników.

            Następnie po spacerze ulicami Starego Miasta przyszedł czas na Planetarium, w którym dzięki specjalnej aparaturze wyświetlony został pokaz astronomiczny pt. „Poza horyzontem”. Trwająca ok. 40 minut projekcja opowiadała o wielkości i budowie Wszechświata, opisywała najbardziej popularne gwiazdozbiory na niebie, przybliżyła tajemnice planet i galaktyk.

            Po zakończonym pokazie udaliśmy się do miejsca noclegowego, gdzie zjedliśmy obiadokolację. Następnie dzieci ciesząc się pobytem w hotelu integrowały się  i wspólnie się bawiły.

            Drugiego dnia po pysznym śniadaniu ruszyliśmy do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, które otworzyło nam drzwi do świata magnetyzmu, kosmosu, wody. Zobaczyliśmy najdłuższe w Polsce Wahadło Foucaulta o długości 33 metrów, umożliwiające obserwację zjawiska obrotu Ziemi wokół własnej osi.

            Po obiedzie ruszyliśmy na Stare Miasto, gdzie uczniowie skorzystali z czasu wolnego i zakupili sobie liczne pamiątki z Torunia. Ostatnim punktem wyjazdu była wizyta w Domu Legend Toruńskich, gdzie dzieci uczestniczyły w przedstawieniu, doświadczając losów bohaterów legend. Uczniowie poznali m.in. legendę „O Krzywej Wieży i grzechu krzyżaka”, „O założeniu Torunia” czy „O łotrze Szwedku.”

            Podsumowując pogoda była pochmurna i nieco deszczowa, ale pełni dobrego humoru spędziliśmy czas bardzo intensywnie, a do domów wróciliśmy pełni niezapomnianych wrażeń.

             

          • Wyjazd do kina 🚌🎥😁

            Dnia 2 października uczniowie klas pierwszych udali się do Multikina w Rumi na film „Akademia Magii”. 
            Bohaterką filmu jest  Betty, najmłodsza córka w niezwykłej rodzinie 
             Magów z dalekiej krainy Nahwaer. Jej bracia i rodzice obdarzeni są magicznymi mocami, których Betty im trochę zazdrości. Nie wie, że to właśnie z powodu swojego czarodziejskiego dziedzictwa Magowie od lat muszą ukrywać się w małym miasteczku Misty Falls. W tajemnicy przed rodzicami Betty próbuje odkryć także w sobie magiczną siłę. Gdy ta ujawnia się pod postacią muzyki, zdradza jednocześnie kryjówkę Magów złemu królowi z krainy Nahwear. Teraz Betty, by ocalić bliskich, wyrusza z misją, podczas której będzie musiała stawić czoła ciemnej stronie magii, odkryć rodzinną tajemnicę i udowodnić, że mała dziewczynka może być wielką bohaterką.

            Był to pierwszy wspólny wyjazd pierwszoklasistów, który można ocenić na szóstkę. Dzieci były zdyscyplinowane, zorganizowane i bardzo samodzielne. Przestrzegały zasad bezpieczeństwa w ruchu ulicznym, na ruchomych schodach, podczas odbioru poczęstunku i w sali kinowej. Brawo!!!👏

          • Wycieczka do Farmy Alexa

             

            Klasy 3a i 3b wraz z wychowawcami 24 września 2024 r. wybrały się na wycieczkę do Farmy Alexa – Parku Rozrywki w Charbrowie. To miejsce od początku zachwyciło dzieci. Zwiedzaliśmy farmę, głaskaliśmy zwierzęta a także aktywnie korzystaliśmy z wszystkich atrakcji tego miejsca. Były warsztaty z dynią w roli głównej, kopanie ziemniaków, labirynt w polu kukurydzy, przejażdżka traktorem, zawody z ziemniakami oraz spotkanie z Alexem. W Chacie Kaszubskiej mogliśmy nauczyć się jak doić krowę i uczesać grzywę konia. 

            Obdarowani dyniami, szczęśliwi i w doskonałych humorach wróciliśmy do domu.

          • Dzień Chłopaka

            Dzień Chłopaka w przedszkolu i oddziale przedszkolnym 30.09.2024 r. Z tej okazji, jak co roku, dziewczynki przygotowały dla swoich kolegów drobne upominki i niespodzianki. Nie zabrakło nawet słodkiego poczęstunku. Było bardzo wesoło. Wszystkim chłopcom życzymy wszystkiego najlepszego!

          • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

            29 września obchodzimy "Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania". Również w przedszkolu nie zapomnieliśmy o tym ważnym dniu i z tej okazji zaprosiliśmy uczniów z klasy 6b do czytania bajek naszym maluchom.

          • Dzień jabłka w przedszkolu.

            Dnia 27.09.2024 r. obchodziliśmy w grupach "Pszczółki", "Rybki", oraz "Motylki" "Dzień jabłka". Celem zajęć było zachęcanie dzieci do spożywania owoców, a w szczególności jabłek i to pod różnymi postaciami.

            To był bardzo ciekawy dzień. Dzieci wszechstronnie poszerzały wiedzę o jabłku. Poznawały różne gatunki jabłek, rozpoznawały kształt, zapach, kolor, smak. Próbowały musu jabłkowego, jadły jabłka, piły sok z jabłek. Były również okazje do wykonania zadań matematycznych typu przeliczanie jabłek. Każda grupa wykonała pracę plastyczną. Takie "dni tematyczne" przeprowadzane w taki właśnie sposób, zachęcają dzieci do sięgania po owoce i warzywa oraz promują zdrowy styl życia.

          • Jesień zawitała w przedszkolu

            Jesień zawitała w przedszkolu. Dzieci wraz z paniami rozmawiały o darach jesieni. Przedszkolaki tworzyły również piękne, kolorowe prace plastyczne. Nie zabrakło spacerów w poszukiwaniu darów jesieni. Dodatkowo dzieci miały trudne zadanie, musiały przejść ścieżkę sensoryczną, gdzie miedzy innymi chodziły po kasztanach, orzechach, gałązkach i innych jesiennych skarbach.

          • Tydzień Szczęścia w Szkole

            W trzecim tygodniu września od 2020 r. odbywa się Tydzień Szczęścia w Szkole. Jest to ogólnopolska akcja, której celem jest popularyzacja w szkołach i przedszkolach naukowego podejścia do szczęścia i dobrostanu. Nasza szkoła wzięła udział w akcji po raz pierwszy.

            W ramach Ogólnopolskiej akcji Tydzień Szczęścia w Szkole, która trwa od 23 do 29 września 2024r.,  Samorząd Uczniowski zaplanował dla uczniów naszej szkoły codzienne atrakcje.

            Plan przewidywał:

            PONIEDZIAŁEK – Dzień zielonego koloru (Można było ubrać się na zielono w kolorze nadziei i w nagrodę otrzymać słodką niespodziankę.)

            WTOREK – Dzień dobrego słowa (Każdy mógł napisać coś miłego na serduszkach na holu na tablicy.)

            ŚRODA – Dzień najlepszego przyjaciela (Uczniowie przynosili portrety swoich przyjaciół.)

            CZWARTEK – Dzień ulubionej piosenki (Każdy mógł podać tytuły swoich ulubionych piosenek, które były puszczane w czasie przerw lekcyjnych.)

            PIĄTEK – Dzień aktywnej przerwy (Na sali gimnastycznej można było korzystać z zasobów szkoły i ćwiczyć w czasie przerw.)

             

            Każdego dnia uczniowie mogli włączyć się do wspólnej zabawy. Dodatkowo w ramach Tygodnia Szczęścia w szkole zorganizowano dyskotekę dla kl. IV-VIII oraz „Kino w Szkole, czyli Szkoła po Godzinach” dla uczniów klas „0”-III. Podczas seansu uczniowie mieli okazję obejrzeć film pt.”W głowie się nie mieści  2”.

            Dziękujemy za wspólną zabawę.

             

          • XXXI Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata

                 Wrzesień jest miesiącem, w którym w całej Polsce odbywa się Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata. Akcja odbywa się co roku, począwszy od 1994 r.. Krajowym patronem i koordynatorem akcji w Polsce jest Fundacja Nasza Ziemia.  Akcja ma na celu budowanie i wzmacnianie świadomości ekologicznej uczniów oraz odpowiedzialności za środowisko naturalne. Temat tegorocznej ogólnopolskiej akcji brzmiał: „Na straży czystej Ziemi”.

                 Z tej okazji w Tygodniu Szczęścia od 23 do 27 września uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami zbierali śmieci na terenie Łebcza. Uczniowie otrzymali gumowe rękawice i worki na śmieci, a następnie według harmonogramu wyruszyli aby oczyścić Łebcz z odpadów. Sprzątanie miało na celu pokazanie jak ważne jest aby porządkować teren, na którym mieszkamy, aby każdemu żyło się lepiej i zdrowiej.

          • Mały Mistrz.

            Od września 2024 Nasza Szkoła realizuje Ogólnopolski program poprawy stanu zdrowia i sprawności fizycznej uczniów klas I - III

            Mały Mistrz. W programie biorą udział wybrane klasy I - III.

            Celem Programu jest:

            • stworzenie warunków do stymulowania i kształtowania nawyku podejmowania aktywności fizycznej przez dzieci,
            • stworzenie warunków do poprawy sprawności fizycznej, stanu zdrowia oraz jakości życia dzieci i młodzieży, w tym profilaktyka nadwagi i otyłości,
            • promocja zdrowego i aktywnego stylu życia wśród dzieci i młodzieży,
            • promocja różnych sportów wśród dzieci,
            • wsparcie kadr pracujących z dziećmi i młodzieżą.

             

            W trakcie jego realizacji przeprowadzone zostaną pomiary somatyczne dzieci oraz przeprowadzone zostaną testy sprawnościowe dostosowane do wieku.

            Program przewiduje również wyposażenie szkół w specjalny sprzęt sportowy dostosowany do potrzeb najmłodszych uczniów, co dodatkowo zwiększy atrakcyjność zajęć.

          • Sprzątanie Świata

            23.09.2024 r. Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz z przedszkola sprzątały teren wokół szkoły w ramach akcji "Sprzatanie Świata". Maluchy uzbrojone w worki i rękawiczki z zapałem wyruszyły w teren, by ratować swoją planetę. Jesteśmy przekonani, że udział przedszkolaków w tej akcji, z pewnością przyczyni się do ukształtowania wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego i potrzebę dbania o nasze wspólne dobro.

          • „Bezpieczna droga do szkoły”

            Dnia 20 września 2024 roku odbyło się spotkanie klas 1-3 z aspirantem sztabowym Małgorzatą Kotarbą z Komendy Powiatowej Policji w ramach działań informacyjno-edukacyjnych pt. „Bezpieczna droga do szkoły” Spotkanie poświęcone było bezpieczeństwu uczniów w drodze do i ze szkoły. Podczas zajęć omówiono zagadnienia dotyczące obowiązujących zasad poruszania się po drodze oraz wskazano najbardziej niebezpieczne miejsca w rejonie naszej szkoły. Pani aspirant przypomniała też o potrzebie noszenia przez dzieci elementów odblaskowych.

          • Wycieczka do Lubiatowa

            Dnia 19.09.2024 roku klasy drugie wybrały się na wycieczkę do Lubiatowa zatytułowana: " Poznaj Las - poznaj Nas". Dzieci pod opieką leśników przeszły po pięknym lesie, zapoznały się z różnymi rodzajami drzew i roślin, szukały śladów zwierząt, rozwiązywały leśne zagadki oraz zapoznawały się z ciekawostkami ze świata przyrody. Miały także okazję zobaczyć od środka bunkier zamieszkały przez nietoperze oraz wspiąć się na platformę widokową skąd rozciągał się wspaniały widok na wydmy i plażę. Po długim marszu dzieci odpoczęły na słonecznej plaży, budujac zamki z piasku lub goniąc fale. Na zakończenie wszyscy usiedli przy ognisku, zjedli kiełbaski i pianki oraz pobawili się w berka i chowanego. Pogoda i humory dopisały, to była super przygoda!

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Łebczu
      • sekretariat@zsplebcz.pl dyrektor@zsplebcz.pl wicedyrektor@zsplebcz.pl psycholog@zsplebcz.pl pedagog@zsplebcz.pl
      • (+58) 673 83 77
      • 84-103 Łebcz,
        ul. Pucka 27
        Poland
  • liczba odwiedzin: 71818