Aktualności

          • "Dzień Jeża"

            07.11.2024 r. obchodziliśmy w przedszkolu oraz oddziale przedszkolnym "Dzień Jeża", którego głównym celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na ochronę jeży jako gatunku narażonego na wyginięcie. W przedszkolu "Dzień Jeża" to okazja żeby zaszczepić ciekawość dzieci do poznawania otaczającego ich świata, rozwijać ich zainteresowania przyrodnicze.

          • 11 listopada w naszym przedszkolu

            11 listopada- Narodowe Święto Niepodległości

            "Jest takie miejsce na mapie świata- Polska!

            To moje miejsce, tutaj mocniej bije mi serce! "

            08.11.2024 r. w naszym przedszkolu świętowaliśmy Narodowe Święto Niepodległości. To wyjątkowy czas dla każdej Polki i Polaka. Dzieci zaśpiewały hymn, zapoznały się z symbolami Polski oraz wykonały kotyliony. Była to pouczająca lekcja historii i patriotyzmu.

          • Obchody Święta Niepodległości.

            Poczet Sztandarowy naszej szkoły uczestniczył dziś w gminnych obchodach Święta Niepodległości w Zdradzie wraz z opiekunem panią Emilią Brezińską-Lessnau.

          • Uroczystości szkolne z okazji Dnia Niepodległości.

            11 listopada, obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. W tym roku, uroczysty apel z tej okazji, odbył się 8 listopada. Uczniowie klas: IVa i IVb naszej szkoły pod kierunkiem pani Krystyny Grądzkiej i pana Adama Saneckiego przygotowali i przedstawili montaż słowno – muzyczny, upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Apel rozpoczął się odśpiewaniem hymnu narodowego przez całą społeczność szkolną. Utwory poetyckie oraz pieśni patriotyczne zaprezentowane przez uczniów klas czwartych wprowadziły wszystkich w podniosły i patriotyczny nastrój.

          • Uroczystości szkolne z okazji Dnia Niepodległości.

            11 listopada, obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. W tym roku, uroczysty apel z tej okazji, odbył się 8 listopada. Uczniowie naszej szkoły przygotowali i przedstawili montaż słowno – muzyczny, upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Utwory poetyckie oraz pieśni patriotyczne zaprezentowane przez uczniów klasy czwartej wprowadziły wszystkich w podniosły i patriotyczny nastrój. Na koniec został odśpiewany hymn narodowy.

          • Dzień Zdrowego Śniadania w klasach 1-3 🥗🥪🍅🥒🥚🥛🫑

            Dnia 8 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Zdrowego Śniadania. Głównym celem organizacji tego dnia jest zachęcenie dzieci do zdrowego odżywiania się. Nie od dziś wiadomo, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, jest źródłem energii potrzebnej nam do prawidłowego funkcjonowania. Uczniowie klas I – III z wielkim zaangażowaniem przygotowywali zdrowe, kolorowe kanapki i owocowe przekąski. Następnie wszyscy razem przystąpili do konsumpcji zdrowego śniadania. Po obfitym posiłku, dzieci nabyły dużo energii i mocy do dalszego uczestnictwa w zajęciach szkolnych.

          • „W świecie zwierząt”

            Z okazji Tygodnia Zwierząt, który trwał od 4 do 10 października Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole konkursy plastyczny pt. „W świecie zwierząt”. Uczniowie klas „0” – VIII mogli wziąć udział w konkursie plastycznym, który polegał na wykonaniu pracy plastycznej dowolną techniką, przedstawiającej wybrane zwierzątko, które ciekawi, inspiruje, zachwyca. Konkurs został podzielony na dwie kategorwie wiekowe. W kategorii klas „0”-III  wzięło udział 49 osób, a w kategori klas starszych wzięło udział 26 uczniów.

            Zbiórka prac trwała do 10  października. Po zakończonej zbiórce wszystkie prace zostały wywieszone na tablicy na górnym holu szkoły. Dzięki wielkiemu zainteresowaniu uczniów konkursem powstała przepiękna wystawa prac, które mogła podziwiać cała społeczność szkolna.

            W obu konkursach wszyscy uczniowie mieli szansę wybrać najładniejsze prace plastyczne, biorąc udział w głosowaniu. Głosowanie odbywało się na przerwach międzylekcyjnych. Uczniowie wybierali numery prac, które podobały im się najbardziej i wypisaną kartkę z numerem wkładali do oznaczonego pudełka. Uczniowie klasy VI b podliczyły następnie głosy, które umożliwiły wyłonienie zwycięzców w obu konkursach.

            Wyniki konkursu plastycznego

            Klasy „O”-III:

            I miejsce – Wiktoria Borchert kl. III b

            II miejsce – Oliwia Białk kl. III b, Antoni Renusz kl. I a

            III miejsce – Antonina Styn kl.II a

            Wyróżnienie - Mikołaj Słowik, kl. III b

            Klasy IV-VIII

            I miejsce – Maja Białk kl. VI b

            II miejsce – Liliana Czaja kl. VI a

            III miejsce – Liliana Nadolska kl. VII a

             

             

          • Cyberświat pod kontrolą.

            Dnia 04.10.2024 r. uczniowie klas szóstych i siódmych wraz z wychowawcami uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w Multikinie w Rumi.
            Tematem multilekcji był cyberświat. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się,  jak sztuczna inteligencja zmienia nasze życie, analizowali szanse i zagrożenia związane z rozwojem nowoczesnej technologii oraz poznawali mechanizmy powstawania i konsekwencje cyberprzemocy. W ramach zajęć zorganizowano multimedialną grę na żywo, w trakcie której prelegent wraz z uczniami wspólnie rozwiązywali zadania na wielkim ekranie i rozmawiali o bezpieczeństwie w sieci. Spotkanie zakończyło się obejrzeniem filmu pt. „ Mój brat robot”.
             

          • "Sensoryczna Tęcza”

            Motylki w tym roku szkolnym biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym ,,Sensoryczna Tęcza”. Jednym z zadań projektowych jest tworzenie różnorodnych mas plastycznych, dzięki którym dzieci mogą poznawać świat za pomocą zmysłów. We wrześniu Motylki wykonały piankolinę, w październiku przygotowały pachnącą dyniolinę.

          • Bal postaci z bajek.

            W dniu 05.11.2024 nasze przedszkole zamieniło się w krainę pełną bajek. Odbył się "Bal postaci z bajek." Wspaniała zabawa pełna tańców, radości i uśmiechów wśród naszych najmłodszych. Wszystkie grupy przedszkolne razem spotkały sie na zabawie tanecznej. Były konkursy z nagrodami, zadania plastyczne oraz słodki poczęstunek. To był magiczny dzień dla każdego malucha.🤴👸🧚‍♀️🦸‍♀️🦸🦹‍♀️🧙‍♀️👷‍♂️👮‍♂️🧑‍🚒

          • AKCJA „PEŁNA MISKA DLA SCHRONISKA”

            W dniach 23 – 31.10.2024 r. Samorząd Uczniowski zorganizował w szkole akcję pt. PEŁNA MISKA DLA SCHRONISKA, którą ogłosiła Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Mieroszynie oraz Ośrodek Kultury Sportu i Turystyki w Gminie Puck. Zbieraliśmy najpotrzebniejsze produkty dla  Schroniska OTOZ ANIMALS w Dąbrówce. Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Dąbrówce w 2008 roku zostało przejęte przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt OTOZ Animals. Od tego czasu udało się im pomóc tysiącom bezdomnych zwierząt. Adopcja zwierząt przez cały czas traktowana jest priorytetowo, a nadrzędnym celem OTOZ Animals jest dobro zwierząt.

            Uczniowie naszej szkoły z wielką troską podeszli do tej akcji i chętnie pomagali, przynosząc liczne dary dla schroniska. Jesteśmy bardzo wdzięczni za okazane serce oraz za udzieloną pomoc  i wsparcie.

          • "Najpiękniejszy lampion z dyni"

            04.11.2025 r. Został rozstrzygnięty konkurs przedszkolny na "Najpiękniejszy lampion z dyni".

            I miejsce Hanna Durda - 5 latki

            II miejsce Aleksander Korth kl. 0

            III miejsce Szymon Kryża - 4 latki

            Wyróżnienia otrzymali:

            Maja Grön

            Michalina Pieper

            Lena Korth

            Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz czekolady. Gratulujemy zwycięzcom! 🏆🏆🏆

          • "Dzień Dyni"

            31.10.2024 r. obchodziliśmy w przedszkolu oraz oddziale przedszkolnym "Dzień Dyni", który był fantastyczną okazją do wspólnej zabawy, przepełnioną pięknym jesiennym pomarańczowym kolorem. Dzieci zobaczyły, co kryje się w środku dyni oraz co można z niej przyrządzić. Każda z grup przygotowała piękne prace plastyczne. Nie zabrakło dyniowych tańców, zabaw, a nawet ciasta z dyni! Niemałą atrakcją okazała się sesja zdjęciowa, która zwieńczyła ten pełen atrakcji dzień.

          • 1 listopada - udział w akcji Światełko dla Hospicjum

            Tradycyjnie 1 listopada wolontariusze z naszej szkoły brali aktywny udział w akcji Światełko dla Hospicjum. Na cmentarzu w Łebczu kwestowali na rzecz Hospicjum,w zamian rozdając znicze. Bardzo dziękuję wszystkim wolontariuszom za wzorowe zachowanie i posługę wolontariusza.

          • I Mistrzostwach Łebcza w Szachach Szybkich

            27 października 2024r. w naszej szkole odbyty się I Mistrzostwach Łebcza w Szachach Szybkich. Frekwencja była ogromna, łącznie startowało 65 uczestników. Cieszy nas fakt, że wśród uczestników nasi uczniowie, absolwenci, rodzice.

            Podziękowania dla współtwórców tego wydarzenia:

            - Sylwester Dettlaff (firma Ytman) - pomysł i pamiątki w postaci kubków, które otrzymał każdy uczestnik,

            - Krystian Semmerling - Usługi Brukarskie z Darzlubia - cenne nagrody rzeczowe,

            - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Łebczu, pani Dyrektor Beata Mieczkowska - wsparcie, włączenie się do organizacji i ugoszczenie wszystkich obecnych 🍰 ☕️ , udostępnienie pomieszczeń i przygotowanie stanowisk,

            - Pomorskie Zrzeszenie LZSMuzeum Sportu Wiejskiego - dodatkowe nagrody,

            - LZS Gmina Puck -  Wiesław Oberzig - puchary,

            - Ośrodek Kultury Sportu i Turystyki - dodatkowe nagrody gadżety z logo gminy Puck. - Łukasz Gajdamowicz (mózg operacji) - przygotowanie techniczne, sędziowskie, tak aby wszystko poszło szybko i sprawnie.

             Mamy nadzieję, że wszystkim się podobało Do zobaczenia za rok.

          • Wycieczka na kręgle do hotelu Primavera

            W czwartek 24 października klasy 4 a i 4 b wybrały się na wycieczkę integracyjną wraz z wychowawczyniami Panią Kasią Sikorą i Panią Małgosią Radtke oraz Panią Dorotą Popławską. Uczniowie pojechali na kręgle do hotelu Primavera w Jastrzębiej Górze, to była świetna zabawa. Następnie spacerkiem udali się do restauracji Promenada na pyszną pizzę. Wspólnie spędzony czas wzmocnił koleżeńskie relacje.

          • Dnia Poczty Polskiej

            18 października, z okazji "Dnia Poczty Polskiej", nasze przedszkolaki wybrały się na pocztę, żeby wysłać listy. Każde dziecko miało za zadanie przygotować kartkę, nakleić znaczek, włożyć do koperty i zanieść na pocztę. Maluchy dowiedziały się kim jest listonosz i jak wygląda jego praca. Obejrzały  klasery ze starymi znaczkami oraz same zaprojektowały swoje znaczki pocztowe.

          • Dzień Edukacji Narodowej

            Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole odbyła się Uroczysta Akademia, która w tym roku miała charakter kabaretowy. Uczniowie klasy IVa i IVb, pod kierunkiem pani Kasi Sikory i Małgosi Radtke, zaprezentowali z przymrużeniem oka jak wygląda Rada Pedagogiczna w wydaniu uczniów. W humorystyczny sposób uczniowie zamienili się rolami z nauczycielami i ocenili ich pracę. W programie artystycznym znalazły się również piosenki i taniec- stosowne do okazji. Dzieci złożyły życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły. Do życzeń dołączył się również Samorząd Uczniowski, wręczając nauczycielom po drobnym upominku. To był dzień pełen wrażeń.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Łebczu
      • sekretariat@zsplebcz.pl dyrektor@zsplebcz.pl wicedyrektor@zsplebcz.pl psycholog@zsplebcz.pl pedagog@zsplebcz.pl
      • (+58) 673 83 77
      • 84-103 Łebcz,
        ul. Pucka 27
        Poland
  • liczba odwiedzin: 71801