25 marca dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły "Międzynarodowy Dzień Gofra". Była to też okazja do utrwalenia poznanych liter, liczb oraz doskonalenia umiejętności dodawania i odejmowania.
Podczas zajęć dzieci dowiedziały się wiele ciekawostek na temat gofrów. Następnie zabraliśmy się za przygotowanie ciasta na gofry i pieczenie. Dzieci zajadały się pysznymi goframi z bitą śmietaną, dżemem, czekoladą oraz cukrem pudrem.
Degustacja gofrów dostarczyła dzieciom ogromnej radości. Gofry smakowały znakomicie!
Aktualności
"Międzynarodowy Dzień Gofra"
31
Wiosenny pokaz mody w przedszkolu
1521.03.2025 r. Przedszkolaki oraz dzieci z oddziału przedszkolnego przywitały wiosnę kolorowym pokazem mody. Dzieci w pięknych, kwiatowych strojach przeszły po zielonym wybiegu jak prawdziwi modele. Było dużo uśmiechów i radości. Ubiory zachwycały oglądających, a modele zostali obdarzeni gromkimi brawami i nagrodami. Tego dnia nie mogło zabraknąć również wiosennego spaceru. Wszyscy wspaniale się bawili.
Vitaweek.
7W dniach 17-21.03.2025 r. w ramach promocji zdrowia odbył się tydzień zdrowego odżywiania. Od poniedziałku do piątku uczniowie częstowali się warzywami i owocami zgodnie z kolorem. W poniedziałek uczniowie zajadali się zieloną kalarepą, ogórkiem, limonką, sałatą, selerem naciowym oraz gruszką. We wtorek królowały niebiesko- purpurowe czyli kapusta, winogrono, cebula, burak. Środa – pomarańczowa: marchew, banan, pomarańcza, mandarynka, ananas. W czwartek uczniowie próbowali arbuza, jabłek, papryki, pomidorów i granatu. Piątek był dniem białym więc kalafior, kalarepa, rzodkiew, kapusta, cebula, czosnek. Celem akcji było kształtowanie u dzieci i młodzieży nawyków zdrowego odżywiania się, aktywnego, sportowego stylu życia oraz promocja zdrowej żywności. Akcja była odpowiedzią na problem społeczny jakim jest zarówno niedożywienie, jak i otyłość wśród dzieci i młodzieży, wypływająca z błędów żywieniowych. Dziękujemy za współpracę dyrekcji oraz radzie rodziców za zakup owoców i warzyw.
Dni otwarte szkół w Pucku
2Dnia 20.03.2025 r. odbył się wyjazd ósmej klasy do szkół ponadpodstawowych
w Pucku. Odwiedziliśmy: Liceum Służb Mundurowych im. Macieja Płażyńskiego, Liceum Akademickie im. Macieja Płażyńskiego, I Liceum Ogólnokształcące oraz Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Dzień otwarty w szkole to wyjątkowe wydarzenie, które pozwala przyszłym uczniom i ich rodzicom zapoznać się z placówką,
jej ofertą edukacyjną oraz kadrą nauczycielską. To doskonała okazja do zaprezentowania atutów szkoły, jej osiągnięć i atmosfery panującej w jej murach.
"Dzień Drzwi Otwartych" - Powiatowy Zespół Szkół w Kłaninie
1Dnia 19.03.2025 roku uczniowie klasy VIII uczestniczyli w "Dniu Drzwi Otwartych" zorganizowanym przez Powiatowy Zespół Szkół w Kłaninie, gdzie w interesujący sposób przedstawione zostały kierunki i profile kształcenia. Były też ciekawe informacje, prezentacje oraz zajęcia praktyczne. Uczniowie zatańczyli wspólnie Belgijkę oraz spróbowali swoich sił na strzelnicy. Ponadto mogli obejrzeć wszystkie pracownie, a także wziąć udział w warsztatach, podczas których uczestniczyli m.in. w procesie tworzenia kolorowych naleśników oraz pieczeniu i dekorowaniu ciastek. 👨🍳🥞🧁
"Dzień Motyla"
3014 marca 2025 r. obchodziliśmy w przedszkolu "Dzień Motyla". W tym dniu nasze przedszkolaki poznały etapy rozwoju motyli, a także dowiedziały się jaką rolę pełnią te owady w naszej przyrodzie. Poznały wygląd i nazwy motyli, które możemy spotkać wiosną i latem na naszych łąkach i w ogrodach. Następnie dzieci wykonały karty pracy, specjalnie przygotowane na ten dzień. Nie zabrakło również innych ciekawych „motylkowych zabaw” dla dzieci. Na koniec maluchy wykonały piękne prace plastyczne oraz pamiątkowe zdjęcia.
Etap powiatowy Wojewódzko- metropolitalnego Konkursu biblijnego
W piątek 14 marca nasi uczniowie brali udział w etapie powiatowym Wojewódzko- metropolitalnego Konkursu biblijnego z księgi Dzieje Apostolskie w Jastrzębiej Górze. Wyniki konkursu biblijnego zostały ogłoszone w niedzielę. Alicja z klasy 8a zajęła II miejsce w kategorii klas 7-8, jej siostra Aniela w kategorii klas 4-6 otrzymała wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.
„Zostań Gwiazdą Hotelarstwa” w Primaverze
17W czwartek 6 marca klasa ósma pod opieką p. K. Lisickiej i p. M. Głombiowskiego wzięła udział w 3. Edycji Hotelowych Zawodów „Zostań Gwiazdą Hotelarstwa” w Primaverze w Jastrzębiej Górze. Uczniowie wzięli udział w prelekcji Karola Webera, Dawida Miotka oraz Rafała Krzyckiego, którzy przedstawili realia pracy w branży hotelarskiej, motywując ich do działania i podejmowania wyzwań.
Uczniowie podczas wyjazdu wzięli udział w konkursach przygotowanych w siedmiu przestrzeniach w obiektach Primavery i Astora z działów: Housekeeping, Barmański, dział Recepcji, Animacji, Kelnerski i Kuchnia. W strefie relaksu młodzież miała okazję zapoznać się z ofertami edukacyjnymi szkół ponadpodstawowych z Pucka, Kłanina, Władysławowa i Gdyni. Dodatkowo można było spróbować przeróżnych smakołyków, przygotowywanych m.in. przez uczniów szkół średnich i wziąć udział w zabawach przygotowanych przez animatorów Primavery. Uczniowie mogli również wziąć udział w grze bingo, masz minutę oraz wielu innych integrujących ósmoklasistów.
"Dzień Dentysty"
7005.03.2025 r. Przedszkolaki oraz dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły "Dzień Dentysty". Maluchy miały okazję dowiedzieć się jak wygląda ten zawód oraz jak dbać o higienę jamy ustnej. Dodatkowo dzieci uczyły się jak ważna jest dieta dla zdrowia naszych zębów, bogata w owoce i warzywa oraz produkty mleczne. Nie zabrakło prac plastycznych oraz zabaw. Na koniec maluchy otrzymały dzienniczki mycia ząbków, aby codziennie pamiętać o ich szczotkowaniu. Dzięki takim zajęciom u dzieci niweluje się strach przed wizytą u stomatologa oraz wdraża się je do codziennego dbania o higienę.
Walentynki
23W piątek 14 lutego w Naszej Szkole obchodziliśmy „Dzień Zakochanych”. Jest to czas wyznawania miłości, sympatii i przyjaźni. Patronem zakochanych jest święty Walenty, biskup i męczennik chrześcijański, który z wykształcenia był lekarzem, a z powołania duchownym, potajemnie udzielającym ślubów zakochanym.
Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował w szkole pocztę walentykową. Uczniowie mogli samodzielnie wykonać lub zakupić walentynkowe kartki i wrzucać je do „Walentynkowej skrzynki pocztowej”, która przez 2 tygodnie stała na holu przy gabinecie Dyrekcji. W Dniu Zakochanych uczniowie klasy 6b – Lidia, Milena i Szymon zostali walentynkowymi listonoszami. Dla niejednego ucznia walentynka, którą otrzymali była ogromnym zaskoczeniem, ale również miłą niespodzianką. Tego dnia dodatkowo w szkole odbył się słodki walentynkowy dzień. Uczennice klasy VII b – Dominika, Lena i Martyna sprzedawały popcorn oraz pyszne babeczki i desery podczas przerw i lekcji.
Walentynki w przedszkolu i oddziale przedszkolnym ❤️❤️❤️
5014.02.2025 r. Walentynki w przedszkolu i oddziale przedszkolnym ❤️❤️❤️. Takie dni mają na celu promowanie miłości, przyjaźni i życzliwości wśród maluchów. Dzieci przygotowywały własnoręcznie kartki walentynkowe dla swoich kolegów i koleżanek. W walentynkowym dniu nie zabrakło balonów oraz zabaw z emblematami w kształcie serc.
Zabawa karnawałowa
59Dnia 14.02.2025 r. Odbyła się zabawa karnawałowa dla dzieci z podszkola oraz oddziału przedszkolnego. Dzieci przebrane za różne postaci bawiły się i tańczyły przy muzyce. Wszystkim zabawom towarzyszył śmiech, radość i spontaniczna aktywność dzieci, a cały bal przebiegał w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył niezapomnianych wrażeń. W trakcie karnawałowych szaleństw był czas na słodką przekąskę, jak również na pamiątkowe zdjęcia.
Karnawał 🎈🎉🪩🥳
34Dnia 14 lutego 2025 roku odbył się Bal Karnawałowy dla klas 1-3.
Był to wyjątkowy dzień pełen radości, uśmiechu i wspaniałej zabawy przy muzyce na żywo.
Podczas balu dzieci z wychowawczyniami mogły wytańczyć się i wyskakać do woli, biorąc udział w różnych zabawach integrujących klasy. Ten dzień dostarczył im mnóstwo śmiechu i pozytywnych emocji.
Dodatkowo w salach lekcyjnych uczniowie wraz z wychowawczyniami podczas wspólnego, słodkiego poczęstunku , rozmawiali na temat bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych.
Janusz Chomontek, czyli mistrz świata w naszej szkole.
3Dzisiaj do naszej szkoły przybył wielokrotny rekordzista Księgi rekordów Guinessa w podbijaniu różnych rodzajów piłek – Janusz Chomontek. Swoją karierę wyczynową rozpoczął w 1989. Od tego czasu aż 19 razy ustanawiał i pobijał rekordy Guinnessa. Międzynarodową sławę zdobył we Włoszech, gdy pobił rekord 7 000 odbić piłki należący do Diego Armando Maradony, podbijając piłkę 35 tys. razy.W Księdze rekordów Guinessa można znaleźć 17 rekordów Janusza Chomontka w żonglowaniu różnymi rodzajami piłek. Między innymi ustanowił rekord podbijając piłkę do nogi na trasie 30 km z Ustki do Słupska, w czasie 8 godzin i 20 minut.
Pan Chomontek zaprezentował nam swoje umiejętności , których pokaz odbył się na sali gimnastycznej. Występ mistrza trwał około godziny. Na koniec każdy mógł poprosić o autograf i zrobić sobie zdjęcie pamiątkowe.
Dzieci z klas drugich oraz zerówki wybrały się do kina na film „Bambi: Opowieść leśna”
Z radością informujemy, że nasze dzieci z klas drugich oraz zerówki miały okazję wybrać się do kina na film „Bambi: Opowieść leśna”. To wspaniała okazja, aby wprowadzić najmłodszych w świat klasyki animacji oraz przybliżyć im piękno przyrody i wartości przyjaźni.
Karnawał
30Karnawał to czas zimowych balów, maskarad, pochodów i parad, a także okazja do wspólnej zabawy.
Z tej okazji 7 lutego w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował zabawę karnawałową dla klas IV-VIII. DJ-em podczas zabawy był uczeń klasy VII a – Nikodem G.. Sklepik ze smakołykami zorganizowany z okazji zabawy obsługiwały uczennice klasy 7b – Dominika, Julka D. i Natalia .
Szkołę ubarwiły przebrania uczniów. Pojawił się król, Alvin i wiewiórki, kowboj, wampir, ochroniarze i inni. Uczniowie chętnie poddali się tanecznym pląsom. Podczas balu karnawałowego odbywały się wspólne zabawy i konkurencje przygotowane przez Nikodema np. krzesełka, zabawa w czerwone-zielone. To był czas na miłą zabawę i na integrację uczniów. Wszystkim dopisywały humory i bawili się znakomicie.
"Dzień pizzy"
8310.02.2025 r. przedszkolaki oraz dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły "Dzień pizzy". Tego dnia nasi najmłodsi dowiedzieli się jak powstaje pizza oraz mieli możliwość spróbować tego przysmaku. Maluchy wykonały swoje pizze z papieru. Nie zabrakło zabaw i uśmiechów.
Międzyszkolny mecz w siatkówkę.
10.02.2025 r. na naszej sali gimnastycznej odbył się towarzyski mecz w siatkówkę.
Do zabawy stanął zespół z ZSP Łebcz i ZSP Połchowo. Celem spotkania była integracja uczniów z różnych szkół, doskonalenie elementów siatkówki oraz kształtowanie umiejętności przestrzegania zasad uczciwej gry. Uczniowie nauczyli się również współpracy z innymi oraz kulturalnego kibicowania . Nie możemy doczekać się kolejnego spotkania.
Szkolny etap konkursu BRD.
Dnia 6.02.2025 r. odbył się szkolny etap konkursu Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego. W konkursie udział wzięło dziewiętnastu uczniów. Do etapu gminnego zakwalifikowali się.
I grupa (10-12 lat)
Wojciech K.kl.5a
Maria P. kl.5b
Marcel P kl.6b
Aniela R.kl.5bII grupa (starsi)
Liliana N.kl.7a
Dominika R.kl.8
Katarzyna B.kl.7a
Rezerwowa Blanka E.kl.7b
Babciu, Dziadku... Kochamy Was całym sercem!
86 lutego sala gimnastyczna naszej szkoły zapełniła się zacnymi gośćmi. Pani dyrektor przywitała ciepłymi słowami zgromadzone babcie oraz dziadków, którym złożyła życzenia i zaprosiła na część artystyczną w wykonaniu dzieci. Przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III pod opieką swoich nauczycieli – zaprezentowali występ słowno-muzyczno-taneczny dla swoich ukochanych babć i dziadków. W trakcie uroczystości podano gościom słodki poczęstunek. Na koniec wszystkie wnuczęta obdarowały swoich bliskich przygotowanymi upominkami. Wspaniała atmosfera, która towarzyszyła spotkaniu, była okazją do umocnienia więzi rodzinnej. To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.
13
Archiwum Aktualności