Aktualności

          • Dzień Dziecka na sportowo. 

            Sporotwy Dzień Dziecka 
            🤸‍♂️🤾‍♂️🚴‍♂️⛹️🚵‍♂️⛹️‍♀️⛹️‍♂️🚣🏊🏌‍♂️🏇🤺🏃‍♂️🕺Dzisiejszego dnia sala gimnastyczna tętniła sportową energią.  W ciągu dnia odbyły się międzyklasowe zawody w piłce nożnej, ręcznej i koszykówce.  Uczniowie młodszych klas brali udział w wyścigach rzędów oraz grach i zabawach.  Wszystkie dzieci aktywnie spędzały czas na przerwach.  Wielu uczestników założyło kolorowe stroje sportowe.  Panowała znakomita atmosfera,  podkreślona dziecięcą muzyką.

          • Indywidualne zawody lekkoatletyczne

            Zawody lekkoatletyczne. Dnia 29.05.2025 r. na stadionie w Pucku odbyły się Wiosenne Indywidualne Lekkoatletyczne Mistrzostwa Szkół Podstawowych Powiatu Puckiego klas VI-V i młodszych. Medale zdobyli: złoto - Helena D. (pchnięcie kulą) , złoto - Franciszek R. (Skok w dal), srebro - Franciszek R. (rzut piłeczką palantową) oraz srebro - Oliwia K. (rzut piłeczka palantowa). Gratulujemy! 💪💪
            W klasyfikacji medalowej zajęliśmy III miejsce i otrzymaliśmy piękny puchar! 🏆

          • Zawody lekkoatletyczne. 

            Dnia 28.05.2025r. na stadionie w Pucku odbyły się Wiosenne Indywidualne Lekkoatletyczne Mistrzostwa Szkół Podstawowych Powiatu Puckiego - klasy VII-VIII. Naszą szkołę reprezentowało sześciu z klasy 7a i 7b. Rywalizacja była bardzo zacięta. Gratulujemy udziału!!

          • 999 - pierwsza pomoc

            W dniach 22 maja oraz 26 maja 2025 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach pierwszej pomocy, prowadzonych przez ratownika medycznego – Pana Łukasza Wrycz-Rekowskiego. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, jak reagować w różnych sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia, a także jak wezwać pomoc. Poznali zasady udzielania pierwszej pomocy, m.in. resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz zastosowanie defibrylatora. Bardzo ważnym doświadczeniem dla uczniów była także możliwość samodzielnego przeprowadzenia resuscytacji na manekinie.

          • Dyskoteka szkolna


            W piątek, 12 maja 2025 r., uczniowie z klas IV-VIII uczestniczyli w szkolnej dyskotece. Dyskoteka trwała w godz. 16.30 - 18.30. Organizatorem dyskoteki był Samorząd Uczniowski. Miejscem imprezy był górny hol, a DJ-em był Nikodem Górny z kl. VII. Nad bezpieczeństwem tancerzy czuwały: p. K. Lisicka oraz p. A. Piontke. Uczniowie chętnie poddali się tanecznym pląsom i korzystali z chwili wytchnienia przy dźwiękach różnych stylów muzyki. Dyskoteka pozwoliła na zintegrowanie się młodzieży, kształcącej się w naszej szkole oraz pozwoliła poprzez taniec uwolnić pozytywną energię i aktywnie spędzić czas. W czasie zabawy można było zakupić w sklepiku prowadzonym przez uczennice z klasy VIIA – Helenę G., Olę R. i Martynę P.: soczki, wodę oraz różne smakołyki.

          • Zajęcia sportowe z piłki nożnej ⚽️"Kaperki Puck"

            16.05.2025 r. w naszej szkole odbyły się zajęcia sportowe dla dziewcząt z klas II-VI z piłki nożej ⚽️"Kaperki Puck" . Uczennice miały okazję doskonalić technikę prowadzenia i zatrzymywania piłki oraz sprawdzić swoje umiejętności w teście na czas. 
            Dziękujemy serdecznie trenerom za atrakcyjne i wartościowe zajęcia.

          • Poznaliśmy pracę strażaka

            09.05.2025 r. nasze przedszkole odwiedzili strażacy z OSP Łebcz - Pan Waldemar Mieczkowski oraz Pan Bartosz Detalf opowiedzieli nam o pracy strażaka, a także pokazali wóz strażacki. Dzieci z zainteresowaniem słuchały oraz oglądały sprzęt. Na koniec maluchy mogły spróbować swoich sił i miały możliwość zmierzyć się z prawdziwym wężem strażackim, z którego lała się woda. To była wspaniała przygoda dla wszystkich dzieci.

          • "Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej"

            Dnia 29.04.2025 r. obchodziliśmy w przedszkolu oraz w oddziale przedszkolnym "Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej". Przedszkolaki obdarowały seniorów z Łebcza serduszkami, wraz z Paniami z KGW Łebcz piekliśmy ciasteczka, którymi podzieliliśmy się z osobami dorosłymi. Odwiedziła nas również Pani Dorota Melzer-Grubba, która podzieliła się z dziećmi swoją pasją - szydełkowaniem.

          • Wyjazd do kina na film pt. „Minecraft: film”.

            30 kwietnia uczniowie klas szóstych i siódmych  wspólnie z wychowawcami p. Sanecką, p. Kużel i p. Kunc wybrali się na integracyjną wycieczkę do Multikina w Rumi na film pt.: "Minecraft Movie". Film opowiada o czwórce bohaterów, którzy zostali wciągnięci do tajemniczej, sześciennej krainy czarów, którą można modyfikować wyobraźnią. Aby wrócić do domu musieli opanować teren podczas magicznej wyprawy z doświadczonym rzemieślnikiem o imieniu Steve. Po seansie, który uczniowie spędzili w wielkim skupieniu i zainteresowaniu, odwiedziliśmy restauracje McDonald’s w Pucku.

          • Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

            Obchody Święta Konstytucji 3 Maja Dnia 30.04.2024 r. w ramach zbliżających się świąt majowych, uczniowie klasy VI a przygotowali uroczysty apel dotyczący rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Podczas montażu słowno-muzycznego uczniowie przedstawili znaczenie Konstytucji jako symbolu dążenia do sprawiedliwości i demokracji. Nie zabrakło również przypomnienia ważnych faktów z historii Polski oraz symboli narodowych. Apel zakończyła projekcja filmu „Konstytucja 3 Maja”. Cała uroczystość była nie tylko lekcją historii, ale także świadectwem pamięci i szacunku dla przeszłości.

          • AKCJA „ŻONKILE”

            W kwietniu po raz kolejny przystąpiliśmy do kampanii społeczno-edukacyjnej „Żonkile” upamiętniającej powstanie w getcie warszawskim, organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.
            W ramach przygotowania do akcji uczniowie wykonali papierowe żonkile– symbol powstania. Podczas lekcji historii uczniowie kl. VI-VIII realizowali cykl lekcji poświęcony wystawie plakatowej „Dodajemy odwagi”. Podczas zajęć uczniowie poznali biografie:
            ▪ Marka Edelmana,
            ▪ Mary Berg,
            ▪ Emanuela Ringelbluma,
            ▪ Izraela Milejkowskiego,
            ▪ Marysi Ajzensztadt,
            ▪ Nachuma Grzywacza.
            To właśnie  wizerunki tych osób i ich historie znalazły się na plakatach. Ich życiorysy pozwoliły młodzieży lepiej zrozumieć kontekst i znaczenie powstania w getcie warszawskim.. Dnia 16.04.2024 r. odbyła się projekcja filmu "Muranów – Dzielnica Północna".
            Uczniowie klas  V obejrzeli film animowany "Było-nie ma-jest" na podstawie opowiadania Katarzyny Jackowskiej - Enemuo. Animacja w reżyserii Łukasza Kamila Kamińskiego poruszała temat przeżywania i radzenia sobie ze stratą, pokazując jednocześnie, jak pamięć kształtuje naszą tożsamość.
            Wszystkie materiały zostały przygotowane przez zespół Działu Edukacji Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Głównym celem podjętych działań było budowanie postaw empatycznych i patriotycznych wśród dzieci i młodzieży, przekazywanie podstaw wiedzy historycznej z  zakresu tematyki II wojny światowej wraz z  budowaniem odniesienia do współczesności.

          • Światowy Dzień Ziemi

            22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi – jest to coroczna akcja na rzecz promowania ekologicznych postaw. W ramach Dnia Ziemi, którego w tym roku hasłem przewodnim jest „Nasza Moc, Nasza Planeta”, Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs plastyczny na ekoplakat oraz akcję sprzątania Łebcza, których celem było budowanie  i wzmacnianie świadomości ekologicznej uczniów. Dnia 25 kwietnia pod opieką p. A. Kownatke i W. Konkel uczniowie klas IV b, V a, V b i VII a zbierały śmieci z obszarów o największym natężeniu ruchu i w miejscach spotkań młodzieży m.in. ze ścieżki rowerowej, z boiska wiejskiego, z przystanków autobusowych, z okolicy sklepów Lewiatan i Dino.

            Nasi uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem i sumiennością. Czynny udział w tym przedsięwzięciu dał uczniom do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko. W nagrodę za poświęcenie i trud włożony w utrzymanie czystości wsi uczniowie  uczestniczyli w ognisku przygotowanym przez sołtysa Łebcza przy Muzeum Sportu Wiejskiego. Młodzież z przyjemnością posiliła się pyszną kiełbaską i spędziła czas na integracji.

             

          • Kino w szkole, czyli szkoła po godzinach

            11 kwietnia w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował akcję „Kino w szkole, czyli szkoła po godzinach”, w ramach której uczniowie klas „0”-III mieli okazję obejrzeć na dużym ekranie film pt. „Raya. Ostatni smok”. Nad uczniami tego dnia opiekę sprawowały opiekun SU: K. Lisicka oraz nauczyciele: A. Domaszk, W. Konkel, A. Markowc, B. Opałka                            i B. Smerczak. Sprzedażą biletów  i napojów zajęły się uczennice klasy VIb – Nikola, Milena, Maja, Kasia oraz Agnieszka.

            Inicjatywa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Na seans filmowy na materacach                    i ławkach zebrało się około 70 widzów. Uczniowie bardzo chętnie korzystali  z możliwości zakupu napojów, smakołyków i popcornu, do którego przez cały seans ustawiały się długie kolejki. To był miły wieczór w szkole po godzinach.

          • Dzień Ziemi w przedszkolu oraz oddziale przedszkolnym.  

            Dnia 24.04.2024r. przedszkolaki ze wszystkich oddziałów świętowały "Dzień Ziemi". Odbywały się ciekawe zajęcia edukacyjne, projekcje filmów o tematyce ekologicznej oraz zabawy badawcze. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę. Przedszkolaki poznały różne sposoby ochrony środowiska. Maluchy dowiedziały się, że dla dobra naszej planety należy: pielęgnować rośliny, sadzić drzewa oraz dbać o przyrodę, a także oszczędzać wodę i prąd, segregować śmieci i ograniczac zużycie plastiku. Dzieci wykonały piękne prace plastyczne oraz kodeks małego ekologa.

          • Dzień Książki w przedszkolu

            Dnia 23.04.2025 r. przedszkolaki oraz dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły "Dzień Książki". Dzieci wybrały się do biblioteki szkolnej, gdzie poznały zasady jej funkcjonowania oraz zawód bibliotekarza. Maluchy wykonały piękne zakładki oraz swoje własne książeczki. Tego dnia nie mogło zabraknąć również wspólnego czytania książek.

          • Etap Powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju BRD. 

                Dnia 24.04.2025 r. w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Żelistrzewie odbył się powiatowy etap turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Nasza szkolna reprezentacja musiała napisać test wiedzy z przepisów ruchu drogowego, pokonać tor przeszkód i przejechać miasteczko ruchu drogowego. Grupa I w składzie Marcel P., Maria P., Wojciech K., Aniela R. zajęła 3 miejsce. Grupa II w składzie Katarzyna B., Liliana N., Dominka R. zajęła 4 miejsce. Gratulujemy!

          • Warsztaty wielkanocne

            Dnia 17.04.2025 r. Przedszkolaki z grupy "Pszczółki" oraz "Rybki" wybrały się na wycieczkę do Ristorante Mozaika Nadmorska w Swarzewie na warsztaty wielkanocne. Było szukanie jajek, malowanie zajączków oraz smaczna pizza. Nie zabrakło wspólnych zdjęć z Zajączkiem. To był wspaniały czas pełen radości dla naszych najmłodszych.

          • PRZEDSZKOLAKI POZNAJĄ ZWYCZAJE WIELKANOCNE.

            Święta wielkanocne to wyjątkowy czas, w którym symboliczne obrzędy religijne, tradycja ludowa i świat przyrody splatają się w jedno. Dzieci podczas zajęć poznawały zwyczaje i tradycje związane z nadchodzącymi świętami. Malowały i wyklejały kolorowe pisanki, robiły kurczaczki, baranki i zajączki wielkanocne, kartki świąteczne, koszyczki i palmy. Siały rzeżuchę oraz owies. Nie zabrakło także drobnych upominków.

          • Dzień Ziemi 🌳 🌎🌱

            Dnia 23 kwietnia, w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi, dzieci z klas 1-3 obejrzały prezentacje o ochronie naszej planety, rozwiązywały edukacyjne zagadki i quizy, grały w gry 
            online o ekologii oraz wykonały prace plastyczne dotyczące tego ważnego zagadnienia. 
            Uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach oraz wykazali się szeroką wiedzą i świadomością ekologiczną.
            Brawo!!!👏

          • Zawody sportowe.

                16 kwietnia 2025 r. w Szkole Podstawowej w Starzynie odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Dwa Ognie. W zawodach wystartowało osiem drużyn z powiatu puckiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas trzecich i czwartych: Jan Dz., Krzysztof K., Nikodem B., Tobiasz T., Stanisław J., Kacper M., Igor K., Franciszek P., Adam G. Chłopcy zajęli III miejsce. Gratulujemy!

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Łebczu
      • sekretariat@zsplebcz.pl dyrektor@zsplebcz.pl wicedyrektor@zsplebcz.pl psycholog@zsplebcz.pl pedagog@zsplebcz.pl
      • (+58) 673 83 77
      • 84-103 Łebcz,
        ul. Pucka 27
        Poland
  • liczba odwiedzin: 71852