W piątek 24.02.2003r. uczniowie klas 4a, 4b, 5a, 5b, 8a i 8b pojechali do teatru Forte w Gdyni na musical dydaktyczny pt. Nazywam się… „Powrót do przeszłości”. Czy mogę zmienić świat?. Przedstawienie opowiadało o sławnych rodakach: Mikołaju Koperniku, Marii Skłodowskiej-Curie, Adamie Mickiewiczu i Juliuszu Słowackim, którzy mieli zostać autorytetami młodych ludzi, szukających swojej drogi życiowej. Musical miał na celu wskazać młodemu widzowi, w jaki sposób można poszerzać swoje horyzonty, a także podkreślał, że to co zrobi teraz może mieć odzwierciedlenie w przyszłości.
Aktualności
„Powrót do przeszłości” wycieczka do teatru
Drugoklasiści w AIRSPACE
30Dnia 17 marca 2023 r. uczniowie klas 2a i 2b udali się do Dmuchanego Parku Rozrywki Airspace w Gdyni.
Dzieci wesoło i aktywnie korzystały z atrakcji parku: kapsuły treningowej, rakiety wspinaczkowej, strzelnicy, modułu treningowego, wahadłowca, międzygwiezdnego toru przeszkód, orbitalnej zjeżdżalni, galaktycznej trampoliny, strzelnicy, basenu z kulkami… Było kosmicznie!!! Ponadto spożyły przepyszną pizzę i otrzymały foldery i pamiątkowe naklejki.
14 marca święto Liczby PI
52W kalendarzu znajdujemy przeróżne święta. Dzień kota, dzień mycia rąk czy chociażby dzień przytulania. Swoje miejsce w kalendarzu znalazła też liczba PI. Dzień liczby PI przypada 14 marca, w naszej szkole obchodziliśmy ten dzień w piątek -17 marca.
Jak zwykle okazuje się, że matematyka w tym bardziej rozrywkowym wydaniu przyciąga, a w zabawie brali udział uczniowie klas 4-8. Zaproponowanymi przez nauczycielami zabawami były: PI-plakat- każda klasa miała za zadanie wykonać plakat przedstawiający liczbę PI i rebus matematyczny.
Tego dnia odbył się także konkurs na rozwinięcie dziesiętne liczby PI, czyli nauczenie się jak najwięcej cyfr po przecinku liczby PI. Rekord szkoły zdobyła uczennica klasy 4a: Nikola Rigga, która bezbłędnie zapamiętała 159 cyfr po przecinku. W przyszłym roku będziemy pobijać ten rekord, ciekawe, czy komuś się uda?
Wylosowani reprezentanci każdej z klas rozwiązywali zadania matematyczne, odpowiadali na pytania o słynnych matematyków rywalizując ze sobą. Rywalizację tą wygrała klasa 8b . Nagrodą jest wyjście na pizzę do pobliskiego lokalu.
W piątek rozstrzygnięto również konkurs na wiersz o pi, bo jak pisała w swym wierszu nasza noblistka Wiesława Szymborska:
„ Podziwu godna liczba Pi
Trzy koma jeden cztery jeden.
Wszystkie jej dalsze cyfry też są początkowe
Pięć dziewięć dwa, ponieważ nigdy się nie kończy …”
Zwycięzcą konkursu został Mikołaj Słowik z klasy 1b w klasach 0-3, a w starszych klasach 4-8 Wiktoria Korthals z klasy 4b.
We wtorek odbył się szkolny konkurs matematyczny dla klas 4-8 w tym roku szkolnym pierwsze miejsce zajął Antoni Drzezdzon kl.8a i został mistrzem matematycznym szkoły w klasach 6-8. W klasach 4-5 zwyciężył Wojciech Weserling kl.4a i jest młodszym mistrzem matematycznym szkoły.
Dziękujemy wszystkim za pomoc i udział w szkolnych obchodach dnia liczby pi.
Organizatorzy:
A. Bemke,
D. Melzer-Grubba
B. Mieczkowska
„Tydzień Bajek Polskich”
1W ubiegłym tygodniu grupa przedszkolna „Pszczółki” brała udział w projekcie edukacyjnym „Tydzień Bajek Polskich”, który ma na celu promowanie polskich bajek wśród dzieci. Poprzez realizację zadań, przedszkolaki poznały takie bajki, jak: Miś Uszatek, Pomysłowy Dobromir, Bolek i Lolek oraz Przygody Koziołka Matołka.
Spotkanie z Panią Reginą Kwidzińską
1117 marca w przedszkolu odbyło się spotkanie z Panią Reginą Kwidzińską z okazji Dnia Jedności Kaszubów. Dzieci miały możliwość zobaczyć jak wygląda strój kaszubski, poznać elementy haftu. Maluchy nauczyły się kilku słów po kaszubsku. Wspólnie śpiewaliśmy piosenkę. Graliśmy na diabelskich skrzypcach. Było bardzo wesoło i radośnie.
Wykłady na Uniwersytecie Gdańskim.
15Dzisiaj uczniowie klas ósmych mogli poczuć się jak studenci Uniwersytetu Gdańskiego. Oprócz zwiedzania Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki brali udział w dwóch ciekawych wykładach. Tematem pierwszego wykładu była Polaryzacja światła, czyli co łączy pszczoły , smartphone`a, kino 3D i radioastronomię? Podczas wykładu omówiono naturę światła. Uczniowie doświadczyli i zrozumieli zjawisko polaryzacji światła oraz poznali praktyczne przykłady wykorzystania zjawisk polaryzacji światła. Temat drugiego wykładu to : Jak działa internet? Na wykładzie opowiedziano o rozwiązaniach dzięki którym możemy na co dzień korzystać z internetu i jego wielu usług.
Wycieczka do hotelu Astor i Primavera
49Dnia 16 marca dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w wycieczce do hotelu Astor i Primavera w Jastrzębiej Górze. Tam zapoznały się z pracą ludzi różnych zawodów oraz zakresem usług świadczonych przez te hotele. Na terenie hotelu zjadły śniadanie. Miłą niespodzianką była możliwość pogrania w kręgle, która dostarczyła niesamowitych wrażeń i emocji. Na koniec każde dziecko otrzymało super prezenty i słodycze.
Uczniowie klas trzecich wybrali się do Błękitnej Szkoły
10Dnia 15.03.2023r. uczniowie klas trzecich z wychowawcami wybrali się do Błękitnej Szkoły we Władysławowie na warsztaty terenowe pt. "Na tropie przyrody". Dzieci na początku obejrzały prezentacje multimedialna przedstawiająca przygotowania do wyprawy, potrzebny sprzęt i odpowiedni ubiór, następnie otrzymały lornetki i po krótkim instruktażu wyszły szukać przyrody. Znalazły ja w różnych gatunkach ptaków, w roślinach, w kamykach, muszelkach i pięknych krajobrazach. Dowiedzieliśmy się, że żyje u nas sześć gatunków mew, że belona ma zielony szkielet i dlaczego sroka nazywana jest złodziejką. Byliśmy w nadmorskim lasku, na plaży i w porcie. To był fascynujący, pełen nauki i doświadczenia wyjazd.
Wycieczka do Kłanina.
1615 marca klasa 5a wraz z wychowawcą wybrali się na wycieczkę do Kłanina. Uczniowie odwiedzili Muzeum Pancerne gdzie mieli okazję zobaczyć zbiory i zabytki w zakresie historii techniki, rzemiosła, historii nauki, pojazdów wojskowych, militariów i uzbrojenia. Kolejnym punktem programu była zabawa wymagająca umiejętności matematycznych w escape room. Na koniec każdy miał okazję spróbować swoich sił na Strzelnicy w Powiatowym Zespole Szkół, której otwarcie odbyło się w tym roku.
Dzień Pandy
6Dzieci z oddziału przedszkolnego 15 marca obchodziły Dzień Pandy. Podczas zajęć dowiedziały się ciekawych informacji na temat tego zwierzęcia. W zabawach ruchowych dzieci zmieniały się w pandy i próbowały je naśladować. Samodzielnie wykonały pandy wycinając je z papieru. To był bardzo wesoły dzień.
Dzień Mężczyzny
610 marca odbył się Dzień mężczyzny w przedszkolu. Tym razem dziewczyny wręczały chłopcom upominki i składały życzenia. Ten dzień minął nam w miłej atmosferze wspólnej zabawy. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku. Nasi mali mężczyźni otrzymali korony, medale i dyplomy. To był wspaniały dzień pełen wrażeń.
Dzień Kobiet
18Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, tych dużych i małych. 8 marca w przedszkolu odbyła się uroczystość z tej okazji. Od samego rana panowała radosna atmosfera. W tym szczególnym dniu wszystkie kobietki otrzymały serdeczne życzenia i upominki, a chłopcy wręczyli im drobne upominki. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. To był bardzo miły dzień.
Bezpłatne, przesiewowe badanie stóp
28 marca nasze przedszkole odwiedziła Pani Sabina z Podoclinic Puck i przeprowdziła bezpłatne, przesiewowe badanie stóp. Im wcześniej wykryjemy nieprawidłowości, tym szybciej można się z nimi uporać. Dzieci były bardzo zadowolone i zaciekawieniem oglądały jak przeprowadza się to badanie. Dziękujemy za poświęcony czas.
„Dzień Dentysty”
345 marca przedszkolaki obchodziły „Dzień Dentysty”. Podczas zajęć dzieci miały okazję zapoznać się z pracą dentysty oraz utrwalić wiedzę na temat profilaktyki i higieny jamy ustnej. Maluchy poznały prawidłowy sposób mycia zębów, żeby zawsze błyszczały czystością oraz dowiedziały się ciekawostek na temat zdrowego odżywiania m.in. dlaczego należy chrupać marchewkę oraz czego unikać podczas posiłku. Prowadzenie tego typu działań edukacyjnych ma na celu wdrożenie dzieci do codziennego szczotkowania zębów i dbania o higienę jamy ustnej, ale również niwelowanie lęku i strachu przed wizytą u stomatologa.
Warsztaty z drukarek 3D
19W środę 8 marca przedszkolaki i uczniowie klas I-IV wzięli udział w warsztatach z drukarkami 3D. Tego dnia każdy mógł z bliska przyjrzeć się w jaki sposób powstają drukowane modele trójwymiarowe. Oprócz obejrzenia samego procesu druku dzieci wybrały model 3D, kolor filamentu i samodzielnie rozpoczęły proces druku. Ponadto obejrzeliśmy kolekcję gotowych wydruków, które prezentowane były w formie wystawy.
Dziękujemy Firmie "LUPUS" za przeprowadzenie warsztatów z drukarki 3D.
Robot Photon
188 marca przedszkolaki brały udział w warsztatach z programowania. Zrozumienie tajników interakcji człowiek - maszyna jest w dzisiejszych czasach bardzo ważne. Robot Photon dostarczył maluchom dużo dobrej zabawy. Dostarczył również elementarnej wiedzy z zakresu programowania. To był fascynujący dzień.
Projekt Edukacyjny „Z ekologią na Ty” - Eko przepisy.
21Kolejnym zadaniem realizowanego w naszej szkole projektu, w ramach modułu Eko zdrowie, było stworzenie klasowej książki kucharskiej.
Wszyscy chętni uczniowie, z każdej klasy, wybrali swoją ulubioną potrawę, następnie podali jej nazwę, wymienili składniki niezbędne do jej wykonania oraz przygotowanie krok po kroku. Wszystko to zapisali na kartkach „książki” po czym je w różny sposób połączyli i wykonali ozdobną okładkę. Przepisy ozdobione były kolorowymi rysunkami potraw, obrazkami i zdjęciami.
Smacznego!
Konkurs Poezji Polskiej i Poezji Śpiewanej
Dnia 7 marca 2023 r. w Żelistrzewie odbył się 39. Konkurs Poezji Polskiej i Poezji Śpiewanej. Naszą szkołę reprezentowali zwycięzcy Szkolnego Konkursu Recytatorskiego. Wielkim sukcesem było zdobycie 1 miejsca przez Antoninę Pach oraz 3 miejsca przez Lilianę Czaję, obie z klasy 2a, w kategorii klas 1-3. Ponadto Sebastian Labudda z kl.8b otrzymał wyróżnienie w kategorii klas 7-8, a Olga Pudłowska z kl. 4a, 2 miejsce w kategorii poezji śpiewanej. To ogromny sukces. Brawo!!!
Szkolny Konkurs Recytatorski
30Dnia 22 lutego 2023 roku odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla wszystkich chętnych uczniów z klas 1-8. Konkurs ten był zarazem kolejnym zadaniem realizowanym, przez klasy młodsze, w ramach projektu edukacyjnego „Z ekologią na TY”, pod hasłem „Wiersz z przyrodą w tle”.
Uczestnicy konkursu oceniani byli w trzech kategoriach: klasy 1-3, 4-6 oraz 7-8. Komisja konkursowa w składzie: dyrektor szkoły, pani B. Mieczkowska, wicedyrektor pani A. Sobolewska oraz pani A. Mollin (klasy1-3) i pani S. Kużel (klasy4-8), oceniając występy brała pod uwagę dobór tekstu i pamięciowe opanowanie, interpretację tekstu, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.
Dnia 02 marca 2023 roku ogłoszono wyniki konkursu. Oto zwycięzcy:
Kategoria kl. 1-3
I miejsce – Liliana Czaja kl.2a i Antonina Pach kl.2a
II miejsce – Izabela Piotrowska kl.1b oraz Maja Bradtke kl.3b
III miejsce – Karolina Bujak kl.1a
Kategoria kl. 4-6
I miejsce – Kinga Bradtke kl.5b
II miejsce – Inga Koss-Sulewska kl.4b
III miejsce – Zofia Zielińska kl.4a oraz Julia Jeka kl.4b
Kategoria kl. 7-8
I miejsce – Hubert Pawłowski kl.8a
II miejsce – Sebastian Labudda kl.8b
Gratulujemy!!!
Organizatorem przedsięwzięcia była pani Monika Ochendal.
Profilaktyka uzależnień
Dnia 28.02.2023 r. dla klasy 8a,8b oraz 7 odbyły się wykłady w temacie profilaktyki uzależnień. Skutki prawne i zdrowotne zażywania substancji psychoaktywnych w rozbiciu na narkotyki i dopalacze.
Archiwum Aktualności