Dnia 28 września dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w wyjeździe do Multikina w Rumi na film „Tedi i szmaragdowa tablica” oraz do Restauracji McDonald′s w Pucku.
Celem wycieczki było kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej, kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz w środkach transportu, integracja uczniów i wzmocnienie więzi koleżeńskiej.
Największym marzeniem Tediego, bohatera filmu, jest zostać zaakceptowanym przez kolegów archeologów. Kiedy niechcący niszczy egipski sarkofag, ściąga na siebie i swoich przyjaciół klątwę. Uratowanie Mumii, Jeffa i Belzoniego zapoczątkuje pełną akcji przygodę. Wraz z Sarą przemierzy pół świata, aby odwrócić klątwę Szmaragdowej Tablicy.