Ósmoklasiści stoją przed trudnym wyborem szkoły ponadpodstawowej, której progi przekroczą we wrześniu i która spełni ich oczekiwania. W związku z dniami otwartymi w szkołach średnich w powiecie puckim, klasy 8a i 8b we wtorek 22 marca zwiedziły szkoły ponadpodstawowe w Pucku. Młodzież zapoznała się z ofertą edukacyjną Technikum Informatycznego i Liceum Akademickiego Pozytywnych Inicjatyw, a także poznali kierunki Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz Liceum S. Żeromskiego w Pucku. W czwartek - 24.03.2022r. ósmoklasiści zwiedzali Powiatowy Zespół Szkół w Kłaninie. Uczniowie zobaczyli sale lekcyjne i pracownie, poznając przy tym bogatą bazę dydaktyczną szkół ponadpodstawowych. Starsi koledzy oprowadzali ósmoklasistów po każdej ze szkół, przekonując, że to ich szkoła jest najlepsza.
Aktualności
Dni otwarte w szkołach średnich
23
Misja „Noc w szkole”
2126 marca nieznany sprawca włamał się do szkolnego dziennika i sporo namieszał! Zablokował możliwość wysyłania wiadomości i zmienił wszystkim oceny na jedynki! Od tego zaczęła się misja klasy IVB - Misja „Noc w szkole”. Nie zabrakło nam pizzy, aby mieć siły na poszukiwania hakera. Pod osłoną nocy przemierzaliśmy zakątki Łebcza a naszą energie wykorzystaliśmy jeszcze na sali gimnastycznej. Kalambury pomogły nam odkrywać nasze talenty aktorskie a na zakończenie odbył się Pokaz Mody Piżamowej. Klasa IVB wraz z opiekunem panią Agnieszka Markowc bawili się wyśmienicie
Powitanie wiosny
Tegoroczny Pierwszy Dzień Wiosny obfitował w przeróżne wydarzenia w naszej szkole. Podzieleni na grupy mieliśmy ucztę dla ducha, czyli szkolny konkurs recytatorski.
14112W przedszkolu i zerówce odbywał się Dzień Kolorowej Skarpetki. Wspierając to wydarzenie założyliśmy skarpetki nie do pary. Dalismy wyraz solidarności z osobami z trisomią 21 chromosomu. Obejrzeliśmy bajkę o
Fredzi i uświadomiliśmy sobie, że każdy z nas jest inny, wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju.Niezwykle barwny był konkurs na wiosenne narycie głowy- opaska lub kapelusz zorganizowany dla klas 0-4. Było mnóstwo prac, wszystkie przepiękne, wykonane z dużą kreatywnością i bogactwem materiałów. Nagrodzeni zostali
w kategorii opaska wiosenna
1 miejsce Lilianna Czaja klasa 1a
2 miejsce Agnieszka Grapp klasa 3b
3 miejsce Adrianna Kutowska klasa 0a
W kategorii kapelusz wiosenny
1 miejsce Antonina Stromska klasa 3a
2 miejsce Maja Białk klasa 3b
3 miejsce Marcel Światkiewicz klasa 0a
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.
DZIEŃ BEZ PLECAKA
621 marca z okazji pierwszego dnia wiosny w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował DZIEŃ BEZ PLECAKA. Tego dnia każdy uczeń mógł zostawić plecak w domu i zamienić go na inne nosidło. Uczniowie podeszli do zabawy bardzo kreatywnie, przygotowując sobie nosidło do książek i zeszytów. Pomysły uczniów nie miały granic. Były odkurzacze, walizki, koszyki sklepowe, siatki, torby, torebki, kosze na pranie, przyczepki, samochody dla dzieci, puf, worki, woreczki, hulajnogi, poduszki, poszewki, deskorolki z koszami, a nawet znalazł się kosz na śmieci i komputer. Ciekawe czym uczniowie zaskoczą nas następnym razem.
21 MARZEC - PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
21 marca DNIEM BEZ PLECAKA!
Mistrzowie w Łebczu!
6Dnia 14.03.2022 r. nasi uczniowie mieli okazję wziąć udział w zajęciach sportowych prowadzonych przez Annę i Marcina Wikę. Anna to wielokrotna medalista Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej, a Marcin - reprezentant Polski, olimpijczyk z Pekinu, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, zdobywca Pucharu Polski. Dzieci poznały tajniki siatkówki. Chętnie brały udział w zajęciach prowadzonych przez specjalistów.
Goście zachęcali do aktywnego trybu życia oraz do podjęcia sportowej przygody
w Akademii Siatkówki Pliński & Wika.
Aktywny obywatel to dobry obywatel
17Na lekcjach wiedzy o społeczeństwie w klasach ósmych uczniowie wykonywali plakat wyborczy na kandydata wójta ziemi puckiej.
W ten sposób uczyli się praktycznych wiadomości o swoim regionie. Dowiedzieli się, że obywatel ma prawa a także obowiązki wobec państwa - małej i dużej Ojczyzny. Mieszkańcy gminy mogą podejmować różne inicjatywy na rzecz własnej społeczności lokalnej, decydować o wspólnych sprawach. Usprawniając jej funkcjonowanie, działają jednocześnie w interesie całego społeczeństwa.
Ważne jest,aby od najmłodszych lat zainteresować, zaangażować młodzież do aktywności obywatelskiej.
Spotkania klas ósmych z nauczycielami szkół ponadpodstawowych
158 i 9 marca 2022r. w Naszej Szkole odbyły się spotkania klas ósmych z nauczycielami szkół ponadpodstawowych: Zespołu Szkół we Władysławowie oraz Powiatowego Zespołu Szkół w Kłaninie.
Program spotkań obejmował m.in. przedstawienie oferty edukacyjnej dla uczniów na rok szkolny 2022/2023, przybliżenie placówki w formie wirtualnego spaceru po obiekcie oraz omówiono możliwości dalszego kształcenia i przedstawiono wyposażenie szkół. Nauczyciele wraz z uczniami przedstawili atuty każdej ze szkół, zapraszając uczniów do swojej szkoły.
Słodycze dla dzieci z Ukrainy
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli się podzielić słodyczami z dziecmi, które przybyły do nas z Ukrainy. Dziękujemy za otwarte serca i chęć pomocy ludziom w potrzebie. Jak zawsze społeczność Łebcza nie zawiodła i uzbieraliśmy wiele siatek słodyczy. W piątek słodycze zostały zawiezione i przekazane dla dzieciaków.
CYTAJMY KSIĄŻKI POMAGAJMY!
Akcja Góra Grosza
Nasza Szkoła po raz kolejny wzięła udział w akcji Góra Grosza organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. W tym roku akcja trwała od 01.11.2021r. do 03.01.2022r..
Celem akcji jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka i rodzinach zastępczych. Zadaniem, jakie stawia sobie Organizator akcji jest danie dziecku rodziny, w której można czuć się bezpiecznie, rozwijać się, rozwijać swoje pasje i zainteresowania, nawiązywać przyjaźnie. Około 70 tysięcy dzieci przebywających w pieczy zastępczej czeka na taką rodzinę.
W tym roku udało nam się zebrać 509,12 zł.
DZIĘKUJEMY ZA KAŻDY GROSZ!
Przedstawienie pt. "Noel - stworzony z Boga"
Uczniowie klasy 1B pod skrzydłami wychowawczyni pani Agnieszki Markowc oraz nauczycieli: pani Moniki Gostomczyk, pana Mariusza Głombiowskiego oraz pana Macieja Nowaka zdobyli III miejsce w Puckich Spotkaniach Kolędniczych w Żelistrzewie.
Podziękowanie dla szkoły i opiekuna za udział w projekcie BohaterOn 2021r.
„Dzień Zakochanych”
Dzień Zakochanych obchodzony 14 lutego to dzień wyjątkowy dla każdego. Jest to czas wyznawania miłości, sympatii i przyjaźni. Patronem zakochanych jest święty Walenty, biskup i męczennik chrześcijański, który z wykształcenia był lekarzem, a z powołania duchownym, potajemnie udzielającym ślubów zakochanym.
W piątek, 11 lutego przed rozpoczęciem ferii zimowych w Naszej Szkole obchodziliśmy „Dzień Zakochanych”. Z tej okazji, jak co roku, Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentykową. Uczniowie klas 0-IV mogli samodzielnie wykonać lub zakupić walentynkowe kartki i wrzucać je do „Walentynkowej skrzynki pocztowej”, która przez ostatnie 2 tygodnie stała na holu przy gabinecie Dyrekcji. W piątek wychowawcy klas zostali walentynkowymi listonoszami i rozdali uczniom kartki.
Uczniowie starszych klas w związku ze zdalnym nauczaniem, mogli wysyłać elektroniczne kartki na pocztę walentynkową online. Opiekun SU – p. K. Lisicka następnie rozesłała uczniom kartki na teamsie. Dla wielu osób elektroniczna kartka była wielkim i miłym zaskoczeniem.
"Najpiękniejsze serduszko walentynkowe"
3Dnia 11 lutego 2022 r. odbyło się rozdanie nagród w przedszkolnym konkursie plastycznym na "Najpiękniejsze serduszko walentynkowe". Nagrody przyznano w dwóch kategoriach wiekowych 4-5 lat oraz 6-7 lat.
Oto wyniki:Przedszkole:
I miejsce Nina Pal
II miejsce Jan Twork
III miejsce Łucja DrzeżdżonOddziały przedszkolne:
I miejsce Iza Piotrowska
II miejsce Tymoteusz Elwart
III miejsce Paulina Krepel.Dziękujemy za tak liczny udział i gratulujemy zwycięzcom.
Karnawał
159Karnawał to czas wspaniałej, radosnej zabawy. W piątek 11 lutego br w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa, w której uczestniczyli uczniowie klas I -VI. Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż na co dzień, zamieniła się w prawdziwą salę balową. Udekorowana kolorową bibułą, balonami i plakatami zachęcała do wesołej zabawy. Uczniowie młodszych klas licznie przybyli w pięknych i pomysłowych strojach, wcielając się w różne postacie. W szkole zaroiło się od Spidermanów, piratów, rycerzy, kowbojów rodem z Dzikiego Zachodu. Były wróżki, księżniczki, trolle i różne inne stwory i dziwadła... Stroje były barwne, oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw. Były panie animatorki, które świetnie zabawiały wszystkich uczniów, był również Olaf z Krainy Lodu. Niebywałą atrakcją była maszyna z bańkami oraz fotobudka. W przerwie uczniowie udali się do swoich klas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Zabawa karnawałowa była udana. Kolejne karnawałowe szaleństwo dopiero za rok.
ZAŚLUBINY POLSKI Z MORZEM
W dniu 10 lutego obchodzimy rocznicę ZAŚLUBIN POLSKI Z MORZEM. Z tej okazji uczniowie zdalnie przygotowali materiały, a nauczyciele w szkole wykorzystali je na gazetkę.
Nasz Jasiek - Nasz Przedszkolak. Zachęcamy do pomocy!!!
POCZTA WALENTYKOWA
Archiwum Aktualności