Dnia 14.11.2023r. w Szkole Podstawowej w Połchowie odbyły się XXV Powiatowe Igrzyska Dzieci w Tenisie Stołowym. Dziewczęta zajęły I miejsce a chłopcy III w swoich kategoriach. Gratulujemy!
XXV Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym
3Dnia 13.11.2023r. w Szkole Podstawowej w Chłapowie odbyły się XXV Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym. Dziewczyny zajęły III miejsce a chłopcy VI w swoich kategoriach. Gratulujemy!
Gminne obchody Święta Niepodległości pod pomnikiem Antoniego Abrahama w Zdradzie.
Gminne obchody Święta Niepodległości pod pomnikiem Antoniego Abrahama w Zdradzie.
Kino w szkole, czyli szkoła po godzinach
410 listopada w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował akcję „Kino w szkole, czyli szkoła po godzinach”, w ramach której uczniowie klas I-IV mieli okazję obejrzeć na dużym ekranie film pt. „Naimb. Strażniczka Amazonii”. Nad uczniami tego dnia opiekę sprawowały opiekunowie SU: A. Hochschulz i K.Lisicka oraz nauczyciele: W. Konkel, A. Markowc, D. Nazarczuk i B. Smerczak. Sprzedażą biletów i napojów zajęły się uczennice klasy VB – Lidia Muża, Milena Grenwald oraz Blanka Tempska.
Inicjatywa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Na seans filmowy na materacach, pufach i ławkach zebrało się ponad 100 widzów. Uczniowie bardzo chętnie korzystali z możliwości zakupu popcornu, do którego przez cały seans ustawiały się długie kolejki. To był miły wieczór w szkole po godzinach.
Obchody Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę w zerówce.
Obchody Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę w zerówce.
Apel z okazji Dnia Niepodległości.
26Corocznie, 11 listopada, obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. W tym roku, uroczysty apel z tej okazji, odbył się 10 listopada. Uczniowie naszej szkoły przygotowali
i przedstawili montaż słowno – muzyczny, upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Utwory poetyckie oraz pieśni patriotyczne zaprezentowane przez uczniów kl. VIa i VIb wprowadziły wszystkich w podniosły i patriotyczny nastrój.
W ramach akcji organizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu” został odśpiewany hymn narodowy. Po apelu rozdano nagrody za konkursy szkolne.
Dzień zdrowego śniadania w zerówce - 8.11.2023r.
5Dzień zdrowego śniadania w zerówce - 8.11.2023r.
XXV Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Unihokeju Chłopców
8 listopada w Szkole Podstawowej w Starzynie odbyły się XXV Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Unihokeju Chłopców. W grupie uczniowie wygrali z Szkołą Podstawową ze Strzelna i zremisowali z Szkołą Podstawową ze Starzyna. Mimo bardzo dobrej postawy nie udało się wyjść z grupy. Szkołę reprezentowali: Alan H. kl.7, Kacper J. kl.8, Krzysztof B. kl.8, Bartosz T. kl.8, Michał D. kl.7, Robert L. kl.7, Jan Dz. kl.7, Artur D. kl.8. Gratulujemy.
Dzień Postaci z Bajek
63Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to wyjątkowe święto, które obchodzone jest na całym świecie 5 listopada w rocznicę urodzin Walta Disneya. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Takie sławy jak Myszka Mickey, Kubuś Puchatek czy piękne księżniczki Disneya od lat wnoszą magię i radość do naszego świata, a ich niezwykłe przygody uczą, wzruszają oraz inspirują dzieci i dorosłych.
7 listopada nasza szkoła zamieniła się w bajkową krainę. Tego dnia uczniowie klas I-VIII mieli okazję przebrać się za swoich ulubionych bajkowych bohaterów. W szkole zrobiło się kolorowo i wesoło. Wśród bajkowych postaci w szkole można było spotkać Fionę, Ludzika Lego, Czerwonego Kapturka, Biedronkę, niezliczoną ilość księżniczek, Hulka, Thora i wiele innych. Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w zabawie otrzymali od Samorządu Uczniowskiego słodką nagrodę. To był naprawdę magiczny dzień.
„PAJĄKI, SOWY, NIETOPERZE… OD DZIŚ LEGENDOM NIE WIERZĘ”.
146 listopada uczniowie naszej szkoły wybrali się do Błękitnej Szkoły we Władysławowie na jesienne warsztaty pt. „PAJĄKI, SOWY, NIETOPERZE…OD DZIŚ LEGENDOM NIE WIERZĘ”, czyli straszne warsztaty na wesoło. W zajęciach wzięli udział uczniowie klas młodszych: IIa, IIb i IIIb oraz starsze klasy: IVa, IVb i Vb z opiekunami. Zajęcia przyrodnicze poprowadziła Pani A. B. Peichert - przyrodniczka, podróżniczka i edukatorka, która odkryła przed uczniami wiele sekretów pająków, nietoperzy, wilków i sów. Podczas zajęć dzieci poznały ciekawostki o tych niezwykłych zwierzętach i dowiedziały się m.in., że nietoperze są bardzo pożyteczne, ponieważ w ciągu jednej nocy zjadają aż 3000 komarów.
PAMIĘTAMY…
Listopad to miesiąc, w którym wspominamy naszych zmarłych bliskich, krewnych, znajomych. Jest to czas refleksji i zadumy. Myślimy nad przemijającym czasem, o wszystkich tych, którzy odeszli. Pamięć o zmarłych jest elementem naszej historii i tradycji, którą należy pielęgnować i przekazywać kolejnym pokoleniom.
W okresie 24 – 30 października Samorząd Uczniowski ogłosił akcję „Zbieramy znicze na zapomniane groby w Łebczu”. Jak co roku uczniowie chętnie włączyli się w akcję i przynosili znicze. 30 i 31 października oraz 2 listopada uczniowie naszej szkoły na lekcji religii z p. M. Nowakiem, odwiedzili miejscowy cmentarz. Wspólnie się pomodlili, po czym dziesiątki zniczy zapłonęło na zapomnianych mogiłach.
Dziękujemy za zaangażowanie w akcję.
Konkurs sportowy
3 listopada zakończył się konkurs pokaż swoją umiejętność- SZPAGAT. Z sześciu uczestniczek wytrwały dwie uczennice klasy 5a Antonina S. i Zofia Z. Gratulujemy udziału w konkursie.
Pasowanie na czytelnika
23Dnia 2.11.2023r. uczniowie klas 1a i 1b odwiedzili bibliotekę. Czekały tam na nich panie Monika Gostomczyk i Krystyna Grądzka, które przygotowały zagadki i ciekawostki związane z tym miejscem. Pomagały im uczennice klasy drugiej, które przebrały się za bajkowe bohaterki, a zadaniem pierwszoklasistów było odgadnąć z jakiej bajki pochodzą. Następnie dzieci zostały zapoznane z regulaminem biblioteki, dowiedziały się po co każda książka ma w sobie kartę i jakie korzyści niesie za sobą czytanie. Na koniec po uroczystej przysiędze każdy uczeń został pasowany na czytelnika Wielką Księga Bajek i otrzymał pamiątkowy dyplom i zakładkę. Mamy nadzieję, że dzieci będą często odwiedzać nasza bibliotekę.
Światełko dla Hospicjum
7Tradycyjnie 1 listopada wolontariusze z naszej szkoły brali aktywny udział w akcji Światełko dla Hospicjum. Na cmentarzu w Łebczu kwestowali na rzecz Hospicjum,w zamian rozdając znicze. Bardzo dziękuję wszystkim wolontariuszom za wzorowe zachowanie i posługę wolontariusza. Szczególne podziękowania dla pani Klaudii Lisickiej i pani Adrianny Czerwińskiej, które wspólnie z panem Maciejem Nowakiem pełniły nadzór nad zbiórką i wolontariuszami.
Air Space w Gdyni - wycieczka
1926 października uczniowie klas 6a, 6b i 4a wraz z wychowawcami udali się na wycieczkę integracyjna do dmuchanego parku rozrywki Air Space w Gdyni. Po przyjeździe, zapoznali się z krótką prezentacja dotycząca zasad korzystania z parku oraz Układu Słonecznego, tym samym przypomnieli sobie najwazniejsze informacje dotyczące planet. Następnie rozpoczęła się zabawa z animatorami. Uczniowie korzystali z trampolin, zjeżdżalni, skakali z wysokości na dmuchana poduchę. W drodze powrotnej zatrzymali się w restauracji McDonald’s aby naładować swoje akumulatory.
Konkursy „TransportEKO” oraz „EKOTURYSTA – PLASTYCZNY ARTYSTA”
26W miesiącu październiku 2023 roku odbyło się podsumowanie oraz rozstrzygnięcie dwóch ekologicznych konkursów, których głównymi organizatorami były Pomorskie Zrzeszenie LZS, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku oraz Muzeum Sportu Wiejskiego w Łebczu. Do projektu przyłączyły się także nasza szkoła oraz Gminny Ośrodek Sportu Rekreacji i Turystyki w Luzinie.
Cele konkursu
- Kształtowanie postaw proekologicznych.
- Dostrzeganie zależności pomiędzy człowiekiem a otaczającym środowiskiem.
- Promocja aktywnego spędzania czasu poprzez różne inicjatywy rekreacyjne
i turystyczne na Pomorzu. - Rozwijanie pasji plastycznych w wielorakich wymiarach.
- Promocja turystyki kwalifikowanej wśród dzieci i młodzieży.
- Ukazanie różnych możliwości aktywnego wypoczynku na Pomorzu poprzez różne formy aktywnej turystyki: pieszej, rowerowej, wodnej.
- Nagłośnienie problemu braku nawyków ekologicznych wśród wielu mieszkańców Pomorza i turystów odwiedzający Województwo Pomorskie.
- Uczczenie 30-lecia Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej. - Zrozumienie konieczności ochrony środowiska w miejscu zamieszkania,
a także w czasie aktywnego wypoczynku na terenie Województwa Pomorskiego.
Przedsięwzięcia cieszyły się wielkim zainteresowaniem, gdyż niemalże 400 prac, z różnych zakątków województwa pomorskiego, dotarło do Muzeum Sportu Wiejskiego w Łebczu.
Prace plastyczne w dowolnej technice wykonania (rysunek, malunek, wydzieranka itd.) w formacie A-4, miały przedstawiać prawidłowe postawy wobec środowiska przyrodniczego, np.: segregację odpadów, recykling, ekologiczne postawy mieszkańców, zwłaszcza podczas wędrówek pieszych, rajdów i wycieczek rowerowych, spływów kajakowych, żeglugi na jeziorach, na zatokach oraz nad otwartym morzem, piękno przyrody Województwa Pomorskiego, efekty zmian w systemie gospodarki komunalnej, pracę ludzi w celu utrzymania czystości i porządku.
Kategorie konkursowe:
Kategoria I – uczniowie z klas I – III szkół podstawowych
Kategoria II – uczniowie z klas IV-VI szkół podstawowych
Kategoria III – uczniowie z klas VII – VIII szkół podstawowych
Kategoria IV – młodzież z szkół ponadpodstawowych – branżowych i średnich.
Kategoria V – uczniowie ze szczególnymi potrzebami edukacyjnymi
Komisja konkursowa, w której pracach uczestniczyły dyrektor naszej szkoły, pani B. Mieczkowska oraz nauczyciel plastyki, pani D. Nazarczuk, po długich obradach, wyłoniła laureatów oraz osoby wyróżnione, wśród nich 5 reprezentantów z nasze szkoły.
Oto oni:
Dominika Rigga kl. VII – I miejsce
Liliana Czaja kl. IIIa – II miejsce
Mateusz Dettlaff kl. IVa – II miejsce
Dariusz Cierocki kl. VII – wyróżnienie
Maja Białk kl. Vb – wyróżnienie
Dnia 26 października, w naszej placówce, odbyła się uroczystość, na którą przybyli znamienici goście oraz nagrodzeni uczestnicy konkursów wraz z opiekunami.
Zwycięzców nagrodzono dyplomami oraz bardzo atrakcyjnymi nagrodami. Były to rowery, hulajnogi, śpiwory, plecaki, gry planszowe i inne.
Wszyscy obecni na uroczystości mogli obejrzeć nagrodzone oraz pozostałe najlepsze prace, nadesłane z wielu szkół, na specjalnie przygotowanej wystawie.
„Rybacki świat oczami dzieci. Interpretacja twórczości Leona Golli”
26Realizacja projektu edukacyjnego
„Rybacki świat oczami dzieci. Interpretacja twórczości Leona Golli”
W dniu 24 października w ramach ministerialnego programu Kultura Ludowa i Tradycyjna 2023, gościliśmy w naszej szkole pana Piotra Gollę, pracowników Muzeum Ziemi Puckiej – panią Kamilę Tucholską i pana Romana Drzeżdżona. Uczniowie klasy IIIa, IIIb, Vb uczestniczyli w warsztatach regionalnych propagujących wiedzę o dawnych tradycjach rybackich Kaszub Północnych. Celami projektu jest m.in. propagowanie kultury, historii i sztuki Kaszub Północnych wśród dzieci i młodzieży, budzenie zainteresowania historią własnego regionu, podtrzymanie i ożywienie zanikającej wśród najmłodszego pokolenia wiedzy o dawnych tradycjach regionu.
Archiwum Aktualności