• BohaterOn

            W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział  ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej BohaterOn mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii XX wieku.

            Podczas lekcji historii nauczyciele wprowadzali uczniów w tematykę Powstania Warszawskiego, przybliżyli losy Polaków biorących w nim udział wykorzystując materiały przygotowane przez organizatorów kampanii.

            Uczniowie klas IV-VIII aktywnie włączyli się do akcji, przygotowali plakaty dotyczące Powstania Warszawskiego, wspólnie tworzyli wystawę swoich prac oraz zapisywali podziękowania dla Powstańców. Na stronie internetowej kampanii umieszczono wpis

            w imieniu całej społeczności szkolnej, skierowany do uczestników Powstania Warszawskiego, zawierający podziękowania dla Powstańców za podtrzymywanie wiary w wartości ważne dla każdego Polaka, takie jak: Bóg, Honor, Ojczyzna.

            Koordynatorem akcji w naszej szkole była pani Sabina Kużel.

             

             

          • Zabawa Andrzejkowa

            Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych.

            Andrzejki to popularne święto, które obchodzimy co roku pod koniec listopada.

            W piątek 25 listopada wychowawczynie klas 0-3 zorganizowały dla swoich uczniów zabawę andrzejkową. Na wszystkie dzieci czekały różnorodne atrakcje:

            - wiele zabawnych  andrzejkowych wróżb;

            - zabawa przy muzyce: pląsy, tańce indywidualne, w parach i zbiorowe, pod kierunkiem nauczyciela muzyki, pana A. Saneckiego;

            -  słodkie przysmaki, o które zadbali rodzice naszych uczniów.

            Popołudniu odbyła się również zabawa andrzejkowa dla klas IV-VIII. DJ-ami podczas zabawy byli uczniowie klasy VIII b. Sklepik ze smakołykami zorganizowany z okazji zabawy obsługiwały uczennice klas ósmych. Nad uczniami pieczę sprawowały: opiekun SU – p. K. Lisicka oraz p. A. Adrian - Dierżyńska, A. Bemke, B. Karczyńska, S. Kużel,  D. Nazarczuk,   i B. Smerczak.

            Zabawa trwała w godzinach 16.30 – 19.00. Po krótkiej chwili od rozpoczęcia dyskoteki uczniowie chętnie poddali się tanecznym pląsom. Podczas zabawy odbywały się konkursy taneczne, które cieszyły się dużym zainteresowaniem: taniec z balonami, taniec na gazecie oraz zabawa w kółku z balonami. To był czas na miłą zabawę i na integrację uczniów klas starszych, którzy bawili się razem przy dźwiękach różnych stylów muzyki. 

             

            Wszyscy dobrze się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Warto o tym pamiętać.

             

             

             

          • Zawody Matematyczno-Fizyczne Náboj Junior

            Dnia 25 listopada 2022 r. odbyły się w naszej szkole Międzynarodowe Zawody Matematyczno-Fizyczne „Náboj Junior”.

             

            W  piątek dziewięć czteroosobowych drużyn ze szkół podstawowych powiatu puckiego podjęło zmagania konkursowe, dostosowane do poziomu edukacyjnego klas VII i VIII. Do matematycznej rywalizacji w przystąpili jednocześnie uczniowie z Połczyna, Rekowa Górnego, Połchowa, Leśniewa, Łebcza, Darzlubia i Mieroszyna.

            Zawody „Náboj Junior” wyróżnia dynamiczna formuła. Trzeba działać z prędkością pocisku! Drużyny miały tylko 120 minut na rozwiązanie jak największej liczby zadań wymagających inwencji i pomysłowości. Rywalizacja przebiegała w czasie rzeczywistym. Uczestnicy mogli śledzić postępy konkurentów, a zadania wydawane były na bieżąco.

             

            Młodzi uczniowie Gminy Wiejskiej Puck zmierzyli się z zespołami nie tylko z Polski, ale też z Belgii, Chorwacji, Czech, Francji, Hiszpanii, Holandii i Słowacji. 

             

            W tegorocznej edycji  wygrała drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Antoniego Abrahama w Połczynie w składzie: Neubauer Maciej, Naubauer Igor, Magdalena Michalewska, Julia Lietzau. Drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Wiktora Czaplewskiego w Rekowie Górnym w składzie: Bartosz Wieczorek, Jagoda Tuszer, Stefania Szlaga, Honorata Krawczyk. Trzecie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Józefa Wierzbickiego w Połchowie w składzie: Oskar Curyl, Aleksandrer Petryk, Małgorzata Skwiercz, Hubert Świtkowski.

            Drużyny z naszej szkoły zajęły miejsce piąte i szóste.

             

            Sponsorami nagród dla zwycięzców i uczestników byli COS OPO CETNIEWO I Wydawnictwo NOWA ERA. Natomiast puchar dla drużyny z SP Połczyno ufundowali Irena i Andrzej Renusz z Łebcza. Bardzo dziękujemy sponsorom za pomoc.

             

            Koordynatorem  przedsięwzięcia, zorganizowanego w naszej szkole po raz pierwszy, była nauczycielka matematyki Aleksandra Bemke.

          • "Dzień pluszowego misia"

            24 listopada obchodziliśmy w oddziale przedszkolnym i przedszkolu "Dzień pluszowego misia". Z tej okazji dzieci z grup "Pszczółki" i "Rybki" urządziły urodziny Misia połączone z piżama party. Był tort, tańce oraz konkursy. Zerówkowicze również hucznie obchodzili ten dzień.  Wykonali piękne prace plastyczne i wesoło się bawili. Wszystkie dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione misie. To był wspaniały dzień!

          • "Dzień kredki"

            22 listopada obchodziliśmy w przedszkolu i oddziale przedszkolnym "Dzień kredki". Święto to wiąże się z dziećmi, ponieważ dzięki kredkom mogą one wyrażać swoje emocje, uczą się twórczego myślenia oraz rozwijają wyobraźnię. Rysowanie to ważne doświadczenie dla każdego dziecka. Z tej okazji w każdej grupie odbywały się zabawy z kredkami w roli głównej. Kodowaliśmy, rysowaliśmy, układaliśmy wzory z kredek. Wszyscy świetnie się bawili.

          • Wieczornica Patriotyczna

            „Dzisiaj zniknęły wrogie nam trony,
            Powiewa sztandar biało – czerwony.
            Powiewa sztandar ten pełen chwały
            W polu czerwonym nasz orzeł biały. „

            W piątek 18.11.2022r. w naszej szkole odbyła się wieczornica patriotyczna

            z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W uroczystości  wzięli udział uczniowie, rodzice, pracownicy szkoły, mieszkańcy Łebcza oraz przedstawiciele lokalnych władz.

            Zaprezentowany przez uczniów montaż słowno-muzyczny przybliżał historię Polski ukazując waleczność i patriotyzm ludzi, którzy nie wahali się walczyć o swoją Ojczyznę w czasach, kiedy Polska była w niewoli. Uroczystość podzielona była na trzy części: występy uczniów, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych,  rozmowy o niepodległości i patriotyzmie w czasach wolności. Nie zabrakło również poczęstunku dla wszystkich obecnych.  Uroczystość bez wątpienia sprzyjała zadumie i skłaniała do refleksji nad tym, czym dla każdego dla nas jest wolność i niepodległość.

            Uczniów do występu przygotowała pani S. Kużel przy współpracy z panią D. Kunc, D. Nazarczuk, A. Kownatke. Nad stroną muzyczną czuwał pan A. Sanecki oraz pan M. Nowak.

             

             

          • "Przepis na farbę"

            Kolejne zadanie "Przepis na farbę" z projektu edukacyjnego "Zabawa sztuką" wykonane. Dzisiaj przedszkolaki z grupy "Rybki" malowały abstrakcję, wzorując się na znanym malarzu - Wassilym Kadinskym i jego dziele "Kwadraty z kołami". Użyliśmy do pracy jadalnych farb, które dzieci same przygotowały z mąki ziemniaczanej, wody i barwników spożywczych. Każdy mógł zrobić swój ulubiony kolor, a także spróbować farb. To była świetna zabawa, a przy okazji powstały prawdziwe dzieła sztuki.

          • Wyjazd do Centrum Nauki Experyment w Gdyni.

            Wyjazd do Centrum Nauki Experyment w Gdyni.

            Dnia 10 listopada uczniowie klas 2a i 2b udali się do Centrum Nauki Experyment w Gdyni, miejsca, które łączy naukę i zabawę w atrakcyjną formę spędzania czasu na interaktywnych wystawach.

            Podczas wizyty w Centrum dzieci miały możliwość efektywnego przyswojenia wiedzy, poprzez wypróbowanie, dotknięcie, przeprowadzenie eksperymentu, na wielu z  oryginalnych, prostych w użyciu, interaktywnych stanowisk zebranych w pięć grup tematycznych: Hydroświat,  Drzewo Życia,  Akcja: Człowiek i Niewidoczne Siły, objaśniających zjawiska otaczającego nas świata. Nasi uczniowie chętnie przeprowadzali te doświadczenia, poznając prawa fizyki i przyrody.

          • Projekt Edukacyjny „Z ekologią na TY” - Zdrowo jemy.

            Projekt Edukacyjny „Z ekologią na TY” -  Zdrowo jemy.

            Kolejnym zadaniem, realizowanego przez naszą szkołę projektu, w ramach modułu Eko zdrowie, było zorganizowanie 8 listopada Dnia Zdrowego Śniadania.

            Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. Dla naszych uczniów był to dzień szczególny. Mieli przygotować wielką śniadaniową ucztę – wyjątkowe śniadanie! I tak się stało! Były kolorowe kanapki, warzywa, owocowe szaszłyki, sałatki, owsianki oraz soki
            ze świeżych owoców i warzyw. Podczas przygotowywania posiłku dzieci kształciły nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność oraz dbały o higienę. Okazało się, że najlepiej smakuje śniadanie zrobione własnoręcznie. Było smacznie i wesoło!

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Łebczu
      • sekretariat@zsplebcz.pl dyrektor@zsplebcz.pl wicedyrektor@zsplebcz.pl psycholog@zsplebcz.pl pedagog@zsplebcz.pl
      • (+58) 673 83 77
      • 84-103 Łebcz, ul. Pucka 27 Poland
  • liczba odwiedzin: 34599