11 marca 2021 klasy: 6A,6B, 7A, 7B i 8 wzięły udział w programie obywatelskim „Dumni z Polski”. Były to zajęcia online. Podczas lekcji promowano postawy nowoczesnego patriotyzmu i postawy proobywatelskie.
Zwracano uwagę, że w życiu ważne są wartości: tolerancja, równość, troska o dobro wspólne. W czasie zajęć rozmawiano o empatii, działaniach pro bono, planowaniu kariery i swojej przyszłości, prawach i obowiązkach obywatela.
Urozmaiceniem zajęć były krótkie, ciekawe filmiki. Na koniec, w formie podsumowania był quiz.
Celem zajęć było podnoszenie poziomu wiedzy oraz świadomości obywatelskiej wśród uczniów.