Aktualności

          • „Dumni  z Polski”

            11 marca 2021 klasy: 6A,6B, 7A, 7B i 8 wzięły udział w programie obywatelskim „Dumni  z Polski”. Były to zajęcia online. Podczas lekcji promowano postawy nowoczesnego patriotyzmu i postawy  proobywatelskie.

            Zwracano uwagę, że w życiu ważne są wartości: tolerancja, równość, troska o dobro wspólne. W czasie zajęć rozmawiano o empatii, działaniach  pro bono, planowaniu kariery  i swojej przyszłości, prawach i obowiązkach obywatela.

            Urozmaiceniem zajęć były krótkie, ciekawe filmiki. Na koniec, w formie podsumowania był quiz.

            Celem zajęć było podnoszenie poziomu wiedzy oraz świadomości obywatelskiej wśród uczniów.

          • Walentynki

            14 lutego to dzień wyjątkowy dla każdego, ponieważ to czas wyznawania miłości, sympatii i przyjaźni. W tym roku Dzień Zakochanych był w Naszej Szkole inny niż zwykle. Samorząd Uczniowski jak co roku zorganizował pocztę walentynkową, ale dla klas I-III stacjonarnie w szkole, a klasy IV-VIII mogły wysyłać kartki walentynkowe online.

            Uczniowie klas I-III samodzielnie wykonane lub zakupione kartki walentynkowe mogli  wrzucać do „Walentynkowej skrzynki pocztowej”, która przez ostatnie 2 tygodnie stała na holu na I piętrze. Ze względu na liczne obostrzenia w szkole i panującą pandemię uczniowie mieli utrudnioną możliwość skorzystania z poczty walentynkowej, ale mimo to poczta cieszyła się dużym zainteresowaniem. 12 lutego opiekun SU dokonał selekcji kartek, dzieląc je na klasy, a następnie 15 lutego kartki zostały wręczone adresatom. W tym roku listonoszami poczty walentynkowej zostali wychowawcy klas, których zadaniem było rozdanie uczniom ich przesyłek.

          • XX edycja konkursu  „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”

            Uczniowie Szkoły Podstawowej w Łebczu wzięli udział w XX edycji konkursu pt. „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”, który został zorganizowany przez Błękitną Szkołę we Władysławowie. Szkolnym koordynatorem konkursu była p. K. Lisicka.  Z naszej szkoły do konkursu zgłosiło się 13 uczniów z klas VI-VIII. I etap konkursu odbył się 17 grudnia 2020r., z którego trzy osoby z najlepszymi wynikami dostały się do etapu parkowego.

            Z naszej szkoły  do II etapu konkursu dostały się 3 uczennice klasy VII:  Wiktoria i Jagoda z klasy VIIb oraz Nikola, uczennica klasy VIIa. 25 lutego odbył się etap parkowy konkursu, w którym udział wzięło 27 uczniów z powiatu puckiego. O podium i przejście do kolejnego etapu walczyło 9 szkół.

            Konkurs odbył się online. Test składał się z 25 pytań i dzielił  się na dwie części: pierwsza dotyczyła ogólnej wiedzy przyrodniczej, w tym rozpoznawanie gatunków roślin i zwierząt obszarów nadmorskich, a druga wiedzy o Nadmorskim Parku Krajobrazowym. Uczennice zacięcie walczyły z czasem aby rozwiązać wszystkie zadania. Niestety nie udało się przejść do kolejnego etapu, ale  mimo to bardzo  gratulujemy uczestniczkom konkursu wytrwałości i ogromnej wiedzy.

          • Konkurs „Bożonarodzeniowa fotografia”

            Na przełomie stycznia i grudnia Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs dla miłośników fotografii, którzy mieli za zadanie wykonać zdjęcie zawierające element świąteczny. Konkurs był skierowany do uczniów klas III-VIII. Fotografie mogły przedstawiać np. osoby, przedmioty, budynki z akcentem świątecznym. Zdjęcia mogły być zabawne, portretowe, panoramiczne.

            Na konkurs wpłynęło 10 prac od uczniów z klasy IV, VIb i VIII.

             

            W dniu 18.01.2021r. odbyło się rozstrzygniecie szkolnego konkursu fotograficznego, w wyniku której komisja w składzie:

             

            • Klaudia Lisicka – opiekun SU
            • Józef Gett – przewodniczący SU
            • Paulina Drzeżdżon – zastępca przewodniczącego SU

             

            wyłoniła następujących laureatów:

             

                I miejsce – Alicja Rintz, kl. IV

                II miejsce – Maciej Kunc, kl. VIII

                III miejsce – Oliwia Jurczyk, kl.VIb

             

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom kreatywności.

          • Zajęcia on-line z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Pucku

            W dniu 19 marca 2021r. uczniowie klas VII Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Łebczu uczestniczyli w zajęciach on-line z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Pucku.

            Tematem spotkania było szeroko rozumiane bezpieczeństwo. Policjanci z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego m.in. przedstawili zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym w ramach prowadzonej akcji „ Na drodze – patrz i słuchaj”. Uczniowie dowiedzieli się, jak bezpiecznie poruszać się po drodze (chodnik, droga dla pieszych, pobocze, jezdnia, droga dla rowerów) oraz zagrożeniach wynikających z niefrasobliwości.

             

            Ponadto uczniowie mieli okazję uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące np. odpowiedzialności prawnej osób małoletnich, przejawów demoralizacji  oraz zagrożeń związanych z cyberprzemocą.

             

            Spotkanie nietypowe, bo on-line – okazało się formą atrakcyjną dającą duże możliwości przekazu.

          • Akcja czytelnicza „Bilet powrotny do biblioteki”

            Nasza biblioteka wzbogaciła się o wiele nowych, ciekawych pozycji książkowych. Dlatego też by zachęcić naszych uczniów zaproponowaliśmy akcję czytelniczą „Bilet powrotny”, dzięki czasopismu Biblioteka w Szkole. Pozwoli on przywitać uczniów wracających do szkół po okresie zdalnego nauczania. Wszyscy uczniowie klas I- III otrzymali bilety, na których jest miejsce na pieczątki. Zabawa polega na zebraniu 10 takich pieczątek, a warunek to wypożyczenie 10 książek. Dzieci bardzo chętnie odwiedzają bibliotekę i oczywiście liczą otrzymane znaczki.  Mamy już wielu zwycięzców, którzy otrzymali pamiątkowy dyplom oraz zakładkę do książki. Akcja trwa nadal i dla każdego czytelnika mamy upominki.

          • Akcja „5 rocznica śmierci ks. Jana Kaczkowskiego”

            W związku ze zbliżającą się 5 rocznicą śmierci ks. Jana zachęciłem uczestników szkolnego koła wolontariatu hospicyjnego oraz wszystkich pozostałych uczniów, aby spróbować przedstawić w ciekawy sposób sylwetkę Księdza Jana Kaczkowskiego. Rodzaj pracy był dowolny,  prezentacja, filmik, plakat. Uczniowie mieli trzy tygodnie, aby w dniach 01-21 marca wykonać pracę i  ją wysłać.  W ten sposób uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji organizowanej przez Puckie hospicjum. Otrzymane od uczniów prace przekazałem koordynatorowi wolontariatu z puckiego hospicjum. 
            Na szczególna pochwałę zasługują uczniowie, którzy wykonali wspaniałe prezentacje, są to: 
            - Antoni Drzeżdżon z klasy 6a  
            - Hubert Otrombke z klasy 8a 
            - Krzysztof Baran z klasy 5a  
            - Jakub Gurzyński z klasy 7b

          • Wojewódzko- Metropolitalny Konkurs Biblijny - etap szkolny

            Wojewódzko- Metropolitalny Konkurs Biblijny

            im. Sługi Bożego Kard. Augusta Hlonda

            z Ewangelii wg św. Jana w roku szkolnym 2020/2021. 


             Etap szkolny  Konkursu biblijnego odbywał  się dnia 12 marca 2021 r. w formie online. Uczniowie musieli zalogować się na stronie organizatorów konkursu, po czym przystąpili do rozwiązywania zadań zamkniętych z treści Ewangelii Jana. Uczniowie byli podzieleni na dwie grupy- klasy 4-6 oraz klasy 7-8. Klasy młodsze musiały udzielić odpowiedzi na 34 pytania, a klasy starsze na 43 pytania.  W konkursie wzięło udział 14 uczniów z naszej szkoły. Jedna osoba z największą ilością punktów z każdej grupy oraz osoby, który uzyskały ponad 80% poprawnych odpowiedzi przechodzą dalej do etapu rejonowego, który również odbędzie się w formie online j ze względów bezpieczeństwa. 
            Wyniki etapu szkolnego są następujące:
            Klasy 4-6   
            I.    Paulina Nadolska 6a- 27pkt   79,41 %   

            Klasy 7-8  
            I.    Hubert Otrombke 8a- 39pkt    90,70%    
            II.    Sylwia Hirsz 7a- 37 pkt   86,05%    
            III.    Jagoda Mudlaf 7b- 35 pkt    81,40%  


            Gratulujemy wszystkim zwycięzcom. Nagrody zostaną wręczone na apelu .

          • Wojewódzko- Metropolitalny Konkurs Biblijny - etap szkolny

            Wojewódzko- Metropolitalny Konkurs Biblijny

            im. Sługi Bożego Kard. Augusta Hlonda

            z Ewangelii wg św. Jana w roku szkolnym 2020/2021. 


             Etap szkolny  Konkursu biblijnego plastycznego polegał na stworzeniu dowolną techniką pracy plastycznej, która miała przedstawiać konkretne wydarzenie z Ewangelii św. Jana. Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas 1-4.  Uczniowie mieli cały miesiąc- luty na wykonanie prac przedstawiających konkretne wydarzenie z Ewangelii św. Jana. Otrzymałem 14 prac od uczniów klas 1-4, które oceniła Szkolna Komisja konkursowa. Wyniki etapu szkolnego są następujące: 

            I miejsce- Natalia Renusz  3b 
            II miejsce- Alicja Rintz klasa 4a     
            III miejsce- Amelia Twork klasa 2a   
            Wyróżnienia:
            - Daria Koss klasa 3b  
            - Blanka Ellwart 3b 
            - Aleksandra Rigga 3a  
            - Jan Grubba 3a 
            - Dariusz Cierocki klasa 4a 

            Gratulujemy wszystkim zwycięzcom. Nagrody zostaną wręczone na apelu . 
            Najlepsze prace zostały wysłane pocztą, czekamy na wyniki etapu rejonowego komisji konkursowej.

          • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

            21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Dlatego też,
            i w naszej szkole, nie mogło zabraknąć akcentu przypominającego o tym święcie.

            Dnia 23 lutego uczniowie klas I-III wzięli udział w Konkursie Kaligrafii, poprzedzonym ćwiczeniami kaligraficznymi. Zadaniem dzieci było przepisanie podanego tekstu „najładniej jak potrafią”. Oceniając prace brano pod uwagę kształt liter, ich łączenie, zachowanie proporcji liter w wyrazach, ułożenie pisma oraz staranność i estetykę pisania.

            W każdej z klas wyłoniono „Mistrza kaligrafii”„Wicemistrza kaligrafii”.

            Oto wyniki konkursu:

            Klasa I                                                           Klasa IIa

            mistrz – Maja Bradtke                     mistrz – Nikola Rigga

            wicemistrz – Vanessa Grubba         wicemistrz – Julia Godurowska

             

            Klasa IIb                                            Klasa IIIa

            mistrz – Agnieszka Grapp               mistrz – Jan Grubba

            wicemistrz – Nikola Brodzińska      wicemistrz – Aleksandra Rigga

             

            Klasa IIIb

            mistrz – Kinga Bradtke

            wicemistrz – Daria Koss

             

            Zwycięzcy konkursu zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami.

          • Dokarmianie Zwierzyny Leśnej

            Zima to trudny czas nie tylko dla bezdomnych psów i kotów, ale również dla dzikich zwierząt. Szczególnie ciężki jest przełom stycznia i lutego, dlatego też 11 lutego ustanowiono Dniem Dokarmiania Zwierzyny Leśnej, którą opiekują się leśnicy i myśliwi.

            Tegorocznej zimy delegacja naszej szkoły razem z delegacją z SP. im. Alojzego Stenla w Strzelnie, uczestniczyła w tejże akcji przy współpracy z Kołem Łowieckim "Odyniec Ostrowo".

            Na miejscu porozkładaliśmy karmę m.in. marchew, chleb, żyto, sól itp. Wprawdzie zwierząt o tej porze nie spotkaliśmy, ale widzieliśmy ślady bytowania.

            Dzieci były zadowolone, że mogą w ten sposób pomóc zwierzętom przetrwać zimę. Mogliśmy podziwiać przepiękne, leśne krajobrazy. Mimo chłodu, humor dopisywał nam wszystkim. Był to dość wietrzny dzień, dlatego rozpaliliśmy ognisko, by móc się ogrzać i upiec kiełbaski. Otrzymaliśmy także podziękowanie za wspólną akcję, która miała na celu pomoc dzikiej zwierzynie i my również podziękowaliśmy za wspólną wyprawę i ciekawą lekcję Łowczemu Koła Panu Zbigniewowi F., Panu Łukaszowi S. i Panu Piotrowi R.

          • Zabawa karnawałowa

            Okres karnawału to czas zabawy i rozrywki nie tylko dla dorosłych, lecz również dla dzieci. W związku z tym, dnia 05 lutego 2021 roku, wychowawcy klas 0-III zorganizowali klasowe zabawy karnawałowe dla swoich wychowanków.

             


            Piątkowe bale, pełne tańców i dobrej zabawy, przebiegały w bardzo radosnej
            i wesołej atmosferze. Dzieci zaprezentowały się we wspaniałych przebraniach. W salach pojawiły się: księżniczki, wróżki, czarownice, piraci, zwierzaki, wojownicy i wiele innych niezwykłych postaci.

             

            Przygotowano i przeprowadzono wiele konkursów umilających dzieciom zabawę. Zwycięzcy konkursów nagradzani byli karnawałowymi upominkami. Ponadto wszyscy uczniowie otrzymali czekolady ufundowane przez Radę Rodziców.

             

            Dużą atrakcją imprezy były pląsy i zabawy ruchowe przeprowadzone, w każdej klasie, przez nauczyciela muzyki, pana A. Saneckiego, który wcielił się w rolę karnawałowego wodzireja.
             

             

             (Tego dnia, tak, jak i w pozostałe, ściśle stosowaliśmy się do wytycznych dotyczących zachowania bezpieczeństwa w szkole i przestrzegania reżimu sanitarnego).

             

             

          • ĆWICZ I POMAGAJ!

            Konkurs to sportowa akcja społeczna skierowana do uczniów szkół podstawowych. Akcja jest prowadzona w modelu non-profit, a realizację można przeprowadzić w zdalnym trybie nauczania. Przewidujemy dwa główne konkursy: 1. Konkurs na najciekawsze obchody Międzynarodowego Dnia Sportu 2. Konkurs na najaktywniejsza szkołę - rywalizacja na liczbę kroków zebranych przez uczniów w szkole.

          • DZIEŃ BABCI DZIEŃ DZIADKA

            Z okazji pięknego święta wszystkim babciom i dziadkom życzymy wszystkiego, co w życiu najlepsze i najpiękniejsze: dobrego zdrowia, nieustającej radości oraz miłości. Samych pogodnych dni.

            Wspaniałych relacji z wnukami ...

          • "Zawodowy zawrót głowy"

            Stowarzyszenie Miast Partnerskich „Przyjaciele” i Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Pucku byli organizatorami regionalnego konkursu plastycznego pt.: „Zawodowy zawrót głowy”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, bowiem wpłynęły 63 prace plastyczne z różnych instytucji zaproszonych do współpracy w realizacji programu preorientacji zawodowej w oparciu o lokalną pozycję książkową „Słodki plan i Nożyczki w akcji oraz inne opowiastki”.

            W przedsięwzięciu udział wzięły także dzieci z naszej placówki - z oddziału przedszkolnego. Dzieci przygotowały aż 10 prac, z czego zostały wybrane 3 z nich. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że wśród laureatów nalazła się Antonina Pach, która zdobyła I miejsce, zaś Nikola Karsznia zdobyła II miejsce.  Wyróżniona została również praca Jakuba Jurczyka.   Nagrodzone prace zostaną wykorzystane w planowanej publikacji z bajkami o zawodach.

            Konkurs dofinansowano z budżetu Gminy Puck w ramach realizacji zadań publicznych.

            Serdecznie gratulujemy nagrodzonym dzieciom.

          • Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego

            28 października 2020 roku na stronie Urzędu Marszałkowskiego ogłoszony został ranking wniosków o przyznanie Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego na rok szkolny 2020/2021. Niezmiernie cieszy nas fakt, że wśród nagrodzonych jest uczennica naszej szkoły.

            Stypendium za bardzo dobre wyniki w nauce i osiągnięcia naukowe w tym roku otrzymała:

            Jagoda Mudlaf z klasy VII b

            Serdecznie gratulujemy i życzymy, aby to wyróżnienie było motywacją do stawiania sobie jeszcze ambitniejszych celów, także dla innych uczniów.

          • Akcja „Razem na święta”

            W ramach akcji „Razem na święta” uczniowie klasy 8a należący do szkolnego koła wolontariatu hospicyjnego postanowili zrobić dobre uczynki dla swoich sąsiadów z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie upiekli pierniczki, które udekorowali i roznieśli swoim sąsiadom oraz kartki świąteczne samodzielnie wykonane, przekazując serdeczne świąteczne życzenia. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli Przemysław Orzołek, Klaudia Drzeżdżon i Martyna Kubawska. Przemek i Klaudia upiekli i rozdali pierniczki a Martyna zrobiła i rozdał kartki świąteczne.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Łebczu
      • sekretariat@zsplebcz.pl dyrektor@zsplebcz.pl wicedyrektor@zsplebcz.pl psycholog@zsplebcz.pl pedagog@zsplebcz.pl
      • (+58) 673 83 77
      • 84-103 Łebcz,
        ul. Pucka 27
        Poland
  • liczba odwiedzin: 71864