Aktualności

          • Konkurs rysunkowy „Projekt maskotki przyrodniczej” organizowany przez Błękitną Szkołę we Władysławowie

            Z okazji 20-lecia działalności Błękitnej Szkoły we Władysławowie ogłoszono konkurs rysunkowy na projekt maskotki przyrodniczej.

            Do udziału w konkursie zgłosiło się 3 uczniów z klas I-IV szkół

            Alicja Rintz, kl. IV

            Dariusz Cierocki, kl. IV

             Zuzanna Grabowska, kl. IIIb

            Zadanie polegało na narysowaniu gatunku rośliny lub zwierzęcia, który najbardziej kojarzy się z Nadmorskim Parkiem Krajobrazowym oraz wzbudza pozytywne skojarzenia i emocje. Wszyscy nasi uczniowie otrzymali nagrody pocieszenia.

            Konkurs odbył się w październiku 2020 r., osobą odpowiedzialną była p. Monika Gostomczyk.

          • „Wierszowany Kalendarz Adwentowy”

            Od 1 grudnia pani bibliotekarka zaprosiła uczniów klas I-IV do wspólnej zabawy. Każdy otrzymał wiadomość przez e-dziennik z zasadami i prezentacją w programie Genially. Dzieci codziennie musiały otworzyć jedno okienko, w którym ukryte były różne zadania związane z przygotowaniami do Bożego Narodzenia, codziennie jedno. Wśród nich były fragmenty popularnych wierszy. Zadaniem konkursowym było odgadnąć tytuł i autora wiersza, a następnie jak najszybciej przesłać odpowiedź. 

            Oto ukryte wiersze:

            1. Julian Tuwim "Okulary"

            2. Aleksander Fredro "Małpa w kąpieli"

            3. Stanisław Jachowicz "Chory kotek"

            4. Maria Konopnicka "Stefek Burczymucha"

            5. Władysław Bełza "Kto Ty jesteś? Polak mały.."

            6. Danuta Wawiłow "Trójkątna bajka"

            7. Wanda Chotomska "Kurcze blade"

            8. Jan Brzechwa "Psie smutki".

             

             

            Zwycięzcami zostali:

             

            1. Wojciech Konkel

            2. Franciszek Labuda

            3. Lidia Muża

            4. Amelia Twork

            5. Wojciech Weserling

            6. Celina Weserling

            7. Michalina Drzezdzon

            8. Jakub Jurczyk

             

             

            Rozdanie nagród nastąpiło 17 grudnia 2020 r. Każdy uczeń otrzymał książkę, pamiątkowy kubek i dyplom.

            Serdecznie gratulujemy)))

          • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

            5 listopada 2020 roku po raz pierwszy obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Przypada on w dniu urodzin Walta Disney’a. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci. Baśnie i bajki są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć, wrażeń i sposobem wzbogacania wyobraźni. Bajka towarzyszy nam już od najmłodszych lat. Pani bibliotekarka zaprosiła dzieci z klas 0- III do wspólnego świętowania. Nauczyciele wychowawcy otrzymali pocztą elektroniczną prezentacje z grami i zabawami, które mogli wykorzystać na zajęciach. Każdy uczeń dostał przypinkę oraz cukierki, ale najważniejszym elementem była możliwość przebrania się w tym dniu. W salach pojawiły się księżniczki, wróżki, rycerze i mnóstwo innych postaci.  W oddziale przedszkolnym dodatkowo przeczytaliśmy wybraną przez dzieci bajkę, porozmawialiśmy o niej, a następnie każdy dostał kolorowankę. Było cudnie, więc warto świętować ten dzień w kolejnych latach.

          • Konkurs plastyczny „Bardzo w to wierzę wspomagam jeże”, organizator OEE Szymbark

            W konkursie plastycznym „Bardzo w to wierzę wspomagam jeże” z naszej szkoły wzięło udział 6 osób. Organizatorem był Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Szymbarku. Polegał on na stworzeniu plakatu edukacyjnego, zachęcającego do ochrony i wsparcia mile widzianych, największych owadożernych ssaków w Polsce!

            Komisja konkursowa dokonała wyboru najlepszych prac w II kategoriach:

             -klasy III-VI

            - klasy VII-VIII

            Oto zwycięzcy:

             

            Alicja Rintz, kl. IV -  I MIEJSCE

            Paulina Nadolska, kl. VIa- I MIEJSCE

            Antoni Drzezdzon, kl. VIa - II MIEJSCE

            Blanka Elwart, kl. III b -  II MIEJSCE

             

            Maciej Kunc, kl. VIII - WYRÓŻNIENIE

            Oliwia Jurczyk, kl. VI b- WYRÓŻNIENIE

             

             

            Konkurs odbył się w listopadzie 2020 r., osobą odpowiedzialną była p. Monika Gostomczyk.

          • Konkurs plastyczny pt. „Moja ulubiona książka”- biblioteka szkolna

            Konkurs plastyczny pt. „Moja ulubiona książka” skierowany był do uczniów klas 1–3 szkół podstawowych. Organizatorem było Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe.

            Polegał na stworzeniu plakatu zachęcającego do przeczytania wybranej przez siebie książki. Wybór był całkowicie po stronie dziecka. Prace mogły być wykonane w dowolnej technice oraz mieć dowolne wymiary.

            Z naszej szkoły wzięły udział dwie osoby:

            Aniela Rintz, kl. I

            Zofia Proena, kl. I

            Konkurs odbył się w grudniu 2020 r., osobą odpowiedzialną była p. Monika Gostomczyk. Czekamy na wyniki (po 15 stycznia).

          • Konkurs plastyczno-techniczny „Nadmorska ozdoba bożonarodzeniowa”

            Błękitna Szkoła we Władysławowie ogłosiła konkurs adresowany do uczniów klas I - IV szkół podstawowych z powiatu puckiego. Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie ozdoby bożonarodzeniowej z wtórnie wykorzystanych tworzyw, przedstawiającej gatunek zwierzęcia lub rośliny, który występuje w Nadmorskim Parku Krajobrazowym.

            Z naszej szkoły wzięły udział cztery osoby:

            Aniela Rintz, kl.I

            Wiktoria Tempska,kl. IV

            Alicja Rintz, kl. IV

            Dariusz Cierocki, kl. IV

            Wszyscy otrzymali nagrody rzeczowe.

          • Totus Tuus, czyli cały Twój

            Wyniki szkolnego konkursu plastycznego z okazji XX Dnia Papieskiego pod hasłem Totus Tuus, czyli cały Twój. 

            Bardzo dziękuje za wszystkie prace, było ich naprawdę sporo. Wszystkie prace są piękne. Spośród nich komisja konkursowa wybrała te najlepsze z najlepszych. Prace podzieliliśmy na dwie kategorie wiekowe, klasy 1-4 i klasy 4-8.
             

            Wyniki klas 1-4:
            I miejsce- Emilia Ciskowska klasa 3b
            II miejsce- Aniela Rintz klasa 1a
            III miejsce- Aleksandra Rigga klasa 3a  
            Wyróżnienia:
            - Daria Koss klasa 3b
            - Dariusz Cierocki klasa 4a
            - Wojciech Marzeion klasa 1a 

            Wyniki klas 5-8
            I miejsce – Jagoda Mudlaf klasa 7b
            II miejsce – Nikola Bisewska klasa 7a
            III miejsce – Oliwia Jurczyk klasa 6b
            Wyróżnienia:
            - Rafał Marzeion klasa 7a
            - Maciej Kunc klasa 8a
            - Przemysław Orzołek klasa 8a 

            Gratulujemy wszystkim zwycięzcom. Nagrody zostaną wręczone na apelu po powrocie do szkoły wszystkich klas na zajęcia stacjonarne.

          • Pasowanie na czytelnika

            Dnia 22 października 2020 r. odbyła się ważna uroczystość - pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej.
            Ze względu na szczególne warunki pasowanie odbyło się w sali lekcyjnej.
             Pierwszoklasiści mogli obejrzeć krótki teatrzyk w wykonaniu uczennic z klasy 2 a zatytułowany „W krainie bajek”.
            W trakcie przedstawienia sprawdziliśmy wiedzę o bajkowych postaciach oraz jak traktować książki, by służyły nam jak najdłużej. Na zakończenie uczniowie z kl. I złożyli uroczystą przysięgę.
            Następnie pani Monika Gostomczyk pasowała każdego ucznia, wręczała pamiątkowe dyplomy i zakładki do książek, które dzieci będą mogły samodzielnie pokolorować. Gdy pierwszaki zostały już czytelnikami naszej szkolnej biblioteki, z radością wypożyczyły interesującą je książkę.

            Mam nadzieję, że będziecie często odwiedzać bibliotekę, a przeczytane książki będą dla Was niezapomnianą przygodą.

            Zapraszam do biblioteki!!!

          • „Przerwa na czytanie”

            I Międzynarodowa edycja V Ogólnopolskiej akcji
            "Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie"

             

            W dniu 21 października 2020r. nasza szkoła po raz pierwszy przyłączyła się do akcji „Przerwa na czytanie”.
                       Honorowy patronat objęła Elżbieta Anna Polak – Marszałek Województwa Lubuskiego, Ewa Rawa - Lubuski Kurator Oświaty oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji, natomiast patronat medialny - Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.
                        Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach kampanii społecznej
                „Cała Polska czyta dzieciom”.

            Uczniowie na długiej przerwie (10:35 – 10:50) czytali przyniesione ze sobą książki. Trzeba przyznać, że była to przerwa niezwykła, zupełnie odmienna od wszystkich dotychczasowych - mniej gwarna i zaczytana. W efekcie akcja skupiła 222 uczniów oraz kilku pracowników szkoły.
                           Niezmiernie nam miło, że nasi uczniowie tak się zaangażowali - bardzo wszystkim dziękujemy.

            Za rok znów się spotkamy podczas „Przerwy na czytanie”.

          • „Ptaki” - warsztaty przyrodnicze

            20 października 2020 r. gościliśmy w naszej szkole ornitologa z Błękitnej Szkoły we Władysławowie, który w klasach 0-II przeprowadził zajęcia na temat ptaków. Obejrzeliśmy bardzo ciekawą prezentację, która zawierała mnóstwo informacji. Poznaliśmy gatunki ptaków z naszej okolicy, dowiedzieliśmy, jak je chronić (np. budki lęgowe, karmniki).Dowiedzieliśmy się także na temat działalności ludzi przyczyniającej się do uszkodzenia ptaków i zwierząt, a w efekcie ich zabijania. Mieliśmy również okazję wyjść na krótki spacer po okolicy z lornetkami. Dostaliśmy kilka praktycznych rad w jaki sposób posługiwać się lornetką i jak szybko namierzyć zwierzę, które wypatrzyliśmy wśród zarośli

          • Uroczyste ślubowanie klasy I

                  14 października 2020r. roku miało miejsce bardzo ważne wydarzenie  dla pierwszoklasistów było to  ślubowanie oraz pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Łebczu. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły oraz odśpiewania hymnu państwowego. Następnie pierwszoklasiści i ich rodzice zostali przywitani przez dyrektora szkoły, panią Beatę Mieczkowską.

                Uczniowie klasy pierwszej   przygotowali z tej okazji program artystyczny, w czasie, którego prezentowali swoje zdolności recytatorskie, muzyczne i taneczne. Przekonali rodziców i panią dyrektor, że doskonale wiedzą, jak być dobrym uczniem. Następnie  złożyli uroczyste ślubowanie, a po nim zostali pasowani  na uczniów szkoły i otrzymali pamiątkowe dyplomy, kubki oraz kuferki ze słodkościami.

          • Wielka Zbiórka Książek

            Wielka Zbiórka Książek to kampania społeczna, która przeprowadzana jest w całej Polsce. Polega na oddawaniu książek w wybranych punktach zbiórki. Paczki z książkami trafiają do szpitali, domów dziecka, zakładów karnych, domów seniora, świetlic środowiskowych, centrów krwiodawstwa, domów samotnej matki. Natomiast książki, których stan techniczny nie pozwala na przekazanie placówkom, trafiają na akcje bookcrossingowe.

            W Wielką Zbiórkę Książek angażują się ambasadorzy fundacji, m.in. Mateusz Damięcki, Katarzyna Pakosińska, Joanna Jabłczyńska, Paulina Holtz, Artur Barciś, Joanna Moro, Piotr Witkowski

            W naszej szkole akcja została przeprowadzona po raz pierwszy  i to z wielkim sukcesem. Przez dwa tygodnie września można było oddawać książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych.  Informacje o akcji były w dzienniku elektronicznym, na stronie biblioteki szkolnej na Facebook’u oraz na korytarzach pojawiły się plakaty informacyjne. Nasi uczniowie bardzo chętnie włączyli się do akcji. Zebraliśmy ponad 100 książek, które 7 października zostały zawiezione do punktu zbiórki w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi.

            Akcję przeprowadziła Monika Gostomczyk. 

             

            https://zaczytani.org/projekty/wzk/wzk-2020/

          • Warsztaty survivalu – Obcowanie z przyrodą.

            2 października klasa VIII wzięła udział w warsztatach pt. „Obcowanie z przyrodą”, organizowanych przez Błękitną Szkołę we Władysławowie. 3-godzinne zajęcia miały na celu  przybliżyć uczniom sztukę przetrwania w lesie. Warsztaty odbyły się w formie zajęć terenowych, podczas których uczniowie zapoznali się z zagadnieniami bytowania w terenie z wykorzystywaniem tego, co oferuje przyroda. Uczniowie uczyli się rozpalać ognisko z puchu kwiatostanu pałki wodnej oraz suchej trawy i kory brzozy za pomocą krzesiwa oraz krzemienia bałtyckiego znalezionego na drodze polnej.

            W czasie warsztatów uczniowie poznali również najbardziej pospolite gatunki roślin użytkowych, występujących na terenie Łebcza jak np.. wierzbę szarą, dziką różę czy pokrzywę, z której można zrobić linę. Ponadto dowiedzieliśmy się również w jaki sposób można zrobić haczyk i spławik z gałęzi dzikiej róży oraz w jaki sposób można wykonać koszyk z liści pałki wodnej. Na zakończenie warsztatów uczniowie wspólnymi siłami z prowadzącym warsztaty zbudowali szałas z gałęzi drzew iglastych, które znaleźli w okolicy.

            Zajęcia były dla uczniów prawdziwą lekcją przetrwania, która wzbogaciła ich o praktyczną wiedzę przydatną podczas biwaków oraz w czasie wycieczek terenowych.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Łebczu
      • sekretariat@zsplebcz.pl dyrektor@zsplebcz.pl wicedyrektor@zsplebcz.pl psycholog@zsplebcz.pl pedagog@zsplebcz.pl
      • (+58) 673 83 77
      • 84-103 Łebcz,
        ul. Pucka 27
        Poland
  • liczba odwiedzin: 71861